ЗВЕЗДА ВОДИЛА, АЛИ ПОКЛЕКЛА У ЗАВРШНИЦИ: Седми пораз у низу, црвено-бели имали +10, то није помогло!

А. Илић

02. 03. 2021. у 20:36 >> 23:23

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су на домаћем терену од Бајерна у оквиру 27. кола Евролиге 76:78

Имају кошаркаши Црвене звезде за чиме да жале након седмог пораза у низу у Евролиги. Прва четвртина играна је на мали број кошева. Пет минута Звезда није успела да постигне кош. Након тога кренули су знатно боље и успели да је заврше резултатом 10:15.

Звезда у другој четвртини успоставља контролу игре, долази до предности, а након 20 минута и до осетније предности 27:21. До краја четвртине 35:31.

Успева Црвена звезда у трећој четвртини да дође до двоцифрене предности, а тај период игре добија са 57:50. Ипак, у последњој четвртини на терену је постојао само Бајерн.

Баварци попут првог меча долазе до поена преко Лучића и Болдвина. Иако се српски репрезентативац није видео у прве три четвртине, у последњој је у одлучујућим моментима поентирао.  Све време пратио га је расположени Вејд Болдвин. На крају заслужена победа 76:78.

Црвена звезда – Бајерн Минхен 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

Судије: Гарсија, Сукис, Силва

Дворана: “Александар Николић”, Београд

Црвена звезда: Хол, Волден 15, Лојд 26, Ускоковић 5, Давидовац 3, Лазић 2, Раданов, Добрић 13, Симоновић 5, Јагодић-Куриџа 7, Симанић, Кузмић

Бајерн Минхен: Вајлер-Беб 6, Болдвин 27, Крамер, Сили 3, Рејнолдс 13, Лучић 10, Амаиз, Зипсер 2, Гист 6, Џонсон, Шишко 9, Радошевић 2

КРАЈ МЕЧА

76:78 - Погађа Лучић пенале, а брзу тројку погађа Кори Волден. Остаје Звезди нада да у три секунде може до изненађења.

71:76 - Болдвин погађа нову тројку. Са друге стране Џордан Лојд губи лопту. Остало је 24 секунде до краја меча.

71:73 - Погађа за Звезду Лојд, а са друге стране погодио је

68:68 - Лучић погађа тројку за Бајерн, то су његови први поени и Радоњић зове тајм-аут. Ни то није помогло домаћима, па је Болдвин овога пута погодио оба пенала за изједначење које дуго нисмо видели.

68:61 - Са друге стране исто тако игра Џордан Лојд који до сада убацује 21 поен. У следећем нападу поново поентира Американац.

64:61 - Болден не хаје за одбрану Звезде вечерас. Поново поентира без много проблема.

64:59 - Четири од четири шутира Давидовац за два вечерас. Прецизан је када год је то било најпотребније.

62:59 - Вилер-Баб погађа три бацања, потом и Џејмс Гист поентира Звезда само на три поена предности.

62:54 Гист је успео да из пивота да погоди, али Давидовац погађа на другој страни за три! Темпо не пада и Звезда се добро држи са њим.

59:52 - Болдвин је преузео одговорност, долази до 18 поена са 6/9 за два поена. Узвраћа Јагодић-Куриџа.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

57:50 - Болдвин погађа уз звук сирене тројку. Те Звезда на "само" минус седам пред последњу деоницу.

51:43 - Сили тројком спушта поново на -7

51:41 - Поенима са пенала Лојд доноси двоцифрену предност домаћину. Први пут у мечу Звезда на +10

49:41 - Волден, Марко Јагодић Куриџа и Добрић погађају за Звезду која поново одлази на осам поена.

43:36 - Симоновић за три! Не узвраћа Лучић и поново је Зведа у налету, јер је Лојд уз контакт који није суђен погодио.

35:36 - Поенима Рејнолда преокренули су гости.

35:34 - Рејнолдс је одиграо леђима против Кузмића, погодио уз фаул и убацио додатно. Гост је поново веома близу.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

35:31 - Лојд долази са пенала до 15. поена у мечу. Са друге стране Лучић промашује поново за три.

33:31 - Жан Марк Шишко погађа трећу тројку. Чини се да му играчи Црвене звезде дозвољавају превише простора са дистанце.

33:27 - Минут одмора тражи је Радоњић након пед везаних поена Болдвина. Лојд везује четири поена, потом два Волден.

27:24 - Таман што је успела Звезда да се одвоји петим везаним поеном Вејд Болдвин смањује на три поена заостатка.

27:21 - Погађа поново Лојд, па Алекса Ускоковић полаже уз фаул. био је прецизан након фаула. Расте предност Звезде. Поново са друге стране погађа Болдвин.

22:19 Погодио је Болдвин, потом Лојд лаганим полагањем поново врађа Звезду на три поена предности.

20:17 - Серија Звезде 10:2 у другој четвртини. Погађа Добрић тројку, Звезда води.

17:17 - Звезда прави мини серију. Ускоковић храбро улази у рекет и полаже, а онда Јагодић-Куриџа погађа трећу тројку црвено-белих! Нерешено је

12:17 - Добрић је изнудио контакт при шуту што му је донело два пенала и био је прецизан. Звезда је на 26,7 одсто за два поена. Рејнолдс уписује осми поен.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10:15 - Погађа Кори Волден за три, потом Давидовац краде лопту, али не користе то играчи звезде. Док са друге стране Рејнолдс убацује лаке поене.

7:13 - Тим Дејана Радоњић игра добру одбрану, али офанзива није на потребном нивоу. Болдвин пробија зонску дефанзиву и поентира. Потом и Шишко за три поена.

7:8 - Пети поен Џордана Лојда, погодио је Американац овога пута за три.

4:8 - Лојд након више од пет минута уписује прве поене у мечу за домаћи тим. Рејнолдс везује четири поена за Бајерн.

0:4 - Грч у екипи Црвене звезде на самом старту меча. Не успевају играчи Звезде четири минута да постигну кош. Док Бајерн убацује само четири .

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Доге у дербију севера дочекују француског вицешампиона

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Доге'' у ''дербију севера'' дочекују француског вицешампиона

ФУДБАЛЕРИ Лила и Ланса ће отворити 27. коло Лиге 1. Популарни ''дерби севера'' игра се на стадиону ''Пјер Мауроа'' са почетком у 21.00 и носи велики значај јер се ови тимови боре за места која воде у Лигу шампиона.

29. 03. 2024. у 07:50

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36