АГОНИЈА ЗВЕЗДЕ У ТУРСКОЈ: Ефес тројкама разбио црвено-беле

А. Илић

26. 01. 2021. у 16:42 >> 18:39

КОШАРКАШИ Црвене звезде убедљиво су поражени у 22. колу Евролиге од Анадолу Ефеса 86:72.

Црвено-бели нису били достојан ривал располођеним Турцима вечерас. Допустили су изабраници Дејана Радоњића домаћину да се распуца у првој четвртини коју је Атаманова чета добила 29:13.

Боље је Црвена звезда играла у другој четвртини, али је тада на жалост гостију почео да се буди Шејн Ларкин уз солидног Василија Мицића, те је и друга деоница припала домаћем саставу 27:22.

У трећој четвртини Звезда је затегла одбрану, али је поново са дистанце расположен био Ларкин који је сипао по жељи, те су тај период Турци добили резултатом 19:17.

Није било простора за изненађење ни у последњој четвртини коју су Турци рутински добили резултатом 86:72.

Анадолу Ефес – Црвена звезда 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20)

АНАДОЛУ ЕФЕС: Ларкин 23, Бебоа 11, Балбај 2, Синглтон 2, Муса, Шансли 12, Моерман 7, Тунџер, Мицић 13, Андерсон, Данстон 6.Симон 10

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'Брајант, Хол 9, Волден 5, Лојд 7, Давидовац 12, Лазић 6, Рит 10, Раданов, Добрић 12, Јагодић Куриџа 7, Ноко 4, Колом

.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - Убацили су у лер домаћи кошаркаши, промашивали су у неколико наврата са дистанце. Искористила је Звезда то да се спусти на -12. Волден је послао сјајну лопту Ноку који закуцава за 84:72

37. МИНУТ - Опробао је шут са дистанце и Добрић, промашио је целу конструкцију. Са друге стране промашио је једно бацанје Данстон оба бацања. На семафору, 84:64. Пробао је да смањи разлику усамљени Давидовац, промашио је и он кош, искупио се Дејан Давидовац у наредном нападу након украдене лопте Волдена.

35. МИНУТ - Два пута су у кратком периоду имали отворене шутеве са дистанце гости. Прво Рит, а потом Хол, оба пута били су непрецизни играчи Звезде.

32. МИНУТ - Већ у следећем нападу лако изгубљена лопта Звезде, а то користи Ларкин са друге стране. Одговорио је Дуоп Рит, потом новом тројком Шејн Ларкин.

31. МИНУТ - Звезда и ову четвртину почиње на исти начин, поенима и мини серијом. Лак плен имао је Јагодић-Куриџа 75:55.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Поени Моермана након добре акције Ефеса, потом Лазић погађа тројку из дотрчавања у последњим моментима напада. Ларкин пробија и уз звук сирене баца лоб пас за Данстона. Немоћни погледи играча Звезде испратили су акцију.

26. МИНУТ - Тројка Дуопа Рита за прекид серије домаћина. 66:47.

24. МИНУТ - Звезда чим уђе у било какву серију поена дозволи противнику да се тројкама поново одлепи. Ефес је убацио своју 12. тројку и стигао до 66:44, 21 МИНУТ - Холд након промашаја са обе стране успева да се избори за једну лопту, а потом са полудистанце смањио на 56:37.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Збили су домаћи редове у последњем минуту, Ларкин је у последњим секундама погодио за три 56:35.

19. МИНУТ - Спустила је Црвена звезда на 49:35, видели смо фантастично додавање Колома и лаке поене Јагодића Куриџе. После је уследила и нова тројка Добрића.

17. МИНУТ - Након једног дуела уз болне урлике на паркету је завршио Џордан Лојд, Американац се убрзо преселио на клупу. Прочитао је Добрић Мицића, а плеј Ефеса направио је фаул у нападу.

16. МИНУТ - Тројком Мицића домаћи тим је отишао на +19, а грешку Колома казнио је Ларкин полагањем, 46:25.

14. МИНУТ - Ухватио је ритам Шејн Ларкин Ефес на крилима сјајног бека повећао је разлику на 17 поена. Домаћи састав води 39:22, а црвено-бели не успевају да ухвате ритам…

12. МИНУТ - Одличан продор Ленгстона Хола и погодак уз фаул Синглтона, 29:16. Надовезао се Добрић одличном одбраном која је завршена поготком за три поена, 29:19.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Чини се да ЕФЕС не зна да промаши вечерас. Затворили су Турци све прилазе кошу, а са друге стране осим тројки кренули су и са акробатским полагањима. Након 10. минута 29:13.

8. МИНУТ - Када год изгледа да се Звезда буди, уследи нова тројка домаћина.  Лојд је уписао седам поена, а Мицић нову тројку. 25:13.

6. МИНУТ - Звезда расејана по терену, увек је неко сам на тројци. Овога пута Бубоа користиприлику за нову тројку из корнера. Потом поене уписује и Васа Мицић 22:8.

5. МИНУТ - Погодио је коначно Јагодић-Куриџа да прекине серију домаћина, новом тројком одмах је одговорио Симон. 17:6.

3. МИНУТ - Симон је поново остављен за три, нови поени са дистанце за домаћина. Покушао је Куриџа да одговори - безуспешно. Сертар Шанли је два пута био прецизан са пенала 10:3. Добрић губи лопту, Бобуа погађа након контре, Звезда на -9. Нови поени Шанлија за  13:3

1. МИНУТ - Крунослав Симон постигао је прве поене на мечу. Након изгубљене лопте одбранила се Звезда, а прву тројку уписао је Кори Волден. Нојерман у другом покушају погађа за три. На семафору, 5:3.