СРБИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ: Орлови надиграли Порторико у најбољој утакмици на турниру

03. 07. 2021. у 15:19

КОШАРКАШИ Србије пласирали су се у финале квалификационог турнира за одлазак на Олимпијске игре у Токију пошто су у полуфиналу савладали Порторико са 102:84.

На крају је Србија стигла до "стотке" и најубедљивије победе досадањег дела турнира иако је Порторико квалитетнија екипа и од Доминикане и од Панаме с којима смо играли у групи.

Најефикаснији у победничком тиму био је Василије Мицић са 21 поеном и осам асистенција. Немања Бјелица је имао 18 и седам скокова, по 15 су додали Данило Анђушић и Филип Петрушев, док је Милош Теодосић имао дабл-дабл учинак са 11 поена и 10 асистенција.

На другој страни, Пињеиро је уписао 23, Кондит 20, а Клавел 17 поена.

Противник у недељном финалу је Италија, а ако се пласирамо на ОИ тамо нас чека група у којој су Аустралија, Нигерија и победник квалификација у Сплиту, а то ће бити Бразил или Немачка.

КРАЈ - СРБИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

39. МИНУТ - 101:81 Теодосић тројком стиже до дабл-дабла на овој утакмици. Био је то његов 11. поен, уз 10 асистенција.

38. МИНУТ - 95: 77 Бјелица са осам метара решава све дилеме. Орлови могу да се спремају за финале!

37. МИНУТ - 92:77 Досуђена је намерна а онда и техничка Порторику. У следећем нападу, флопинг Брауна и нова техничка. Сва слободна су реализована, а онда и Мицић погађа. Три минута до краја Србија је пред пласманом у финале.

36. МИНУТ - 87:77 Сада је Клавел прецизан и Србија узима там-аут. Мицић не успева за три.

35. МИНУТ - 87:75 Покварили су Порториканци проценат шута за три, али погађа Кондит двојку.

34. МИНУТ - 87:73 Добрић закуцава после још једне маестралне асистенције Теодосића.

33. МИНУТ - 85:73 Анђушић после дужег времена погађа из игре.

32. МИНУТ - 83:73 Марјановић враћа двоцифрену предност орловима.

31. МИНУТ - 81:73 Давидовац погађа двојку, али Браун тројком не дозвољава Србији да се одвоји.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - 79:68 Браун користи додатно слободно бацање. Анђушић, заборављен испод коша поентира. Браун непрецизан омогућио је нашој репрезентацији последњи напад у четвртини, а Мицић је изборио три слободна бацања. Прецизан је био МВП Евролиге па Србија пред последњу четвртину има 11 поена предности.

29. МИНУТ - 74:67 Петрушев прецизан са линије слободних бацања, али потом прави фаул.

28. МИНУТ - 71:65 Петрушев је направио фаул над Брауном који убацује оба бацања. Теодосић из тешке позиције погађа тројку, али Порториканци враћају то одмах.

27. МИНУТ - 68:60 Бјелица убацује осам поена за редом, укључујући и две тројке, али две тројке је убацио и Порторико.

25. МИНУТ - 60:54 Клавел погађа тројку у последњем секунду напада. Кокошков зове тајм-аут.

24. МИНУТ - 60:51 Васа Мицић погађа слободно бацање а са трибона се ори: "МВП, МВП". С друге стране Пинеиро наставља своју серију.

23. МИНУТ - 58:47 Анђушићева тројка!

22. МИНУТ - 55:43 Сада је Бјелица прецизан са пенала. Србија води 12 разлике.

21. МИНУТ - 53:41 Почело је друго полувреме, неуспешним покушајем Клавела за три. Први поен у наставку постиже Порторико преко ПАркера са линије за слободна бацања. С друге стране, пенале изводи и Мицић али он је прецизан оба пута.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - 51:40 Мицић погађа два од три слободна бацања за плус 11. Пинеиро узвраћа двојком, његових 16 поена.Аврамовић после продора враћа Србиј уна плус 11 и том разликом иде се на одмор.

