ОЛИМПИЈСКИ ТУРНИР У ФУДБАЛУ: Мексико разнео Французе, реми Шпаније и Египта

22. 07. 2021. у 12:51

Фудбалска репрезентација Мексика победила је данас у Токију Француску са 4:1, у првом колу Групе А на олимпијском турниру.

Сви голови постигнути су у другом полувремену. Мексико је повео головима Алексиса Веге и Себастијана Кордове у 47. и 55. минуту, а затим је стрелац за Француску био Андре-Пјер Жињак у 69. минуту из једанаестерца.

После тога голове за Мексико постигли су Уријер Антуна у 80. и Едуардо Агуире у првом минуту надокнаде времена.

У утакмици у Групи Ц, Шпанија је у Сапороу одиграла нерешено 0:0 против Египта.

Најбољу шансу за Шпанију пропустио је Дани Себаљос, након што је погодио стативу. Он је током утакмице повредио скочни зглоб.

За шпански тим играо је најбољи млади фудбалер недавно завршеног Европског првенства Педри. Такође, из састава са Европског првенства у првом тиму били су и Микел Ојарзабал, Дани Олмо, Пау Торес и Ерик Гарсија.