ШОК НА ОИ У КОШАРЦИ: Одлична Француска победила Америку

25. 07. 2021. у 16:03

КОШАРКАШКИ Француске победили су Сједињене Америчке Државе са 83:76 у првом колу група А на Олимпијским играма.

Сјајан меч одиграли су изабраници Венсана Колеа и заслуежено бацили на колена главом фаворита за освајање злата.

Ово је први пораз САД на Олимпијским играма у кошарци још од 2004. године, када се највећа спортска смотра одржавала у Атини. Они такође јуре четврту везану титулу на Играма, што до сада никоме није пошло за руком. Но, сада су све селекције виделе да са Америком може да се игра.

Кевин Дурент и другови нису изгледали добро на терену и морају много боље уколико желе да одбране злато освојено пре пет година у Рију.

Прво полувреме и није било лоше, Америка је имала предност од осам разлике после 20 минута кошарке - 37:45. Ипак, Француска је одиграла невероватно друго полувреме, посебно трећу четвртину у коме су ривала свели на свега 11 поена.

Тај период су "триколори" добили са 25:11 и већ тада је било јасно да је екипа Грега Поповича у великом проблему.

Вратила је Америка предност на своју страну у последњем кварталу, али је Француска везаним тројкама успела да преокрене резултат и на крају упише важан тријумф.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Еван Фурније који је постигао 28 поена, пратио га је Руди Гобер са 14. На другој страни најбољи је био Џру Холидеј који је меч окончао са 18 поена, док је Бем Адебајо додао 12.

Француска у наредном колу игра против Чешке, док ће Америка прву победу на Олимпијским играма тражити против Ирана.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17