ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У ФИНАЛУ АБА ЛИГЕ: Добрић и Лојд пресудили Будућности, црвено-бели славили у неизвесној завршници

16. 05. 2021. у 18:03 >> 20:32

КОШАРКАШИ Црвене звезде повели су у финалној серији АБА лиге, пошто су савладали Будућност са 82:78 на свом терену.

Утакмица достојна финала одиграна је у дворани "Александар Николић". Црвено-бели су славили захваљујући расположеним Огњену Добрићу и Џордану Лојду, али и одличном офанзивном скоку.

Домаћи су меч завршили са шест скокова више - 39:33, а од тога су чак 18 имали у нападу и то је једна од разлика на овој утакмици.

Обојица су утакмицу завршили са 23 поена, с тим да је Американац имао и шест скокова и пет асистенција.

Били су изабраници Дејана Радоњића бољи у већем делу меча, посебно у финишу треће и почетком четврте четвртине.

Звезда је јако лоше шутирала за три поена 5/26, док су гости неочекивано мало шутева упутили ван линије 6,75, само 12 и били су прецизни пет пута.

Домаћин је тада дошао и до максималних 15 разлике - 70:55, али Подгоричани су тада затегли одбрану, такође до тада успавани Ивановић се пробувио и почео да погађа.

Брзо су се гости вратили, но нису имали снаге за коначни преокрет, па је Црвена звезда повела у серији.

Финиш је био веома узбудљив. Петар Поповић је поентирао у контри, до краја остало 28 секунди.

Потом су се играчи Будућности одлучили да праве фаул. Лојд је био прецизан оба пута. Кобс је промашио тројку у следећем нападу и то је био крај.

ДУЕЛ Лука Митровић и Џордан Лојд/ФОТО: КК Црвена звезда/Ђорђе Костић/АБА лига

Осим Добрића и Лојда код домаћих је двоцифрен био и Дејан Давидовац који је постигао 12 поена. На другој страни сјајни је био Вили Рид који је уписао дабл-дабл - 26 поена и 10 скокова, што му је било довољно за индекс корисности 35. Њега је пратио Никола Ивановић са 16 поена и 10 асистенција.

Други меч финалне серије на програму је у уторак од 20.30 такође у дворани "Александар Николић".

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 82:78

82:78 - Крај утакмице!

82:78 - Лојд је погодио оба слободна бацања, након што су се играчи Будућности одлучили да праве фаул.

80:78 - Промашио је Лојд тројку и отворио контру гостима - лако ју је поенима завршио Поповић. Радоњић је затражио тајм-аут на 28 секунди.

80:76 - Ауто-кош постигао је Лука Митровић. Покушао је да скине лопту, али је она прошла кроз обруч. Рид је наставио да погађа на другој страни.

78:72 - Много проблема задаје Вили Рид домаћину. Поново је закуцао, али серију је прекинуо Давидовац.

76:70 - Ивановић погоцима са линије пенала топи предност Црвене звезде.

76:67 - Јефтин кош су примили гости. Лазић остао сам на додавању из аута. Хол је дошао до седме асистенције.

72:65 - Настављају гости да погађају. Никола Ивановић је погодио тројку, али флоутер служи Добрића. Као да се буди Ивановић - искористио је рупу у одбрани ривала и поентирао уз фаул.

70:59 - Везали су четири поена Подгоричани. Одмах то жели да прекине Дејан Радоњић који је позвао минут одмора.

70:57 - Хол је погодио оба слободна бацања. Закључно са финишом треће четвртине гости су пет минута били без поена. То је прекунио Рид поенима за два поена.

68:55 - Наставља Добрић. Погодио је за три поена, а потом у контри асистирао за Лојда. Милојевић троши већ други тајм-аут у четвртој четвртини.

63:55 - Готово два минута нема поена у последњем периоду.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 63:55

63:55 - Нигде није било Нока скоро три четвртине, а онда је везао четири поена којима је окончан трећи део меча.

59:55 - Добрић игра сјајно у трећем периоду. Везао је осам поена и практично сам води свој тим у овом кварталу.

55:54 - Повели су гости након три погођна бацања Дела Валеа, истом мером узвратио је Добрић, али је Митровић донео ново вођство Подгоричанима. Игра се брзо у овим моментима, па је Добрић поново вратио предност свом тиму.

51:49 - Враћа се Будућност мини серијом 6:0. Прекунио ју је Добрић поготком за два поена. Успео је и Поповић да поентира за два и додатно смањи предност.

