ЗВЕЗДА У ФИНАЛУ: Игокеа пришла у трећој четвртини па потонула у последњој деоници

11. 05. 2021. у 18:20 >> 19:22

КОШАРКАШИ Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге после убедљиве победе над Игокеом, мада крајњи резултат 76:53 не осликава прави однос снага на терену.

Игокеа је у трећој четвртини пропустила прилику да преокрене резулта након што је сјајном серијом смањила предност са 18 на три поена минуса.

Најзаслужнији што није било тако је Дејан Давидовац, јунак Црвене звезде у овом мечу, ли и очајна последња деоница екипе из ЛАкташа која је у том периоду игре убацила само два поена?!

Забележио је 22 поена Давидовац, пратио га је Лојд са 15. С друге стране Клемонс 15. Кармајкл 12..

Финална серија почиње у недељу, у хали Александар Николић

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

33. МИНУТ - Експресно Звезда враћа високу предност захваљујући пре свих Давидовцу.

32. МИНУТ - Стегла је Звезда одбрану, а Давидовац решава напад. Са 19 поена он је најефикаснији играч утакмице и најзаслужнији што Звезда има предност.

31. МИНУТ - Први поени Црвене звезде из контранапада на утакмици и први поени из игре после шест минута. Узвраћа Јовановић с друге стране.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА (9:16)

30. МИНУТ - Нико прави трећи фаул. На линију за пенале иде Јовановић и погађа једно. Пот шутира за три али лопта излази из обруча. Кош из игре се чека пет минута...

28. МИНУТ - Посустаје Игокеа, али ни Звезда то не користи да врати осетљивију предност.

26. МИНУТ - Техничку грешку зарадио је Бранко Лазић због приговора. То је четврти фаул Звездфиног капитена и он се сели на клупу.

25. МИНУТ - Добрић заборављен на шуту за три, али Илић у следећем нападу враћа. Не да се Игокеа, али Добрић опет погађа тројку?!

24. МИНУТ - 48:44 Кармајкл са капице смањује на четири. Резултат другог полувреман је 9:0 за госте!

23. МИНУТ - Тројком Клемонса и двојкама Јошила Игокеа смањује на шест поена, Звезда без поена скоро три минута у другом полувремену.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА (24:23)

20. МИНУТ - Клемонс погађа тројку са осам метара, Хол с друге стране погађа за два и полувреме завршава резултатом 48:35.

19. МИНУТ - Давидовац прецизан са линије пенала - два од два. С друге стране Лазић прави трећи фаул. Он је после Добрића други играч Звезде са три пенала. Карлмајкл не користи прво, али погађа други пут.

18. МИНУТ - Џордан Лојд промашује таблу и даје Клемонсу прилику да смањи на 11 разлике. Уследио је напад у коме су клемонс и илић реализовали алеј-ап. Преност је после дуже времена једноцифрена.

16. МИНУТ - Тајм-аут је узео Радоњић после фаула на Клемонсу при вођству црвено-белих 40:24. Прецизан је оба пута најбољи кошаркаш Игокее на овом мечу. Давидовац први пут промашује у другој четвртини.

15. МИНУТ  - Греј промашује тројку, Игокеа је сада на 1/7 иза линије.

14. МИНУТ - Давидовац доноси највећу предност Звезди од плус 17.

13. МИНУТ - Лојд погађа два слободна бацања, затим краде лопту па бива фаулиран.

11. МИНУТ - Тројком Давидовца црвено-бели стижу на +15.

ПРВА ЧЕТВРТИНА (24:12)

10. МИНУТ - Промашио је оба слободна бацања Кармајкл, а с друге стране Ноко брутално закуцава уз фаул Греја. Црвено-бели воде 24:12. Звезда игра много боље него пре неколико дана у Лакташима!

9. МИНУТ - Јошило промашује зицер што кажњава Огњен Добрић тројком и то је 21:12.

8. МИНУТ - Ноко још јеном погађа за два и доноси плус седам црвено-белима после чега Бајић зове тајм-аут.

7. МИНУТ - Прва тројка Игокее, Греј је погодио за 14:11. Покушао је Лојд са велике даљине да врати тројку, а у наставку акције Ноко погађа за два.

5. МИНУТ - 11:8 Јошило полаже за 9:8 у следећој акцији неспортски фаул Кармајкла.

4. МИНУТ - 9:6 Кармајкл је постигао све поене за Игокеу, с друге стране, Лојду се на листи стрелаца Звезде придружили Ноко и Волден.

3. МИНУТ - 5:4 Једини стрелци на мечу за сада су Лојд са пет и Кармајкл са четири поена.

2. Минут - Кармајкл постиже пшрве поене на мечу, узвраћа Лојд.

1. МИНУТ - Почела је утакмица, без поена протекао је први минут.

Будућност је већ у финалу пошто је посао против Морнара обавила у две утакмице.

Црвена звезда је у првој утакмици победила у "Пиониру", а у другој је Игокеа била боља у Лакташима.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01