БРАТ И СЕСТРА ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Истог дана постали олимпијски шампиони у истом спорту!

25. 07. 2021. у 14:29

ЈАПАНСКИ џудисти Ута и Хифуми Абе постали су први брат и сестра који су освојили олимпијско злато истог дана.

Прво је Ута тријумфовала у категорији до 52 килограма, оборивши на леђа Францускињу Бушар.

Ута је тако са трона скинула Мајлинду Кељменди из јужне српске покрајине која је 2016. у Рију освојила злато под заставом лажне државе Косово.

Само неколико сати касније њен две године старији брат освојио је злато у категорији до 67 килограма. Он је у финалу био бољи од Грузијца Важе Маргвелашилија.

Њих двоје су 2018. освојили дупло злато и на Светском првенству у Бакуу, док им 2019. године то није успело јер је Хифуми стигао само до сребра.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17