ЧУДЕСНА СРБИЈА БЕЗ ОЛИМПИЈСКОГ ФИНАЛА У КОШАРЦИ! "Орлови" држали у шаци Тим снова, али су се Американци нестварно спасили!
Кошаркашка репрезентација Србије није успела да приреди сензацију и победи Сједињене Америчке Државе у полуфиналу Олимпијских игара па ће услед пораза резултатом 95:91 играти за олимпијску бронзу у Паризу. И то иако је скоро цео меч водила против "непобедивих".
Играло се за место у финалу против тима који се сматра најјачом репрезентативном селекцијом у историји "игре под обручима", али, баш то, "сматран најјачим" није значило и да ће се баш сви пред њима клањати или бежати главом без обзира. Глава је и те како важна кад се изађе на црту моћнима. Због плана, свакако. Због мира да се он спроведе у дело и кад је "фрка". Али је важно и срце. Чуда не бива без једног и другог. Без смирености кад не иде, без жара када се "ломи". И, за тај рецепт, потребан је и најважнији зачин, који немају баш сви на овој планети. Вера у немогуће.
*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--
А управо је она и водила "орлове" ка кошаркашком "чуду над чудима" све док Американци нису "додали гас" и доказали да им, стварно, нема равних у овом тренутку.
Показали су они то "орловима" и у претходна два међусобна дуела у ових месец дана, једном пријатељском и оном на старту олимпијаде, али овога пута, у мечу са огромним улогом били су у заостатку малтене све време. И опет - победили.
*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--
Американци су "орловима" у претходна два међусобна дуела у ових месец дана, једном пријатељском и оном на старту олимпијаде, одржали лекције, али овога пута, у мечу са огромним улогом, Срби после тих шамара нису окренули други образ.Него су показали - друго лице.
Нема кошарке без појединаца, наравно, али је читав тим Србије дисао као један, па уз већу прецизност, мање грешака и бољу скок-игру водио и са 42:25 у другој деоници. Није тада било важно што је Јокић у првој четвртини имао, просто, пет асистенција и ниједну изгубљену лопту. И што је Аврамовић кренуо да, колико у одбрани, толико и у нападу терорише "дрим-тим". Играло се и са два центра истовремено, па су уз Јокићеве бравуре Американци морали да мотре и на Милутинова, али...
Чак и када је ривал први пут пришао, на 65:59, па тај налет заустављен одлично минијатуром Гудурића уз коју се опет отишло на 15 разлике, пред сам крај треће деонице, "тим снова" није одустајао од идеје да је најбољи на свету.
"Крцако" је вођство Србије, користио чињеницу да је у последњих седам и по минута Јокић ушао са четири личне грешке, па се тако и разгоропадио Џоел Ембид, који је, уз обилату помоћ Леброна Џејмса (који је добар део меча провео свађајући се судијама, а у једном моменту и са капитеном Србије, Богданом Богдановићем) на својим плећима донео 84:84.
И, недуго затим, страшан час из "кажњавамо сваку грешку" ривала - На 3:20 до краја после лепе асистенције Јокића, Петрушев је донео 86:84 Србији. А на 1:41, после серије од 7:0 Американаца, који су искористили два велика "брзања" у српској офанзиви, семафор је показао 86:91. И, ту је био почетак краја.
Дали су све од себе кошаркашки јунаци из Србије, пришли на -2, да би на 8,2 секунде пре краја био фаулиран Стеф Кари који је са линије пенала одвео дрим-тим у финале са Француском, а Србија ће са Немачком играти за бронзу.
Не пропустите!
БОГДАНОВИЋ ИПАК ПРОГОВОРИО: Ево шта је рекао страним медијима о суђењу на мечу Србија - Америка
ШТА ЋЕ РЕЋИ АМЕРИКАНЦИ? Њихов познати новинар тугује због пораза Србије
ЧУВЕНИ ХРВАТ ЖАЛИ! "Штета што су Срби играли са Американцима - сада!"
"ДАЈТЕ СРБИМА ПОСЕБНУ МЕДАЉУ!" Коментатор ФИБА одушевљен ониме што су "орлови" урадили Американцима
ЗНАМ НА ШТА АЛУДИРАТЕ, АЛИ... Богдан Богдановић у сузама поручио: Поносан сам на саиграче
"ВРАЋАМО СЕ НА ШТИТУ!" Алекса Аврамовић после Србија - САД: Ми гинемо за Србију!
