БАРСЕЛОНА ПРЕЈАКА ЗА ЗВЕЗДУ: Каталонци славили у Београду, Лојд се вратио на паркет

22. 01. 2021. у 18:34 >> 20:56

КОШАРКАШИ Барселоне победили су Црвену звезду са 72:60 у 21. колу Евролиге.

Заслужено су славили изабраници Шарунаса Јасикевичијуса у Београду, па ће црвено-бели на неком другом мечу морати да потраже нови тријумф.

Није Звезда била толико лошији ривал, посебно у првом полувремену. После 20 минута кошарке играчи Дејана Радоњића су били на заостатку од свега четири поена 35:31.

Одлука о победнику је пала током трећег периода у коме су Каталонци направили велику предност, и времена за повратак није било.

Навијаче Звезде може да радује повратак Џордана Лојда. Американац је на паркету провео нешто мало више од 19 минута и за то време је постигао девет поена. Такође, прве поене у црвено-белом дресу у Евролиги је постигао Лендри Ноко.

Барселону је до тријумфа предводио Кори Хигинс са 14 поена, док је Пјер Ориола додао 12. На другој страни најбољи је био Огњен Добрић са 11 и био је једини двоцифрен.

Учинак Барселоне је сада 15-6, а Звезде 7-14.

Црвена звезда - Барселона 60:72 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15).

Дворана: "Александар Николић". Без публике. Судије: Роберт Лотермозер (Немачка), Марћин Ковалски (Пољска) и Микеле Роси (Италија).

Ц. звезда: О'Брајант 6, Волден 8, Лојд 9, Давидовац 7, Лазић 3, Рит, Раданов 5, Добрић 11, Јагодић-Куриџа 3, Кузмић, Ноко 2, Колом 6.

Барселона: Дејвис 9, Вестерман 1, Ханга, Шмитс 11, Пустовиј 2, Ориола 12, Абринес 3, Хигинс 14, Мартинез 2, Кјурик 2, Миротић 6, Калатес 10.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Звезда - Барселона 60:72

60:72 - Крај утакмице!

56:70 - Приводи крају Барселона утакмицу и заслужено је стигла до победе.

54:68 - Поенима Дејвиса прекинута је серија домаћих.

54:66 - Серија Звезде 9:0 након коша Лојда. Опет Литванац на клупи Барселоне тражи тајм-аут.

52:66 - Ноко је уписао прве поене у Звезди у Евролиги. Након тога је и Добрић погодио тројку и приморао Јасикевичијуса да позове минут одмора.

47:66 - Прве поене у последњем периоду постиже Волден са линије пенала.

45:64 - Одличан почетак Каталонца у последњем периоду. Серијом 7:0 приморали су Радоњића да затражи минут одмору.

45:61 - Чудна судијска одлука. Најпре је показан фаул на земљи, а онда је након гледања снимка свирана неспортска лична грешка Кину Колому. Оба бацања је погодио Шмитс.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Барселона 45:57

45:57 - Деловало је да је Звезда у игри, но искуство Барселоне је пресудило да са 12 разлике уђу у последњи период.

43:55 - Сада серија гостију и опет иду изабраници Шарунаса Јасикевичијуса на двоцифрену разлику - чини се о час посла.

42:49 - Опет тројка за Звезду. Сада је погодио Колом. Звезда се опет колико-толико враћа у игру.

39:47 - Лазић погађа за три и поново спушта домаће на једноцифрен заостатак.

36:47 - То је Барселона. Поново сјајна одбрана и црвено-бели имају доста проблема у организацији. Морао је Радоњић да тражи тајм-аут.

35:43 - Барса опет појачава. Звезда ако жели да остане у игри не сме да има празан ход.

33:37 - Мајсотрија Хигинса за прве поене у наставку утакмице. На другој страни сјајни Јагодић-Куриџа је одлично поентирао поред Миротића.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Барселона 31:35

31:35 - Крај првог полувремена у дворани "Александар Николић". Добар други период је одиграо домаћи тим.

28:33 - Поново Калатес на свој начин. Отворио му се простор у рекету и лагано полагање грчког мајстора кошарке. Радоњић зове тајм-аут.

28:31 - Звезда је дошла на само три поена минуса након новог коша Лојда.

26:31 - Погодио је после продора Калатес и то поред Нока, но тројку на другој страни је погодио Давидовац. То је био његов пети поен. Минут одмора је позвао литвански стручњак на клупи Барселоне.

23:29 - Први поени Лојда по повратку на терен. Сјајно је прошао и флоутером погодио кош Барселоне.

21:26 - Везао је четири слободна бацања О'Брајант и сада је Звезда не једноцифреном заостатку.

17:26 - Дуго није било поена, а онда је Ник Калатес био прецизан са линије пенала. Волден је на другој страни погодио ван линије 6,75.

14:24 - Након тајм-аута Јасикевичијуса Барселона је одмах погодила за три поена - урадио је то Абринес.

14:21 - Добро отварање другог квартала за изабранике Дејана Радоњића. Најпре је Јагодић-Куриџа био половичан са линије пенала, али је након офанзивног скока Нока у наставку акције после продора поентирао Давидовац.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Барселона 11:21

11:21 - Добрић је погодио другу тројку и то је уједно био последњи погодак у првој четвртини.

8:21 - Одбрана Барселоне је за уџбенике. Звезда у неким моментима не види кош.

8:18 - Преписана прва четвртина из Каталоније. И у том мечу се Звезда мучила у нападу. Барселона за сада држи конце игре у својим рукама.

6:14 - Добро је Звезда одреаговала после тајм-аута. Волден је погодио тројку, а лепо је поново на паркету видети Џордана Лојда.

3:14 - Сјајна кошарка Барселоне за сада. Црвено-бели не могу ништа ни да погоде, ни да одбране много тога бар на почетку меча.

3:9 - Хигинс је добро отворио утакмицу. Игра сјајно на оба краја терена. Звезда се за сада мучи у нападу.

3:7 - Уписала се и Звезда на семафору. Добрић је изашао из блока и погодио за три поена.

0:5 - Фантастична одбрана Каталонаца на старту утакмице. Раданов је био приморан да шутне две тешке тројке на истеку напада.

0:2 - Први поени на утакмици дело су Пјера Ориоле који је погодио након офанзивног скока.