19. МИНУТ - 47:37 Добрић доноси двоцифрену предност орловима.

18. МИНУТ - 45:37 Феноменална асистенција Теодосића за Петрушева. Млади центар орлова пресеца и следећи напад Порторика, а затим у контри постиже нове поене!

17. МИНУТ - 41:37 Пинеиро је најрасположенији играч у редовима Порторика са 14 поена.

16. МИНУТ - 41:35 Тројку погађа и Теодосић.

15. МИНУТ - 38:33 Сада Марјановић погађа тројку, то су његови први поени на утакмици. У међувремену Браунова "тројка" преправљена је у два поена.

14. МИНУТ - 35:34 Пинеиро погађа пету ртојку за Порторико, а затим Мицић прави фаул у нападу. Мицић се тројком искупљује за фаул. Браун узвраћа.

12. МИНУТ - 32:26 Опет Мицић погађа и то је плус шест, највећа предност за орлове.

11. МИНУТ - 30:26 Мицић полагањем отвара другу четвртину. Добро се брани Србија у наставку.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - 28:26 Анђушић не погађа тројку, али Гандија погађа. Узвраћа Бјелица са девет метара у последњој секунди и Србија решава прву четвртину 28:26 у своју корист.

9. МИНУТ - 25:23 Тројка Анђушића којом се Србија враћа у вођство па је клупа Порторика принуђена да тражи тајм-аут. У наставку је Бјелица прецизан са линије пенала, а Пинеиро погађа за два.

8. МИНУТ - 19:21 Аврамовић и Петрушев лаким поенима не дају Порторику да се одлепи.

7. МИНУТ - 13:17 Нова тројка пинеира, добрић погађа двојку.

5. МИНУТ - 11:14 Пинеиро доводи Порторико на плус три.

4. МИНУТ - 9:8 Опет је Анђушић изнудио слободна бацања и опет је био оба пута прецизан. Бобан Марјановић краде лопту и асистира Анђушићу за вођство Србије.

3.  МИНУТ - 5:8 Василије Мицић погађа прву тројку за Србију, али Клавел узвраћа.

2. МИНУТ - 2:5 Анђушић је изнудио фаул и слободна бацања и био прецизан са линије бацања.

1. МИНУТ - 0:5 Почела је утакмица и то не баш најбоље за Србију. Клавел је тројком довео Порториканце у вођство а затим Паркер погађа испод коша.

СРБИЈА - ПОРТОРИКО 98:81

Дворана: Александар Николић (Београд)

Судије: Јохан Росо (Француска), Омар Бермудес (Мексико), Јенер Јилмаз (Турска)

СРБИЈА: Ф. Петрушев, М. Теодосић, Н. Бјелица, Н. Калинић, Д. Милосављевић, В. Мицић, С. Јовић, Д. Давидовац, А. Аврамовић, О. Добрић, Д. Анђушић, Б. Марјановић

ПОРТОРИКО: А. Пинеиро, Џ. Кондит, Г. Браун, И. Гандиа, Х. Дијаз, Т. Паркер Ривера, Е. Андухар, А. Соса, Ђ. Клавел, К. Ортиз, А. Торо Бареа, Г. Клавел

Србија је до полуфинала стигла после две победе у групној фази, против Доминиканске Републике и против филипина, док је Порторико поражен у дуелу од Италије.

Азури су у првом полуфиналу савладали Доминикану са 79:59.

Селектор Србије Игор Кокошков имао је много проблема са саставом тима јер се неколико играча жалило на повреде. Проблем с коленом има Немања Бјелица, а с раменом Василије Мицић. Огњен Добрић задобио је ударац против Филипина, а Николи Калинићу је страдала нога на отварању квалификација против Доминиканске Републике.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17