"ОРЛОВЕ" ЧЕКА МЕЧ ЗА БРОНЗУ: Ево кад Србија игра против Немачке
Србија - Сједињене Америчке Државе, полуфинале Олимпијских игара у Паризу 2024 - статистика
Србија - САД 91:95 (31:23, 23:20, 22:20, 15:32)
Србија: Плавшић није играо, Петрушев 9п, 5ск, 3ук, Јовић 1ск, Богдановић 20п (тројке 3/10), 4ск, 3ас, Маринковић 1ск, Добрић 9, Јокић 17п (тројке 0/6), 5ск, 11ас Мицић 8п, 3ас, Гудурић 9, Давидовац није играо, Аврамовић 15п (тројке 4/6), 4ск, 3ас, Милутинов 4п, 5ск
САД: Кари 36п (тројке 9/14), 8ск, Едвардс 2, Џејмс 16п, 12ск, 10ас, Дурант 9, Вајт, Халибуртон није играо, Тејтјум није играо, Ембид 19п, 4ск, Холидеј 3п, 7ас, Адебајо, Дејвис 4п, Букер 6
КРАЈ! Србија - САД 91:95
40' - Даје пенале Кари, Србија нема тајмауте, губи -4. Богдановић покушава да постигне тројку, нико га не дира да не би било 3+1 ... нема поготка, нема ни победе за Србију. Американци иду у финале.
40' - Кош Леброна, па кош Јокића - два разлике и даље... А онда је на 8,2 секунде фаулиран Кари.
40' - Богдановић! Са 2+1 примиче Србију на 91:89
39' - Каква ситуација! Богдановићу је свирано враћање лопте на сопствену половину! Срећом, америчка екипа то не кажњава поенима. Напад за Србију, креће и последњи минут
38' - Мицић жури - Леброн даје кош на другој страни. Богдановић прави кикс под кошем ривала, даје у контри погодак и Кари - 86:91. Серија 7:0 за Американце, Пешић тражи минут предаха.
37' - Петрушев мења Милутинова, а управо њега Јокић лепо проналази - Србија води, потом Американци промашују кош, али и наши не користе акцију: Добрић не погађа за три, а амерички тим прелази у вођство тројком Стефа Карија - 86:87.
36' - Ембид против Јокића (који има 4 личне), опет погађа - 84:82. Наши у последњој секунди напада покушавају, Мицић није прецизан. Леброн из продора изједначује - 84:84. Пешић тражи тајмаут. Још 3:41 до краја утакмице
35' - Милутинов погађа, исто чини и Ембид. А онда наши не користе напад, испрва, но Милутинов стиже до лопте, па уз помоћ Богдановића лопта стиже до Јокића. Он даје кош за 84:77, али Ембид даје кош, фаулиран (16 поена, имаће бацање).
34' - Добра одбрана Американаца деловала је као да је зауставила Србију, али капитен Богдановић погађа са пет метара, искоса с десна, преко руку Ембида - 80:73. Дурант узвраћа, пет је разлике
33' - Јокић лепо поентира, после коша Карија, али узвраћају Американци. Наиме, након свог неискоришћеног напада, остали су збуњени у одбрани што Никола није искористио да, неометан, постигне тројку. А онда на другој страни терена - тројку даје Кевин Дурант, и то уз четврту личну грешку Јокића (фаул над Дејвисом). Још 7:19 до краја. Семафор показује 78:70, амерички тим има нову акцију - и Девин Букер постиже другу узастопну тројку за ривала Србије. Како се предност смањила на 78:73, Пешић тражи први тајмаут у 4. деоници.
31' - Не погађа ни Стеф Кари, ни Марко Гудурић који је повучен оним добрим потезима на крају прошле деонице хтео да на почетку напада поентира са дистанце. Морао је брзо у одбрану и фаулирао Дуранта. Леброн Џејмс из тешке позиције потом погађа "преко" Милутинова - 76:65
Стаистика после 30 минута игре - Србија шутира са 51%, Американци са 50. У скоковима 25:24 за Орлове, у асистенцијама 18:18, у изгубљеним лоптама - више их има ривал, 9:4, у крађама 5:3 за наше, у блокадама 1:1, у поенима из контри 9:5 за Пешићеве изабранике.