49:44 - Не престаја да шутира Лојд без обзира на претходне промашаје - погодио је далеку двојку. На другој страни одговор у виду тројке имао је Џастин Кобс.

47:41 - У стрелце се за домаће уписао и Ускоковић. Сјајно је поентирао после полагања левом руком.

45:40 - Гости су до поена дошли преко Николе Ивановића, који је у досадшњем делу утакмице добро чуван.

45:38 - Друго полувреме почиње поенима Огњена Кузимића. Половично прецизан је био центар домаће екипе.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 44:38

44:38 - Највише проблема Звезди задаје Вили Рид. Центар Будућности је у првом полуремену постигао 14 поена. Овај део меча завршен је поенима Лазића у контри у последњим секундама.

42:36 - У стрелце се уписао и Бранко Лазић, капитен Звезде је био прецизан са линије пенала.

40:36 - Наставио је Лојд да погађа, али поентирали су и гости који не дозвољавају црвено-белима да се одлепе.

38:34 - Кренуо је да игра Лојд. Погодио је са полудистанце и дошао до 13 поена. Одоговорио је Дела Вале тројком са девет метара на истеку напада.

36:31- Везала је Звезда две тројке - након Лојда прецизан ван линије 6,75 био је и Давидовац и то је приморало Милојевића да затражи тајм-аут.

33:30 - Показује Лојд да је играч који брзо заборавља лоше ствари. После изгубљене лопта погодио је тројку уз фаул - био је прецизан и са линије пенала.

29:29 - Лојд је петљао у нападу, изгубио је лопту на крају. Гости су то искористили и лако дошли до поена преко Вилија Рида. Морао је минутом одмора да реагује Дејан Радоњић.

29:27 - Сва три пута је био прецизан плејмејкер Будућности који је осетио бол и морао је да изађе из игре, а другу тројку за домаће постигао је Дуоп Рит.

26:22 - Флоутер је погодио Џордан Лојд, а Џастин Кобс је на искусан начин извукао три слободна бацања, пошто је натерао Добрића да направе фаул.

24:22 - Звезду служи офанзивни скок. Након поена Рита и промашеног слободног бацања истакао се Добрић. Најпре је украо лопту, а потом и дао кош после скока у нападу.

20:22 - Прве поене у другој четвртини су постигнути тек после два и по минута, а била су дело Луке Митровића. На другој

20:20 - Серија промашаја Звезде на старту другог периода. Симоновић је промашио три везане тројке и Лазић јенду.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 20:20

20:20 - Поенима Зорана Николића окончана је прва четвртина после које нико није у предности. Утакмицу у дворани "Александар Николић" прати и тренер фудбалера Црвене звезде - Дејан Станковић.

20:18 - Оба пута је прецизан био и плејмејкер Подгоричана. Потом је сјајно Ускоковић упослио Кузмића који се уписао у стрелце. Тројку је постигао и Петар Поповић после грешке Добрића.

18:13 - Данило Николић је оба пута био прецизан са линије пенала. Тајм-аут је позвао Дејан Радоњић. Након њега слободна бацања ће извести Ивановић.

18:11 - Домаћи су први пут поентирали ван линије 6,75. Добрић је био прецизан. Рид задаје доста проблема црвено-белима на почетку меча.

15:9 - Најлепша акција до сада. Рид је закуцао из алеј-упа после сјајне акције два на два са Николом Ивановићем. На другој страни одлични Давидовац је поентирао уз фаул након офанзивног скоса.

11:7 - Прва тројка на мечу дело је Данила Николића. Погодио је кошаркаш Будућности преко Давидовца.

11:4 - Дадидовац је украо лопту, Лојд је као брзи воз истрчао контру и дошао до петог поена. То је натерало тренера Подгоричана да затражи први тајм-аут на утакмици.

9:4 - Црвено-бели добро изгледају у одрани на почетку меча. Боље су отворили сусрет. Давидовац је реализовао оба слободна бацања, а пре њега Лојд је погодио са линије пенала после техничке коју је зарадио Дејан Милојевић.

7:4 - Кренуло је мало брже да се игра. За Звезду су поентирали Хол и Давидовац, док се у стрелце на другој страни уписао и Лука Митровић после офанзивног скока.

2:2 - Гости су до првих поена дошли после два минута игре. Комбиновали су четворка и петица. Рид је заукацавњем завршио акцију, после додавања Митровића.

2:0 - Почело је финале. Прве поене постигао је Џордан Лојд.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01