СРБИЈА ТАКМИЧЕЊЕ ОТВОРИЛА ПОРАЗОМ: Шпанија савладала "делфине"

25. 07. 2021. у 11:52

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије отворили су учешће на Олимпијским играма поразом против Шпаније 12:13.

СРБИЈА ТАКМИЧЕЊЕ ОТВОРИЛА ПОРАЗОМ: Шпанија савладала делфине

Фото архива ВН

Ватерполисти Србије поражени од вицешампиона Европе - Шпаније. Доста проблема је ривала задавао играчима Дејана Савића. Видели смо једну тешку и борбену утакмицу, са доста агресивном игром која је проузроковала доста искључења. Шпанци су користили играча више", а на крају то их је погурало ка победи

Повела је Шпанија на почетку меча. Стрелац гола био је Ортега. Није дуго трајала радост Шпаније реаговао је Пјетловић за изједначење. Распуцани су шпанци на почетку, користе два играча више, Нахуљ враћа Фурију у вођство. Ново изједначење. Стефан Митровић поравнао је резултат на 2:2.

Мунариз је још једном довео "Фурију" у вођство, а Сава Ранђеловић на два минута до краја поново поравнава резултат 3:3. Играла је Србија одлично у одбрани у овом периоду. Управо тим резултатом завршена је прва четвртина.

Исти темпо игре виђен је и у другој четвртини. Доста проблема задају центри Шпаније нашим ватерполистима, Бустос још једном доводи у вођство Шпанце, Душан Мандић поравнава на 4:4. Након провере ВАР система Ђорђе Лазић постиже први погодак на Олимпијским играма и доноси вођство Србији.

Тахуљ није дозволио Србији да се резултатски одвоји. Након стрпљиве акције Филип Филиповић вратио је вођство Србији. Три гола везали су Шпанци пред полувреме, те је Србија имала заостатак на полувремену 8:6

На почетку треће деонице Душко Пјетловић је затресао мрежу Шпанаца и на тај начин прекинуо серију ривала. Искористила је Србија играча више, Мандић је из угла добро пронашао Ђорђа Лазића који је успео Србији да донесе изједначење. Користи Пероне прилику из контре на два и по минута пре краја деонице да још једном "фурији" донесе вођство. Јакшић пред крај треће деонице постиже гол за 9:10.

Страхиња Рашовић доноси ново изједначење Србији. Одговорио је Мунариз пет минута и 40 секунди пре краја. Мунариз је био нерешива енигма за српске играче. Долазе Шпанци до 10:12 на четири минута пред крај меча. Ипак, Никола Јакшић одбијао је да се преда. По трећи пут Србија се враћа са минуса од два или више голова. Искусни Филиповић уписао је и 12. гол за наше ватерполисте. На 30 секунди до краја Србија је имала гол заостатка. Шпанија је на крају славила са 12:13.

Поред Србије и Шпаније у овој групи су и Хрватска, Црна Гора, Аустралија и Казахстан