Крај треће четвртине...
... после које Србија води са 76:63.
30' - Гудурић после два бацања и кикса Американаца - даје тројку и то фаулиран, скачу сви наши кошаркаши са клупе јер је семафор показао +14. А после бацања 76:61. Американци су бнили на 65:59 и имали напад. Од тада је серија 9:2 за Србију.
29' - Добра одбрана је опет засметала Дуранту, Јокић хвата лопту, а нова мирна акција Србије доноси јој слободна бацања, јер је момак кога неки називају и "нови Џордан", Ентони Едвардс фаулирао Марка Гудурића. Још минут до краја треће деонице.
29' - Фаулиран је Јокић приликом прављења блока у нападу, буни се Едвардс мислећи да је он фаулиран од Гудурића. Светислав Пешић шаље опет два центра у игру. А то мало збуњује америчку одбрану, што Мицић користи за тројку - 70:61
28' - Мицић из тешке позиције погађа за 67:59, а Дурант промашује, но Дејвис прискаче и даје кош - 67:61
27' - Греше једни и други, а и судије. Промашај после промашаја, па недоусђени прекршај над нашима када су кренули да одузимају лопту, и онда Холидеј даје тројку. Амерички навијачи вичу "Ју-ес-еј!", а Јокић прави офанзивни прекршај, што Ембид слави као да је освојио злато. Американци су пришли на 65:59 и имају напад.
26' - Јокић је опет морао да шутира у последњој секунди из тешке позиције, па ће му статистика за тројке бити лоша, али промашују потом и Дурант и Кари у покушају асистенције (Петрушев то пресеца), па се дешавају тројке - Добрић, а онда Стеф Кари - 65:56 је за СРбију.
25' - Џоел Ембид је у чуду, свирани су му (коначно) "кораци", и то кад га је чувао Алекса Аврамовић. У игру улази Кевни Дурант, који одмах јури српског "резервисту", Мицића.
24' - Ембиду судије не свирају грешку у корацима, па даје кош. А онда тројка за тројком - Добрић, па Стеф Кари. И, на 62:53 Леброн прави прекршај.
23' - Свађају се Богдановић и Леброн, а онда Кари греши и Србија има нову акцију. Њу Јокић завршава поготком из окрета, па преко Ембуда - 59:47
23'- Није савршен Леброн Џејмс са линије пенала, но подиже серију Американаца на 4:0, а онда Богдановић даје тројку - и опет је двоцифрена предност Србије - 57:47.
22' - Нови промашај српске екипе, Јокић и четврти пут промашује тројку, а морао је да шутира са осам метара, јер је истицало време за напад. На другој страни терена Добрић фаулира Леброна који ће имати бацања.
21' - Богдановић не погађа са дистанце, а Американци не користе свој напад - хтели су да искористе што је поменути капитен Србије остао да чува знатно вишег Ембида, али се десило лоше додавање.
21' - Јокић не погађа тројку, а Ембид даје - 54:46. Шеста асистенција Холидеја.
21' - Почело је друго полувреме. Прва акција за Србију, која је са истом петорком као на старту (Аврамовић, Богдановић, Добрић, Петрушев, Јокић).
КО ЈЕ ОВДЕ "КРАЉ"? Никола Јокић ударио на Леброна, а онда се десило ово (ВИДЕО)
НИЈЕ ГА ЗАБОРАВИО: Овако је Дирк Новицки реаговао када је видео Пешића (ВИДЕО)
Индивидуална статистика: Стеф Кари је дао 20 поена (тројке 6/9), Леброн Џејмс 9, Ембид 7, а у Србији Аврамовић 15 (тројке 4/6), Јокић 9, уз 3 скока и 7 асистенција, седам поена је убацио Петрушев, а по три Добрић, Мицић и Гудурић (и два Милутинов)
Статистика: Србија је у прве две деонице шутирала са 54% из игре, ривал са 48%. Тројке су Американци шутирали 9/19, а Срби 10/19. Двојке наши 9/16, они 6/12. У скоковима 20:14 за Србију, у асистенцијама 14:14, у изгубљеним лоптама 4:3 "за" Американце, у поенима из рекета 14:8 за "орлове".
