НЕ ПРИЈА ПАРТИЗАНУ СВЕТЛОСТ ПАРИЗА: Црно-бели декласирани од Метрополитанса!

А. Илић

19. 01. 2021. у 20:15 >> 22:42

Кошаркаши Партизана у 2. колу топ 16 фазе Еврокупа гостовали су Метрополитансу (79:62).

Имао је Партизан ове сезоне лоших момената, али је меч против француског тима у врху најлошијих издања црно-белих ове сезоне.

Домаћин је од првог подбацивања показао да жели победу, већ након 10 минута имали су двоцифрену предност 22:11. Изабранике Саше Филиповског није служио шут у првој деоници.

Успели су да се у некој мери врате у живот у другој деоници која је гостима припала резултатом 16:19, а потпуни потом уследио је у другом полувремену.

Трећи период убедљиво добија домаћи тим резултатом 23:16, а у последњој четвртини уследило је помрачење ума.

Није Партизан успео да убаци лопту у кож ни по питању живота. Примили су их 16, а за осам минута постигли свега 8. Метрополитанс није попуштао гас, те је Партизан на крају убедљиво поражен.

Метрополитан – Партизан 79:62 (22:11, 16:19, 23:16,  18:16)

Хала: Марсел Сердан

Судије: Коромилас, Алијага, Кливаз

Метрополитанс: Стол 5, Конате 5, Мичино 16, Рос 13, Сако 2, Пиналт 4, Гудвин 9, Браун 6, Чикоко 4, Халиловић 15.

Партизан: Мика, Милер-Мекентајер 14, Загорац 14, Пејџ 7, Гангубић 8, Јарамаз 2, Величковић, Перкинс 5, Јанковић, Томас 7, Трифуновић, Мозли 13

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - Покушао је Јарамаз да шутне, био је изблокиран, у наставку напада направио је бек црно-белих фаул у нападу. На крају Мекентајер постиже тројку за црно-беле

39. МИНУТ - Није успео Партизан у наставку да се пробуди, те је Мишино диктирао темпо и долазио до лаких поена. Видели смо ипак један атрактиван потез када је Вил Мозли закуцао након лоб додавања Јарамаза 79:59.

37. МИНУТ - Растерећено играју кошаркаши Метрополитенса, Мишинопостиже нову тројку за предност 74:52.

36. МИНУТ - Прве поене Партизан постиже поене преко Дангубића, а потом се уписује Милер Мекентајер.

32. МИНУТ - Партизан губи 21 поен у овом тренутку. Серија домаћина 6:0 за максималних 67:46. Изабраници Саше Филиповског изгледају као тим који је јуче састављен. Нерезонски шутеви, "ер бол" Дангубића, укратко је сумиран учинак Партизана током досадашњег дела последње деонице.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Стол са бацања одржава 18 поена, покушали су у последњем нападу преко Перкинса из тешке ситуације и успели црно-бели да смање на 15 поена.

29. МИНУТ - Партизан је коначн одошао до лаких поена преко Мозлија. Перкинс то замало анулирао лошим прекршајем. Срећом по Партизан, није Сако погодио додатно бацање, па је разлика остала +18, 59:41.

25. МИНУТ - Како је почео прву, тако и трећу четвртину почиње Партизан. Без шута. Максималних 17 поена за домаћина 53:35.

23. МИНУТ- Мичино одржава пристојну предност домаћина у овом тренутку. Рос новом тројком поново враћа двоцифрену разлику, а потом поенима Мичиноа поново 13...

22 МИНУТ - Прво је Росу испала лопта при покушају закуцавања, а онда је у нападу Партизана Мекинтајер смањио на -6. Надовезао се Чикоко фаулом у нападу при прављењу блока.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Партизан је у последњи минут ушао са пет поена заостатка. Имао је Мекентајер прилику да још приближи Партизан, шутирао је нерезонску тројку. Кажњава Пол Стол тројком то на другој страни. 38:30. У последњим секундама полувремена погодио је Мекентајер, погледали су арбитри снимак, ништа од поена.

18. МИНУТ - Разиграо се Рашон Томас, прво је фаулиран и са два пенала примакао црно-беле, а потом изнудио још један фаул играча, и то у нападу. Ипак, није било поена, Чикоко је погодио са полудистанце, након чега је уследио бруталан кош Мозлија. Брзу акцију црно-белих Пејџ је окончао пасом за Мозлија, а он “постеризовао” Чикокоа уз додатно слободно бацање, које је промашио. Није ни домаћи тим поентирао, 35:28 за Французе.

16. МИНУТ - Лаки поени за Метрополитен. Максим Рос је погодио, са друге се стране уписао Рашон Томас, а потом у наредном нападу Милер-Мекентајер, те Партизан долази коначно до лаких поена. Тренутно 33:24.

15. МИНУТ - Поенима Арчија Гудвина Парижани иду на максималних 13 поена предности. Партизан свим силама покушава са дистанце, а вечерас су чини се заборавили шут кући.

12. МИНУТ - Партизан има већ шест изгубљених лопти, а из игре шутира 4/16, од чега 2/12 за два! Друга четвртина је почела шутем за три Перкинса, али лопта излази из обруча. Халиловић је сигуран, то је његов девети поен вечерас. Пејџ даје нову тројку – 24:14

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Партизан дуго без поена. Коначно успева Загорац да тројком разбуди госте 19:1. Након прве четвртине ипак двоцифрена предност домаћина.

8. МИНУТ -Ентони Браун са линије за слободна бацања доноси прву двоцифрену предност домаћину 18:10, а потом је прецизан био са пенала и Пино, те је предност домаћина отишла на 11 поена. Не иде у корист Партизану ни пет изгубљених лопти до овог периода.

6. МИНУТ - Партизан је постигао кош после три минута! Пејџ даје "флоутер", али Мишино одмах одговара. Филиповски тражи тајм-аут, љут је на своје играче. 14:6

5. МИНУТ - После минута без поена на обе стране, Мозли фаулира Гудвина при шуту за три поена; 3/3 и сада је 10:4. Партизан има три изгубљене лопте за мање од пет минута.

2. МИНУТ - Утакмица је почела брзим темпом. Чекало се скоро минут и по на први кош који је дело Метрополитана. На другој страни, после два промашаја Томаса, Коди-Милер Мекентајер даје тројку. 2:3

Стартне поставе:

Метрополитанс Париз: Давид Мишино, Максим Рос, Арчи Гудвин, Ентони Браун, Виталис Чикоко

Партизан: Коди Милер-Мекинтајер, Маркус Пејџ, Немања Дангубић, Рашон Томас, Вил Мозли

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44