ИГРАЋЕ СЕ МАЈСТОРИЦА! Игокеа убедљива против Звезде у Лакташима

07. 05. 2021. у 17:42 >> 20:26

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су у Лакташима у другом сусрету полуфиналне серије плеј-офа АБА лиге. Игокеа је славила победу резултатом 81:68.

Игокеа је била бољи ривал од првог до последњег минута. Повела је на старту са 13:2, а на другој страни Звездини најјачи адути, попут Лојда или Волдена нису долазили до изражаја. Поготово се то односи на Волдена који је вечерас током читавог меча био ван шутерског ритма, ништа из игре није успео да погоди.

Клемонс је био веома расположен у првих десет минута када је уписао осам поена, а у другој четвртини су се распуцали и Стефан Пот и Един Атић, па је Игокеа у једном тренутку повела са 34:17. Звезда је покушала да до одласка на одмор смањи ту разлику и донекле ухвати прикључак, успела је да приђе на 42:31, али онда Атић тројком уз звук сирене доноси Игокеи ''плус 14'' на полувремену - 45:31.

Очекивао се Звездин брзи одговор у наставку, али уместо тога Игокеа одлази на 20, па 21 поен разлике у неколико наврата током треће четвртине и деловало је да је питање победника малтене решено.

Ипак, тако није мислио Марко Симоновић, који почетком последње четвртине везује девет својих поена, погађао је и Добрић, а на два минута пре краја, Звезда преко Лендрија Нока са линије пенала смањује разлику на 76:68.

Али, више од тога црвено-бели нису могли, Волден је потом направио и пети прекршај и до краја Игокеа је оверила заслужени тријумф.

Клемонс са 18, Атић са 17 и Пот са 14 поена предводили су ''Игосе'' до тријумфа, а у звезди Добрић 17, Давидовац 12, Симоновић и Лојд по 11 поена.

- Нисмо били довољно добри. Нисмо погађали из добрих позиција на старту меча што је Игокеа искористила  - рекао је после утакмице тренер Црвене звезде Дејан Радоњић.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

39. МИНУТ - Клемонс погађа једно слободно бацање, с друге стране Ноко реализује об, Звезда је на минус осам. Волден прави пети фаул и напушта терен без поена из игре.

38. МИНУТ - Симоновић прецизан са пенала, то је његових 11 поена у поледњој деоници и најзаслужнији је што се Звезда враћа у живот. Карлмајкл је изашао због пете личне грешке

37. МИНУТ - После подбацивања због мртве лопте Звезда пропушта другу прилику да спусти минус на једноцифрену разлику.  Радоњић зове тајм-аут.

36. МИНУТ - Незгодан судар Волдена и Кармајкла, играчу Игокее је суђен фаул, то је четврта лична за њега. Симоновић постиже поене и Звезда је на -11. Игокеа губи напад, али Лојд промашује за три.

35. МИНУТ - Симоновић уз чеону линију, узвраћа Атић који је са 17 поена најефикаснији на терену.

34. МИНУТ - Добрићева тројка! Опет је "само" 13 поена предности за Игокеу.

33. МИНУТ - 71:55 Греј тројком прекида серију Звезде, с друге стране Симоновић промашује тројку уз звук сирене пре него што је Ноко направио фаул у нападу да прекине контру.

32. МИНУТ - Смањује Звезда на минус 13 поенима Симоновића и Давидовца, због чега Драган Бајић зове тајм-аут.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА:

30. МИНУТ - Пот кажњава тројком за 64:44. Добрић уз звук сирене погађа тројку, али судије гледају снимак - важи тројка и додатно слободно које Добрић користи за 65:48 на крају треће деонице.

29. МИНУТ - Потпуно контролише утакмицу Игокеа. Лазић улази у проблеме са личним грешкама, још једна и испада из игре. Талић користи једно слободно. После Звездине тројке, Волден из контре промашује зицер.

28. МИНУТ - 61:41 Клемонс је на линији за слободна бацања, прво промашује, друго убацује. Лојд покушава сам, али слабо то за сада функционише.

27. МИНУТ - Рит и Греј погађају и опет је 20 разлике, Лојд овог пута промашује из тешке позиције.