Крај полувремена...
... а Србија води са 54:43.
20' - Леброн игра 1 на 1 са Богдановићем, даје кош и имаће бацање. После тога седам секунди за напад Србије, која више нема тајмаута. Тренутно је 54:42.
20' - Шеста тројка Стефа Карија - 51:37 постаје 51:40. А онда Аврамовић, који је кикснуо у тој ротацији у одбрани, даје своју нову тројку - 54:40.
19' - Опет се буни Леброн Џејмс код судија, и то после фаула Едвардса на Аврамовићу, приликом продора.
19' - Промашио је Ембид са дистанце, а онда на самом крају напада и Богдановић са десне стране. Промашује и из левог угла Едвардс. И даље 50:37.
18' - Јовић је у игри, Јокић га проналази на десној страни, овај додаје десно од себе Аврамовићу, а овај даје нову тројку - 50:37
18' - Тајмаут сада тражи Пешић. Џејмс је одиграо снажну одбрану на Петрушеву, одузео лопту. На другој страни терена добро одиграо са Ембидом, који је "подигао" Јокића финтом шутирања тројке (претходно је такав шут погодио), па се затрчао ка кошу и, фаулиран од стране Петрушева, закуцао - 47:37 је.
17' - Леброн Џејмс се нешто обраћа нашим кошаркашима на тајмауту. Потом жустро прича са судијом. А онда погађа тројку - 35:47 је дефицит Американаца.
16' - Јокић није погодио, а није амерички тим. Притом, почели су и једни и други да падају, клизав је паркет у српском рекету... Петрушов погађа кош Американаца са полудистанце, а иако су ривали погрешили, он је хтео сам да заврши акцију, и то преко Леброна Џејмса. Судије нису свирале фаул "краљу кошарке". Али, то и није тако важно, јер су Американци брзо прокоцкали свој напад, а Богдановић их натерао тројком на тајмаут - семафор показује 45:32.
15' - Богдановић није погодио левом руком из улаза под кош ривала. Ембид узвраћа на то - тројком из левог угла (11 поена). Србија води са 42:32.
14' - Американци у истом нападу дају кош (Ембид) и праве фаул (Букер). Погодак признат, а и четврта лична америчког тима у овој четвртини. Сваки следећи прекршај биће слободна бацања за Србију - 42:27 је, а толико и остаје јер Јокић није погодио преко Ембида. На другој страни терна брза полуконтра Американаца, Леброн лукаво проналази Букера, који даје кош и имаће бацање. Тајмаут тражи Пешић, води Србија са 42:29.
14' - По две акције нису искористили и једни и други. И даље је 14 разлике за Србију, а Леброн изнова креће у напад... и Јокић га блокира. На другој страни терена он пролази кроз одбрану Американаца двокораком и даје кош, фаулиран. Имаће бацање, 41:25 за Србију. И, како је пенал погодио, 42:25 показује семафор.
13' - Стив Кер мора да тражи тајмаут након што је Јокић примио лопту из аута, додао Аврамовићу, под кошем су "укрстили" наши преостали играчи, Милутинов остао 1 на 1 и левом руком, из окрета понеитрао - Србија води 39:25. Предах тражи селектор Американаца.
12' - Изнудио је Јокић другу личну грешку Ентонија Дејвиса, који је остао сам са МВП-ом. Одмах га мења селектор Стив Кер, враћа се Леброн Џејмс у игру. Мицић шутира тројку - и даје је од таблу - 37:25 за Србију. Која игра несвакидашњу зону, у којој централни играч "ротира" и то је прилично збунило супарника.
11' - Орлови почињу сада са два центра, Јокићем и Милутиновим. Американци почињу са кошем Едвардса, али узвраћа Гудурић тројком из десног угла - 34:25.
Статистика: Србија је у уводној деоници шутирала са 65% из игре, ривал са 44%. Тројке су Американци шутирали 6/11, а Срби 5/9, а двојке наши 6/8, они 1/5. У скоковима 9:7 за Србију, у асистенцијама 9:9, у изгубљеним лоптама 9:9, у поенима из рекета 8:0 за "орлове".
