ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У ФИНАЛУ АБА ЛИГЕ: Добрић и Лојд пресудили Будућности, црвено-бели славили у неизвесној завршници

16. 05. 2021. у 18:03 >> 20:32

КОШАРКАШИ Црвене звезде повели су у финалној серији АБА лиге, пошто су савладали Будућност са 82:78 на свом терену.

Утакмица достојна финала одиграна је у дворани "Александар Николић". Црвено-бели су славили захваљујући расположеним Огњену Добрићу и Џордану Лојду, али и одличном офанзивном скоку.

Домаћи су меч завршили са шест скокова више - 39:33, а од тога су чак 18 имали у нападу и то је једна од разлика на овој утакмици.

Обојица су утакмицу завршили са 23 поена, с тим да је Американац имао и шест скокова и пет асистенција.

Били су изабраници Дејана Радоњића бољи у већем делу меча, посебно у финишу треће и почетком четврте четвртине.

Звезда је јако лоше шутирала за три поена 5/26, док су гости неочекивано мало шутева упутили ван линије 6,75, само 12 и били су прецизни пет пута.

Домаћин је тада дошао и до максималних 15 разлике - 70:55, али Подгоричани су тада затегли одбрану, такође до тада успавани Ивановић се пробувио и почео да погађа.

Брзо су се гости вратили, но нису имали снаге за коначни преокрет, па је Црвена звезда повела у серији.

Финиш је био веома узбудљив. Петар Поповић је поентирао у контри, до краја остало 28 секунди.

Потом су се играчи Будућности одлучили да праве фаул. Лојд је био прецизан оба пута. Кобс је промашио тројку у следећем нападу и то је био крај.

ДУЕЛ Лука Митровић и Џордан Лојд/ФОТО: КК Црвена звезда/Ђорђе Костић/АБА лига

Осим Добрића и Лојда код домаћих је двоцифрен био и Дејан Давидовац који је постигао 12 поена. На другој страни сјајни је био Вили Рид који је уписао дабл-дабл - 26 поена и 10 скокова, што му је било довољно за индекс корисности 35. Њега је пратио Никола Ивановић са 16 поена и 10 асистенција.

Други меч финалне серије на програму је у уторак од 20.30 такође у дворани "Александар Николић".

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 82:78

82:78 - Крај утакмице!

82:78 - Лојд је погодио оба слободна бацања, након што су се играчи Будућности одлучили да праве фаул.

80:78 - Промашио је Лојд тројку и отворио контру гостима - лако ју је поенима завршио Поповић. Радоњић је затражио тајм-аут на 28 секунди.

80:76 - Ауто-кош постигао је Лука Митровић. Покушао је да скине лопту, али је она прошла кроз обруч. Рид је наставио да погађа на другој страни.

78:72 - Много проблема задаје Вили Рид домаћину. Поново је закуцао, али серију је прекинуо Давидовац.

76:70 - Ивановић погоцима са линије пенала топи предност Црвене звезде.

76:67 - Јефтин кош су примили гости. Лазић остао сам на додавању из аута. Хол је дошао до седме асистенције.

72:65 - Настављају гости да погађају. Никола Ивановић је погодио тројку, али флоутер служи Добрића. Као да се буди Ивановић - искористио је рупу у одбрани ривала и поентирао уз фаул.

70:59 - Везали су четири поена Подгоричани. Одмах то жели да прекине Дејан Радоњић који је позвао минут одмора.

70:57 - Хол је погодио оба слободна бацања. Закључно са финишом треће четвртине гости су пет минута били без поена. То је прекунио Рид поенима за два поена.

68:55 - Наставља Добрић. Погодио је за три поена, а потом у контри асистирао за Лојда. Милојевић троши већ други тајм-аут у четвртој четвртини.

63:55 - Готово два минута нема поена у последњем периоду.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 63:55

63:55 - Нигде није било Нока скоро три четвртине, а онда је везао четири поена којима је окончан трећи део меча.

59:55 - Добрић игра сјајно у трећем периоду. Везао је осам поена и практично сам води свој тим у овом кварталу.

55:54 - Повели су гости након три погођна бацања Дела Валеа, истом мером узвратио је Добрић, али је Митровић донео ново вођство Подгоричанима. Игра се брзо у овим моментима, па је Добрић поново вратио предност свом тиму.

51:49 - Враћа се Будућност мини серијом 6:0. Прекунио ју је Добрић поготком за два поена. Успео је и Поповић да поентира за два и додатно смањи предност.