26. МИНУТ - Лојд из тешке позиције у последњем секунду напада погађа уз фаул за 54:37. Талић погађа тројку са 10 метара и враћа +20!

25. МИНУТ - 54:34 Раноа Клемонса за Хола, Јошило постиже поене за плус 20 Игокее и Радоњић је принуђен на тајм-аут.

24. МИНУТ - 52:34 Конфузан почетак другог полувремена с обе стране, за три минута досуђене су четири техничке грешке. Атић са полудистанце враћа највећу предност од 18 поена.

23. МИНУТ - Узвратио је Огњен Добрић. Кармајкл прави фаул у нападу.

21. МИНУТ - Почела је трећа четвртина и то не баш најбоље за Звезду. Атић је незаустављив за три поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА:

45:31 је резултат после две четвртине. полувреме је закључио Атић тројком на асистенцију Јошила.

20. МИНУТ - Илић је фаулирао Давидовца на 25 секунди до краја полувремена. Судије су гледале снимак и одлучиле да није било неспортског фаула. Тајм-аут је узео Бајић, после чега Давидовац користи слободна бацања. Он је једини двоцифрен у Звезди и једини који је погодио тројку.

19. МИНУТ - 41:29 Ноко погађа једно од два слободна бацања, затим Давидовац погађа за два.

18. МИНУТ - 41: 26 Седма изгубљена лопта за Звезду, Клемонс то кажњава тројком на асистенцију Атића.

17. МИНУТ - 38:26 Досуђени кораци Волдену, а у следећем нападу Звезда излази из бонуса фаулом Лојда. Први тајм-аут узима тренер Игокее после најлепше акције на утакмици, алеј-апа Волдена и Нока.

16. МИНУТ - 38:24 Погађа Атић из тешке позиције при крају напада Игокее, с друге стране Волден користи слободна бацања.

15. МИНУТ - 36:22 Реализује Лојд контру, али испромашивала се Звезда за три поена у првих 14 минут меча.

14. МИНУТ - 36:20 Тројка Звезде после тајм-аута, с друге стране Пот постиже свој десети поен.

13. МИНУТ  - Највећа предност Игокее, 34:17 и Радоњић је опет принуђен на тајм-аут. Пот је сада асистент Фундићу.

12. МИНУТ - 31:17 Пот са осам узастопних поена повећава предност Игокее.

ПРВА ЧЕТВРТИНА:

10. МИНУТ - 23:13 Не користи Игокеа последњи напад у првој деоници, али одлазе на први дужи одмор са плус 10!

9. МИНУТ - 23:11 Клемонс враћа плус 11. Осам поена има и најефикаснији је на терену.

8. МИНУТ - Клемонс је кратак за три, Давидовац покреће контру за Звезду коју и завршава тројком за 18:9.

7. МИНУТ - 18:4 Илић повећава предност, а с друге стране Лојд постиже прве поене на мечу. Клемонс добија три слободна бацања, прецизан сва три пута.

6. МИНУТ - 13:2 Јошило са полудистанце, заборавила га је одбрана Звезде!

5. МИНУТ - Нови промашај Звезде за три, опет Лазић. Промашује и Атић с друге стране али поново освајају лопту домаћи.

4. МИНУТ - 11:2 з Игокеу закуцао је Јошило. Тајм-аут узима Радоњић.

3. МИНУТ - Промашује Лазић тројку, али се исправио за два. На другој страни Илић враћа предност Игокеи. Потом тројку промашује и Волден. Звезда шутира 0/4 за три на старту.

2. МИНУТ - Покушавају Лојд, Волден и Давидовац за три, али не успевају, с друге стране Игокеа постиже прве поене на мечу преко Атића.

1. МИНУТ - Почела је утакмица, први напад освојила је Звезда, али није успела да га реализује. Игокеа не користи полуконтру јер је Ноко блокирао напад домаћих.

Црвено-бели су у првом сусрету савладали Игокеу са 76:61, али домаћин има разлога за оптимизам посло је последњи дуел две екипе у Лакташима завршен победом екипе из Републике Српске и то са прилично убедљивих 85:65.

Меч у, нажалост празној, дворани у Лакташима почиње у 18.30 уз текстуални пренос на нашем порталу.