ДОБРИЋ ХЕРОЈ ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели испустили +20 па се "вадили" у последњем минуту! (ВИДЕО) (ФОТО)

А. Илић

18. 05. 2021. у 20:00 >> 22:30

ЦРВЕНА Звезда славила је у узбудљивом другом мечу финалне серије АБА лиге против Будућности резултатом 85:79.

ДОБРИЋ ХЕРОЈ ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели испустили +20 па се вадили у последњем минуту! (ВИДЕО) (ФОТО)

Није могло боље да почне по Црвену звезду. Повели су домаћи са 8:1, брзо су дошли и до двоцифрене предности. Све је ишло на руку домаћим кошаркашима који су прву деоницу добили 30:17.

До полувремена Црвена звезда је играла егал са црногорским тимом. Ипак, и другу деоницу добили су домаћи резултатом 25:24. У једном тренутку Звезда је водила 37:17, али су до краја гости успели да смање вођство Звезде на 55:41

Трећа деоница била је сушта супротност првом полувремену. Звезда се мучила, није лако долазила до поена, док су играчи  Будућности погађали све што су шутнули. Ту деоницу добила је Будућност 8:29.

Четврта четвртина припала је Црвеној звезди. Имала је Будућност седам поена предности у два наврата, али захваљујући расположеном Огњену Добрићу славила је на крају Звезда 85:79.

Црвена звезда - Будућност 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9)

Хала: Александар Николић, Београд. Судије: Илија Белошевић, Милош Кољеншић, Милан Недовић

Црвена звезда: Хол, Лојд, Добрић, Давидовац, Ускоковић, Рит, Раданов, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Кузмић, Ноко. Тренер: Дејан Радоњић.

Будућност: Кобс, Ивановић, Еџим, Шеховић, Д. Николић, Апић, Митровић, Дела Вале, З. Николић, Поповић, Рид, Жугић. Тренер: Дејан Милојевић.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 30:17, 25:24, 29:8, 22:9.

40. МИНУТ - Два пенала погодио је и Џордан Лојд за 83:79. Промашио је Николић за три. Пола минута до краја има Звезда лопту. Погодио је Марко Симоновић два пенала. Последњи напад има Звезда.

39. МИНУТ - Нова грешка Добрића направио је Звездин кошаркаш фаул у нападу. Велика драма у Пиониру. Минут и по до краја домаћи воде 78:76. Када је тешко, Ивановић погађа тројку, одмах враћа Огњен Добрић 81:79. Добрић потом краде лопту на 55 секунди до краја

38. МИНУТ - Успева Кобс да погоди између тројице кошаркаша Звезде. Са друге стране саплео се о ногу Лендрија Нока, само два поена предности за Звезду.

37. МИНУТ - Сада Добрић са три пенала изједначује. У наредном нападу губи лопту Кобс. Звезда прави серију 11:0. Поене уписује Симоновић - Звезда води 76:74.

36. МИНУТ - Добрић 21. поеном спушта заостатак Црвене звезде на само три поена. Четири минута пре краја 71:74

34. МИНУТ - Буди се Добрић, проблем црвено-белих у овим тренуцима је што се превише ослањају на индивидуални квалитет својих играча, а шут црвено-белих у потпуности је стао у последњој деоници. Мораће изабраници Дејана Радоњића да покушају да пронађу неко друго решење

33. МИНУТ - Само три од 20 шутира Звезда, покушао је сада Добрић, али не успева да прекине агонију.

32. МИНУТ - Лојд је покушао да форсира индивидуално, на рекет гостију, само се обрукао, у паду је покушао да шутне, али је препустио лопту препустио ривалу.

31. МИНУТ - Лазић је украо лопту, Звезда на минус пет. Коначно црвено-бели долазе до лакших поена.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 30:17, 25:24, 29:8

30. МИНУТ - Дејан Давидовац погађа за два, а потом промашује бацање. Завршена је четвртина коју је Будућност убедљиво добила.

29. МИНУТ - У трећој четвртини 26:6 серија гостију који сада имају шест поена предности. Тренутно је 67:61 ѕа госте. Нова тројка Данила Николића који игра као хипнотисан.

28. МИНУТ - Распада се игра Звезде Давидовац нерезонски шутира, а Еџим доноси +4 Будућности, тренутно је 61:65. Два потпуно различита полувремена гледамо. Сада црвено-бели не успевају да повежу своје редове.

26. МИНУТ - Серија Будућности 18:4, вратили су се гости у потпуности. Тренутно је нерешено 59:59. Еџим доноси прву предност Будућности.