Крај прве четвртине...
... коју је Србија добила са 31:23 уз погодак капитена, Богдановића, преко два пара руку у последњем нападу.
10' - Вајт не погађа, али ни Мицић. У последњем минуту уводне деонице Американци су потом пробали да се пробију по чеоној линији, имаће нов покушај.
9' - Јокић је на клупи, Милутинов га мења. Добрића мења Маринковић - резултат је 29:23 за Србију.
9' - Греше наши у нападу, но одмах освајају лопту. Јокић додаје Петрушеву скроз напред, он храбро креће на кош и изнуђује прекршај, тиме и два слободна бацања.
8' - Контра Србије 3 на 1, поентира Гудурић - 27:20 и одмах се сви наши враћају да чувају ривале. Али, Карија је немогуће чувати - тројка (5/7, 17 поена) за смањење америчког заостатка на 23:27.
8' - Поново само једно добро бацање Дејвиса, а Мицић, који је ушао у игру, додаје Јокићу који не погађа тројку - 25:20
8' - Аврамовић је промашио тројку са више од осам метара, Петрушев умало ухватио офанзивни скок. На другој страни терена Стеф Кари га је лепим дриблингом преварио, а онда додао Дејвису - коме је Јокић избацио лопту када је почео процес закуцавања. Судије кажу - прекршај. Никола тврди да није. Тражи "челенџ", али нема се на то правко код фаулова.
НИСУ ОВО ОЧЕКИВАЛИ: Аврамовић "навукао" Американце, Јокић закуцао (ВИДЕО)
7' - Наши су почели да фаулирају ривале ако се чини да ће бити лак погодак под кошем. Тако је Дејвис фаулиран и - погодио је само једном. Лопта за Србију која води 25:19.
7' - Јокић је одмах кренуо 1 на 1 са Дејвисом, изнудио пенале, а Леброн Џејмс почео да се жали код судија како је српски ас "укљештио" руку његовог саиграча из Лејкерса. Није то променило одлуку, МВП доноси 25:18. Уместо Холидеја улази Едвардс. Нова петорка Американаца делује опасније од оне прве. На паркету су Кари, Едвардс, Дурант, Леброн и Дејвис.
6' - Аврамовић погађа тројку из наскока, осми његов поен - 23:18, после чега Американци промашују кош, а Ембид из два покушаја не хвата офанзивни скок. Лопта за наше кошаркаше, а у игру улазе нови амерички мајстори, Дурант и Дејвис.
5' - Публика звижди Ембиду сваки пут кад дотакне лопту. Ону је додао Холидеју, који је промашио с дистанце, а Богдановић погађа са пет метара, овог пута с десне стране - 18:15. На другој страни - Букер промашује, а Аврамовић даје кош после исправљања своје грешке - 20:15 за Србију. Али, на кратко, јер пета тројка Американаца (прва Лебронова) смањује ту предност.
5' - Пробао је Стеф Кари и са девет метара сада, претерао је, па је казна стигла у виду Богдановићеве тројке - 16:15
4' - Кари даје тројку из левог угла, и то окренут ка саиграчима на клупи док лопта лети - славе бурно Американци - воде 13:15
3' - На 6:45 до краја прве четвртине Стеф Кари је већ стигао до 11 поена, дао је нову тројку - 13:12.
3' - Стеф Кари наставља да погађа оне своје "луде" далекометне шутеве. Смањује на 10:9 тројком са осам метара, али одмах узвраћа Аврамовић на исти начин - 13:9.
3' - На само једно успешно бацање Букера, "одговара" Добрић тројком - 10:6 за Србију.
2' - Фина акција Аврамовић - Јокић, потпуно је "заборављен" остао МВП НБА лиге и направио двокорак па закуцао неометан.
2' - Ембид промашује са полудистанце, наши су организовали одличну акцију коју је Петрушев завршио тројком, но 5:2 је кратко трајало, јер су ривали преко Карија изједначили.
