НОВИ ПОРАЗ ПАРТИЗАНА: Тренто убедљив, неизвестан пласман црно-белих у четвртфинале Еврокупа

03. 03. 2021. у 19:35 >> 21:45

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су поражени од Трента као гости са 69:54 у 5. колу Еврокупа. Пласман црно-белих у четвртфинале је неизвестан.

Лоша игра изабраника Саша Филиповског у трећем и четвртом периоду била је кључна да домаћи остваре важну победу када је борба та Топ 8 у питању.

Партизану је посао сада знатно отежан, али и даље има шансе да настави такмичење у Европи.

Црно-бели и Локомотива сада имају учинак 2-3, док је скор Метрополитана и Трента 3-2, тако да је све отворено.

Ако је Партизану за утеху има бољи скор од клуба из Италије пошто је у Београду славио са 28 разлике (71:48).

Што се ове утакмице тиче гости су боље отворили меч, али су играли само 10 минута и након тога као лоше издање.

Колико је Партизан био лош, посебно у нападу показује чињеница да су постигли само 17 поена укупно у другој и трећој четвртини, у четвртој 18, али меч је практично био готов после 30 минута.

Најефикаснији код победника био је Џекори Вилијамс са 16 поена, пратио га је Гери Браун са 13. На другој страни најбољи је био Рашон Томас са 17, док је Немања Дангубић додао осам.

Партизан у последњем колу дочекује Метрополитан, али екипа из Хумске ће домаћин бити у Љубљани. Тај меч ће се одиграти у дворани "Стожице". Тренто у шестом колу гостује Локомотиви.

Тренто - Партизан 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18).

Дворана: "Пала Тренто". Без публике. Судије: Роберт Лотермозер (Немачка), Аре Халико (Естонија), Хусејин Челик (Турска).

Тренто: Мартин 8, И. Јовановић, Пасколо, Конти, Браун 13, Форај 3, Сендерс 10, Мецаноте, Морган 6, Вилијамс 16, Ладурнер 4, Меј 9.

Партизан: Загорац 2, Пејџ 5, Данзубић 8, Стефановић, Јарамаз 7, Перкинс 5, Ђ. Јовановић, Јанковић 7, Радовановић, Томас 17, Трифуновић 3.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: ТРЕНТО - ПАРТИЗАН 69:54

69:54 - Тежак пораз Партизана. Нису успели да победе и начине велико корак ка пласману у четвртфинале.

65:48 - Лаки поени Вилијамса за кога гости нису имали решење. Партизан је пред трећим поразом у Топ 16 фази Еврокупа.

63:48 - Добра енергија Томаса. Погодио је једно од два слободна бацања, а онда украо лопту и колико-толико смањио заостатак.

63:45 - Пет везаних поена Герија Брауна. Тројку коју је постигао била је невероватна - преко руке са седам метара.

56:43 - Прве поене за домаће у последњој четвртини постигао је Вилијамс, то му је уједно први кош у другом полувремену.

54:43 - Серија Партизана од 7:0. Лако је после продора погодио Пејџ.

54:41 - Јарамаз погађа тројку и смањује колико-толико резултат на старту последњег квартала. Лако је потом поентирао Томас и домаћи одмах реагују тајм-аутом.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: ТРЕНТО - ПАРТИЗАН 54:36

54:36 - Лоша четвртина за госте. Тренто је трећи период добио са 25:8, а црно-бели су укупно у другој и трећој четвртини постигли само 17 поена.

52:36 - Након реалзиованог једног слободног бацања Виктора Сендера италијански клуб је отишао на максималних плус 16.

49:36 - Проблеми за Партизан! Домаћин је почео да игра добро у нападу, а гостима не иде ништа од руке.

45:35 - Опет тројка за Тренто. Гери Браун је погодио свој други шут за три у трећем периоду. На другој страни Јанковић је закуцао после пик енд рола са Пејџом.

42:33 - Почео је Тренто да погађа за три поена, већ трећа за италијански клуб у овом кварталу, прецизан ван линије 6,75 био је Сандерс. Филиповски је био принуђен да затражи тајм-аут.

39:31 - Не иде добро Партизану у другом полувремену, посебно у нападу - домаћи су на плус осам.

35:31 - Мало је било лаких поена на овом мечу, а један такав кош је постигао Меј.

33:31 - По једна тројка на обе стране на почетку другог полувремена. Наставља се не баш добра игра у нападу обе екипе.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: ТРЕНТО - ПАРТИЗАН 29:28

29:28 - Тврда утакмица у Италији. Гости немају решења за Вилијамса, центар Трента је дошао до 10 поена. Филиповски је пред последњи напад свог тима у првом полувремену одлучио да затражи тајм-аут.

27:28 - Након поена Николе Јанковића испод коша Партизан је поново повео и натерао тренера домаћих Молина да позове минут одмора.

27:24 - Ово је било потребно црно-белима. Тројка после дужег времена, прецизан ван линије 6,75 био је Урош Трифуновић.

23:21 - Коначно Томас након седам минута постиже први кош за Београђане у другом периоду.

23:19 - Муке у нападу за Партизан се настављају. На другој страни Гери Браун је погодио оба слободна бацања.

21:19 - Серија домаћих 6:0 на почетку друге деонице- Проблем за госте је тај што су четири минута у овом кварталу без поена. Филиповски је реаговао минутом одмора.

19:19 - Друга четвртина је почела поенима Лука Меја који је реализовао оба слободна бацања.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: ТРЕНТО - ПАРТИЗАН 15:19

15:19 - Воде црно-бели после првог периода. Овај део меча су обележиле и изгубљене лопте - Тренто их има пет, а Партизан шест.

15:18 - Домаћи су постигли прву тројку на утакмици тек на минут и по пре краја првог периода. Урадио је то плејмејкер Тото Форај.

12:18 - Добра секвенца Џоша Перкинса. Американац је уписао две асистенције и погодио једну тројку за до сада максималних плус шест. То је натерало Емануела Молина да затражи први тајм-аут на утакмици.

12:12 - Изједначена утакмица за сада у дворани "Пала Тренто". У стрелце се за госте уписао и Раде Загорац, док је Вилијамс код домаћих цећ стигао до шест поена.

8:10 - Дангубић се одлично снашао на истеку напада и погодио "флоутер", потом је погодио и тројку. Џекори Вилијамс показује колико је опасан када оствари добру позицију у рекету.

6:5 - Рашон Томас је постигао прву тројку на утакмици. За сада нема пуно поена.

2:2 - Прве поене на утакмици постигао је Вилијамс. Узвратио је Јарамаз који је дао први кош за црно-беле.