25. МИНУТ - Потпуни контраст Црвене звезде у односу на прво полувреме. Ленгстон Хол још једном неспретно прави фаул на шуту за три, након Деле Валеа, Хол је при шуту фаулирао и Кобса који ће имати три пенала.

24. МИНУТ - Николић игра као опчињен. Спустио је сам Будућност на -5, серија 11:2 гостију.

23. МИНУТ - Нова тројка Николића - погодио је четири из исто толико покушаја. Покушао је Лазић да одговори, није се ни добацио до обруча.

22. МИНУТ - Будућност по први пут на једноцифреном дефициту, најзаслужнији за то је Николић који је до сада убацио 15 поена. Лендри Ноко са пенала потом враћа Звезду на 11 поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 30:17, 25:24

20. МИНУТ - Нови прекршај Вилија Рида, нова асистенција Алексе Ускоковића, искусно је Рида сачекао Ноко, који постиже 12. поен, а има додатно слободно бацање. Звезда поново на +17. Кобс у Звездином рекету лагано пролази, фаул Рита, а 2+1 има кошаркаш Будућности.

19. МИНУТ - Николић држи Будућност у мечу, уписао је нове поене.

18. МИНУТ - Овог пута Ускоковић је био прецизан за три. Звезда има +14. 50:36.

17. МИНУТ - Еџим је фаулирао Нока, те ће Звездин центар имати два бацања. Половичан је на другој страни са пенала био Кобс. Ускоковић покушава за три - Ноко скаче, а потом је непрецизан био и Добрић. Помало брзоплета игра Звезде у овом тренутку.

16. МИНУТ - Трећом тројком Николића гости спуштају на минус 10, подсетимо, пре неколико минута предност Звезде била је 20 поена.

14. МИНУТ - Покушао је Лојд да проигра Добрића, а Кобс прави фаул у покушају закуцавања. Добрић уписује 15 поена.

15. МИНУТ - Велика борба на терену. Дела Вале промашује, покушава Лојд да извуче лопту из аута, али не успева. Ивановић губи лопту. Лојд хитро напада обруч. Прекршај Ивановића.

14. МИНУТ - Прекида серију Давидовац, а потом Бранко Лазић прави фаул, Ивановић је имао 2+1.

13. МИНУТ - Дела Вале је насамарио Ленгстона Хола, те Италијан има три слободна бацања. Тројком Николића, потом поенима Еџима, и уз три бацања Дела Валеа, Будућност прави серију 8:0

11. МИНУТ - Звезда након минута игре у другој деоници долази до 37:17. Прво је флоутер погодио Добрић, потом је уследила тројка Лојда, а Американац је након тога погодио и два бацања за 20+ Звезде.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 30:17

10. МИНУТ - Велики проблеми за Поповића уписао је трећи фаул. Лојд са пенала бива половичан. Распада се одбрана Будућности, поново Добрић долази до лаких поена, уписује свој 11. поен од 30 звездиних.

9. МИНУТ - Уписује поене и Давидовац. Успева са друге стране Николић да погоди прву тројку за Будућност 27:15.

7. МИНУТ - Добар блок прави Добрић, Давидовац додаје до Кузмића који поново лако закуцава. Будућност делује у овим тренуцима грогирано. Изнервирани Дејан Милојевић покушава новим минутом одмора да продрма Црногорце! Пресинг Звезде по целом терену натерао је госте на грешку, а потом Добрић тројком шаље Звезду на +15, 25:10.

6. МИНУТ - Петар Поповић фаулира Добрића при шуту, тек сада први пенали за домаћи састав. Шести поен Огњена Добрића. Звезда први пут на +10. Одмах Звезда успева да се одбрани и закуцавањем Кузмића стиже домаћи тим до 20:8.

5. МИНУТ - Звезда користи инертност Рида, те преко њега сада закуцава и Огњен добрић. Још једном се Звезда брани, а са друге стране поентира Кузмић. Звезда поново на плус 9 (16:7).

4. МИНУТ - Давидовац постиже нове поене за Звезду. Успео је преко Рида да шутира, а потом Ивановић постиже прве поене из игре за госте. Тренутно 12:5.

3. МИНУТ - Звезда је ношена подршком многобројне публике у дворани одлично отворила меч и фантастичним закуцавањем Нока долази до предности 8:1. Одлично се брани Звезда, то је довело до брзе транзиције, Ноко је шестим поеном на постер ставио Рида. Трећа асистенција Лојда за 10:1.

2. МИНУТ - Нови поени за Звезду, постигао их је Симоновић. Рид је са друге стране био половичан са пенала. Уписао се и Џордан Лојд 6:1 за домаћина

1. МИНУТ - Лојд је проиграо Нока за прве поене на мечу, 2:0 за домаћи састав.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36