1' - Стеф Кари са полудистанце доноси 0:2 Американцима. Уследио је спорији, дужи напад Србије, у коме је Богдановић успео да се избори за "нови почетак" акције, а управо он са чеоне линије поентирао - 2:2.
Утакмица је почела! Први напад имају кошаркаши САД
21 - Стартна постава Србије: Аврамовић, Богдановић, Добрић, Петрушев, Јокић. А Американаца: Кари, Холидеј, Букер, Леброн, Ембид.
20.59 - Јокић просечно остварује 19,3 поена, девет скокова и 7,5 асистенција на овом олимпијском турниру
20.58 - Леброн Џејмс са фластером на аркади
20.56 - Дивно је звучало "Боже правде". Певали су и кошаркаши и навијачи Србије.
20.55 - Изашли су и Американци. Сад химне, па утакмица.
20.53 - Почиње представљање кошаркаша. Прво излазе, један по један, наши репрезентативци
"ВИ У СРБИЈИ МЕ ДОБРО ЗНАТЕ": Матијас Лесор: Хоћу да играм са мојим "брате" у финалу!
ПАО ШАМПИОН СВЕТА: Немачка неће играти за олимпијско злато у кошарци
КАКВА ПОДРШКА: Срби окупирали Париз пред меч са Америком (ВИДЕО)
"Немогућа" мисија
Добро, јачи су... и? Шта сад, не треба изаћи на терен зато што је неко, ето, јачи?
Па, да су тако размишљали наши стари, не би се излазило на црту читавим царствима која су их нападала. А излазили су.
И, јесте, било је гадно. Баш гадно.
Али, ето, тих царстава више нема, а нас, ето, још увек, још помало, има.
И то мало што нас има, има један необичан обичај. Да верује у немогуће.
"Најбољи тим у историји репрезентативне кошарке". Тако ове Американце назива српски селектор Светислав Пешић. И, ако је неко најбољи свих времена, онда га је немогуће победити. Тако бар логика каже.
Али, ми, овдашњи, не функционишемо по логици. Некад је то погубно, али некад, вала, и спасоносно.
Да, логика стварно каже немогуће је победити овај "тим снова". Али, баш ту почиње да се дешава нешто чудно код нас, овдашњих.
Рецимо, када је била направљена анкета пред први кошаркашки меч Срба и Американаца на париским Олимпијским играма, 73% људи је рекло да ће победа припасти селекцији САД. А онда...
... а онда су се десиле две ствари:
Најпре су Американци разбили Србе у кошарци са 24 поена разлике. А онда, пред полуфинале, много, много више Срба, њих 40,7% сад верује да Србија може да победи!
Да ли је логично?
Па, наравно да није.
Да ли је могуће?
Логика каже: Не, немогуће је.
Али...
... било је "немогуће" и надокнадити 24 разлике у четвртфиналу против Аустралије. Нико никад нешто слично није урадио у историји Олимпијских игара. А ето, морали смо да будемо први.
Па, наши су и отишли у Париз да би били први.
А да би се био први, мораш да сваку препреку пређеш. Ко је крив Американцима што су се нашли на том путу.
Да, наравно, "немогуће их је победити".
Али, ми већ вековима добијамо потпуно немогуће битке.
Ко зна, можда је ова стварно немогућа за добити. А можда логика данас поново уступи место чуду, које је припремано далеко од очију јавности, и на силним летошњим тренизима и у свим оним дечјим маштаријама, док су се гледали снимци из Индијанаполиса, када се Американцима усред те Америке "узимала мера", па се маштало "Е, овако ћу и ја једног дана".
Па, дошао је тај дан.
Може бити да ће бити горе него у претходна два окршаја с овим "ванземаљцима". А може бити да ће бити приземљени. Ко ће га знати. Лопта је округла, а ми с њом баш волимо да се дружимо. А волимо и да да верујемо целим бићем да је оно што је целом свету немогуће - ипак некако могуће. Просто, такви смо. И не пада нам на памет да то мењамо.
Да, ко ће га знати како ће се завршити ово полуфинале.
Хајде да сазнамо заједно.
Како су Срби дошли до полуфинала, а како Американци?
Са друге стране, "дрим-тим" из САД разбио Бразил у свом четвтртфиналном наступу и наставио са убедљивих тријумфима.
