ФАНТАСТИЧНА СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ: "Делфини" демолирали светског првака!

А. Илић

04. 08. 2021. у 12:23 >> 12:23

КАДА је то било најважније, Србија је била права! "Делфини су у четвртфиналу олимпијског турнира за ватерполисте доминирали против Италије 10:6

ФАНТАСТИЧНА СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ: Делфини демолирали светског првака!

Од самог почегка меча Србија је контролисала игру. Страњиха Рашовић донео је предност Србији. Која је у наставку прве четвртине успела да контролише игру и након осам минута предност нашег тима била је 5:2.

Још боља игра виђена је у другом периоду када је Србија наставила да увећава предност, а испоставиће се на крају да је управо прво полувреме било пресудно за тријумф. До краја првог полувремена на семафору је стајало 9:3.

Пао је мало темпо игре у трећој деоници у којој је једини гол постигао Стефано Лонго, Србија није срљала у нападу, док је у одбрани одлично играо наш тим. Пред последњу деоницу 9:3 за "делфине.

Посебно треба похвалити одбрану Србије која је у потпуности затворила налете Италије, уз стечену предност у правом периоду притисак је пао на Италију која није одговорила. Србија је у полуфиналу након победе над Италијом 10:6.

Подсетимо, нешто раније су одбојкашице Србије такође савладале Италију резултатом 3:0.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 5:2, 4:1, 0:1 1:2

10:6 - Бодегас стрелац гола у последњем минуту.

* Добро се бране ватерполисти Србије, не срљају у нападу и стрпљиво чекају прилику. Време је на нашој страни. Два и по минута пре краја Србија има +5.

10:5 - Одмах у наредном нападу Филип Филиповић враћа предност на +5.

9:5 - Ди Фулвио постиже гол, смањује предност Србије. Занимљиво да је ово први гол најбољег играча Италије.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 5:2, 4:1, 0:1

* Петерац за Србију, Де Лунго је спреман, спреман је и Филиповић. Брани голман Италије.

9:4 - Ипак, у наредној ситуацији са играчем више Стефано Лонго уписује нови гол за Италију. Србија за сада одлично изгледа у базену.

* Прва три минута, као и у претходној четвртини играо се егал, без голова. Бранислав Митровић још једном при играчу мање за Србију скида зицер.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 5:2, 4:1

9:3 - Још једном фантастични Прлаиновић тресе мрежу.

8:3 -  Андрија Прлаиновић поново увећава предност "делфина".

7:3 - Николо Фигари прекида фантастичну серију Србије.

7:2 - Нови гол из позиционе игре, Филип Филиповић увећава предност Србије!

6:2 - Душан Мандић наставља да терорише Италијанску одбрану.

* Еченике средином деонице шутира, поново одлично брани Бранислав Митровић.

* Темпо игре и даље је висок, добро је што је Србија и даље има потпуну контролу игре.

* Фантастична позициона игра Србије, а подједнако добро функционише и одбрана. Треба истаћи голмана Митровића који се добро позиционира. Заустављен је у потпуности Де Фулвио.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 5:2

5:2 - Одличан почетак "делфина". Никола Дедовић доноси предност Србији са играчем мање. На минут и по до краја Србија успева да се одбрани са чак тројицом играча мање. Невероватна игра Србије!

4:2 - Изједначење, Страхиња Рашовић користи простор, играч Радничког из Крагујевца  без много проблема затресао је мрежу Италијана. Четири гола из пет покушаја, одлична реализација Србије.

3:2 - Поново води Србија. Мандић је стрелац трећег гола за Србију. Игра се јак темпо у првој деоници.

2:2 - Прешути поново кобан по гол Србије, јасно је да ће од њега претити највећа опасност.

2:1 - Филиповић постиже гол за вођство Србије, томе је претходио преглед ВАР снимка.

1:1 - Страхиња Рашовић донео је предност Србији, потом Прешути изједначује

*Дуел је почео.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00