БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА: Кошаркашице Србије бориће се за бронзу после пораза од Американки

06. 08. 2021. у 06:23

ЖЕНСКА кошаркашка репрезентација Србије бориће се за бронзану медаљу на Олимпијским играма у Токију.

Наше лавице поражене су од неприкосновене селекције САД 79:59 и у мечу за треће место састаће се са пораженом екипом из дуела Француске и Јапана.

Разлика у квалитету била је очигледна од самог почетка, Американке су брзо наметнуле прејак ритам и практично већ у првој четвртини решиле питање победника.

Ивон Андерсон била је најефикаснија у екипи Србије са 15 поена, Маја Шкорић постигла је девет, а Дајана Бутулија осам.

Србија ће сутра, од 9.00, играти за бронзану медаљу против пораженог из другог полуфинала у коме се састају Француска - Јапан.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

38. минут 49:72 Маја Шкорић даје кош уз фаул и прецизна је за додатно.

36. минут - 46:68 Погађа из контре Ана Дабовић, а затим и Бутулија после украдене лопте. Американке су се опустиле јер имају убедљиву преднсот и извесно је да ће у борбу за злато.

35. минут - 42:66 Друга тројка за Сашу Чађо,Греј погађа двојку с друге стране.

34. минут - 39:64 - Наставља се серија Амерриканки с краја треће четвртине, наше без поготка пет минута.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - 39:58 Лојд погађа тројку за крај треће четвртине у којој је Србија приказала најбољу игру и завршила је са само поеном минуса - 16:17.

29. минут - 39:53 Смањује Србија, прво преко Ивон, а онда и из контре Бутулија погађа.

28. минут - 32:53 Ивон Андерсон постиже 12. поен. Она је најефикаснија у нашеој екипи.

27. минут - 30:53 Прецизна је за два Тина Крајишник, али узвраћа њена имењакиња Чарлс.

26. минут - Тајм-аут узима Марина Маљковић после промашаја Бријане Стјуарт за три. Само Сју Берд јдве и Саша Чађо једну тројку погодиле су на мечу.

25. минут - 28:51 Стјуарт на асистенцију Сју Берд доноси највећу предност Американкама. Тина Крајишник смањује.

22. минут - 23:47 Нови поени за Грајнер, а одмах за њом и Стјуарт.

Најефикасније у америчком тиму су Бритни Грајнер и Су Бирд са по 8 поена, а у редовима Србије Ивон Андерсон са 10 и Соња Васић са 4 поена

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - 23:41 Американке добијају и другу четвртину.

19. минут - 21:37 Пресинг Србије на половини САД не даје резултате па се предност противника увећава.

18. минут - 21:35 Ивон Андерсон спушта на једноцифрен заостатак, али с друге стране погађа Вилсон уз фаул и реализује додатно бацање. Прецизна је и Лојд и то је опет осетна предност Американки.

17. минут - 19:30 Не иде шут наше девојке, што донекле компензујемо солидном одбраном. Соња Васић погађа у последњем секунду напада. Нови тајм-аут зове Марина Маљковић.

14. минут - 17:28 Погађају Американке после три минута и то тројку, али узвраћа Чађо.

13. минут - 14:25 Прве поене у другој четвртини постиже Ивон Андерсон. Опет се одбранила Србија, али Андерсон непрецизна за три поена.

12. минут - Дуг напад Србије завршен је промашајем, али нема поена ни са друге стране.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - 12:25 Погађа Ивон Андерсон,  то је њен четврти поен, али нема одбране против Американки, Лојд је опстигла 25. поен. Смањује Ивон Андерсон и на паузу се одлази са вођством селекције САД од 25:12

9. минут - 8:23 Бриана Стјуарт погађа за два, а претходно је аистирала Диани Таураси

8. минут - 8:19 Ивон Андерсон смањује заостатак Србије, али враћа Тина Чарлс, а у наредном нападу Џуелс Лојд доноси двоцифрену предност Американкама.

7. минут - 6:15 Бриана Стјуарт из контре доноси плус девет за селекцију САД. После фаула Драгане Станковић, Србија узима први тајм-аут.

6. минут - 6:11 Аја Вилсон поново сигурна са линије бацања. Невена Јовановић непрецизна за три, али Србија преко Васићеве стиже до нових поена.

4. минут - 4:9 Досуђена је неспортска лична што Американке користе да се мало одлепе преко Тораси и Вилсон.

3. минут - 4:5 Тина Крајишник користи асистенцију Соње Васић, с друге стране прецизна је и Вилсон.

2. минут - 2:3 Одбраниле су се наше, али не користимо контру што Американке кажњавају тројком.

1. минут - 2:0 Американке су добиле први напад који не користе, с друге стране прецизна је Јелена Брукс и Србија прва долази у вођство.

Везале су Американке 53 победе на ОИ од Барселоне, али крчаг иде на водсу док се не разбије, како каже наш народ, а ове девојке су нам показале последњих година да се никад не предају и да не стрепе ни од најбољих, што су показале на недавно завршеном Еуробаскету где су дошле до злата, али и у четвртфиналу против Кине.

- Играње против Сједињених Држава је велики изазов за нас. Сви тимови на Играма имају огроман квалитет и добро знамо какву екипу ћемо имати за противника у полуфиналу. Захвалне смо на овом изазову и улазимо у дуел без страха, јер немамо шта да изгубимо. Пред нама је велика прилика и због тога ћемо се борити као никад до сада и нећемо одустајати - рекла је је Ивон Андерсон.

У другом полуфиналу од 13 сати састаће се Јапан и Француска.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00