Следи, дакле, трећи сусрет Срба и америчког "тима снова", после једног у припремном делу пред париске Игре (Американци су тада нокаутирали нашу националну селекцију са +26), и оног на старту олимпијског турнира (када је "тим снова" декласирао "орлове" са 24 разлике).
Светислав Пешић уочи полуфинала
Ево шта је све селектор Србије Светислав Пешић рекао дан после спектакуларног меча са Аустралијом, а уједно и дан пред нови мегдан са "тимом снова":
- Прво што бих хтео да истакнем, ми смо међу четири најбоље екипе, што је огроман успех. Али, идемо даље. Идемо даље, јер смо рекли да смо дошли овде не само "да дамо све од себе", већ и себе. И то да бисмо дошли до олимпијске медаље. У четвртак је прва шанса, коју ми не желимо да тек тако изгубимо. Свесни смо са ким играмо. Тачно знамо. Никоме ништа не претимо, нити имамо право да претимо. Играмо против изузетне екипе, најбоље у историји репрезентативне кошарке, по мени. Они су у међувремену постали не само јаки у смислу индивидуалног квалитета, већ из утакмице у утакмицу "расту" као екипа. Ми то респектујемо. Али респектујемо и нас. Не плашимо се. Желимо да играмо добру утакмицу и зато смо данас после врло узбудљивог, тешког меча с Аустралијом, у коме смо се не само физички него и ментално потрошили, остали у хотелу. Дали смо играчима мало више простора да се одморе. Дали смо много посла нашим тренерима и медицинском особљу, да пробају да кошаркаше врате у првобитно стање. Јер, стварно, дуел са Аустралијом је био... једна огромна потрошња. У четвртак (на дан меча са САД) ћемо током преподнева направити један тренинг, од 45 минута, сат времена. И улазимо са пуно самопоуздања у меч са Американцима! - поручује Светислав Пешић.
Добра и лоша вест из табора "орлова"
- Никола Јовић (који је пропустио меч са Аустралијом) је боље. Надам се да ће моћи да тренира са екипом. Вања Маринковић је имао неких проблема после четвртфинала, није се осећао добро. Ево, данас је боље. Срећа је да не играмо већ данас, јер је питање да ли би могао да игра, али, ево сада, пре 15 минута ме је обавестио да је добро. Био је на ручку. Добро је са здрављем и надамо се да ће то остати тако до даљег.
Ко игра у првом полуфиналу?
Од 17.30, домаћин Француска (после прилично, прилично чудних дешавања у њену корист) игра против актуелног првака света у кошарци, Немачке.
---
Ако вас Олимпијске игре занимају, све оно најважније и најзанимљивије о њима - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећеној Олимпијским играма у Паризу.
На сасвим сте добром месту.
БОНУС ВИДЕО: ПАРИЗ У СРПСКИМ ТРОБОЈКАМА: Срби се у великом броју окупили због кошаркаша
БОНУС САДРЖАЈ
Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.
Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.
Препоручујемо
РОНАЛДО УТИШАО КРИТИЧАРЕ: Шкотима се не пише добро у Лисабону
ПОРТУГАЛ и Шкотска састаће се у другом колу УЕФА Лиге нација у оквиру Групе 1 у Лиги А. Овај меч је на програму у недељу од 20.45 на стадиону "Луз" у Лисабону.
08. 09. 2024. у 11:39 >> 12:56
МА, КАКАВ ДОПИНГ, ЈА САМ НАЈБОЉИ! Јаник Синер освојио Ју-Ес опен 2024 после невиђеног скандала, следе тектонске промене на АТП листи
Новак Ђоковић ће 2024. годину завршити без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу. А на последњем од четири велика, за сваку сезону стандардна, тениска надметања - тријумфовао је момак чији је допинг скандал обележио крај јула и почетак августа.
08. 09. 2024. у 23:13
ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи "Прими моје саучешће" ожалошћеном
ПРАВОСЛАВНИ свештеник Предраг Поповић, који је познат по својим јавним иступима у којима дели с верницима хришћанска начела и мудрости, је коментарисао зашто приликом смртног случаја не би требало ожалошћенима говорити "Прими моје саучешће".
08. 09. 2024. у 09:39
Коментари (21)