49:44 - Не престаја да шутира Лојд без обзира на претходне промашаје - погодио је далеку двојку. На другој страни одговор у виду тројке имао је Џастин Кобс.

47:41 - У стрелце се за домаће уписао и Ускоковић. Сјајно је поентирао после полагања левом руком.

45:40 - Гости су до поена дошли преко Николе Ивановића, који је у досадшњем делу утакмице добро чуван.

45:38 - Друго полувреме почиње поенима Огњена Кузимића. Половично прецизан је био центар домаће екипе.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 44:38

44:38 - Највише проблема Звезди задаје Вили Рид. Центар Будућности је у првом полуремену постигао 14 поена. Овај део меча завршен је поенима Лазића у контри у последњим секундама.

42:36 - У стрелце се уписао и Бранко Лазић, капитен Звезде је био прецизан са линије пенала.

40:36 - Наставио је Лојд да погађа, али поентирали су и гости који не дозвољавају црвено-белима да се одлепе.

38:34 - Кренуо је да игра Лојд. Погодио је са полудистанце и дошао до 13 поена. Одоговорио је Дела Вале тројком са девет метара на истеку напада.

36:31- Везала је Звезда две тројке - након Лојда прецизан ван линије 6,75 био је и Давидовац и то је приморало Милојевића да затражи тајм-аут.

33:30 - Показује Лојд да је играч који брзо заборавља лоше ствари. После изгубљене лопта погодио је тројку уз фаул - био је прецизан и са линије пенала.

29:29 - Лојд је петљао у нападу, изгубио је лопту на крају. Гости су то искористили и лако дошли до поена преко Вилија Рида. Морао је минутом одмора да реагује Дејан Радоњић.

29:27 - Сва три пута је био прецизан плејмејкер Будућности који је осетио бол и морао је да изађе из игре, а другу тројку за домаће постигао је Дуоп Рит.

26:22 - Флоутер је погодио Џордан Лојд, а Џастин Кобс је на искусан начин извукао три слободна бацања, пошто је натерао Добрића да направе фаул.

24:22 - Звезду служи офанзивни скок. Након поена Рита и промашеног слободног бацања истакао се Добрић. Најпре је украо лопту, а потом и дао кош после скока у нападу.

20:22 - Прве поене у другој четвртини су постигнути тек после два и по минута, а била су дело Луке Митровића. На другој

20:20 - Серија промашаја Звезде на старту другог периода. Симоновић је промашио три везане тројке и Лазић јенду.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Ц. звезда - Будућност 20:20

20:20 - Поенима Зорана Николића окончана је прва четвртина после које нико није у предности. Утакмицу у дворани "Александар Николић" прати и тренер фудбалера Црвене звезде - Дејан Станковић.

20:18 - Оба пута је прецизан био и плејмејкер Подгоричана. Потом је сјајно Ускоковић упослио Кузмића који се уписао у стрелце. Тројку је постигао и Петар Поповић после грешке Добрића.

18:13 - Данило Николић је оба пута био прецизан са линије пенала. Тајм-аут је позвао Дејан Радоњић. Након њега слободна бацања ће извести Ивановић.

18:11 - Домаћи су први пут поентирали ван линије 6,75. Добрић је био прецизан. Рид задаје доста проблема црвено-белима на почетку меча.

15:9 - Најлепша акција до сада. Рид је закуцао из алеј-упа после сјајне акције два на два са Николом Ивановићем. На другој страни одлични Давидовац је поентирао уз фаул након офанзивног скоса.

11:7 - Прва тројка на мечу дело је Данила Николића. Погодио је кошаркаш Будућности преко Давидовца.

11:4 - Дадидовац је украо лопту, Лојд је као брзи воз истрчао контру и дошао до петог поена. То је натерало тренера Подгоричана да затражи први тајм-аут на утакмици.

9:4 - Црвено-бели добро изгледају у одрани на почетку меча. Боље су отворили сусрет. Давидовац је реализовао оба слободна бацања, а пре њега Лојд је погодио са линије пенала после техничке коју је зарадио Дејан Милојевић.

7:4 - Кренуло је мало брже да се игра. За Звезду су поентирали Хол и Давидовац, док се у стрелце на другој страни уписао и Лука Митровић после офанзивног скока.

2:2 - Гости су до првих поена дошли после два минута игре. Комбиновали су четворка и петица. Рид је заукацавњем завршио акцију, после додавања Митровића.

2:0 - Почело је финале. Прве поене постигао је Џордан Лојд.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36