"КРАЉУ" ПАЛА КРУНА: Сјајна Црвена звезда срушила Реал усред Мадрида

18. 01. 2021. у 18:42 >> 21:04

КОШАРКАШИ Црвене звезде направили се велико изненађење, пошто су победили Реал у Мадриду са 79:77 у одложеној утакмици 19. кола Евролиге.

КРАЉУ ПАЛА КРУНА: Сјајна Црвена звезда срушила Реал усред Мадрида

Сјајан меч одиграли су црвено-бели. Показали су велику агресивност у одбрани и паметну игру у нападу и однели заслужен тријумф из "Wизник центра".

Сигурно да ни највећи оптимисти нису могли да очекују победу Звезде на овом мечу, посебно после лошег издања у Валнесији.

Последња два меча у Мадриду и две победе Београђана. Показали су црвено-бели зубе фаворизованом ривалу и на крају заслужено славили.

Подсетила је у неким моментима Звезда на најславније дане из ере Дејана Радоњића, најбољи пример је тај што Реал у прва три минута последње четвртине није успео да постигне кош.

Гости су били и једини тим на овом мечу који је имао двоцифрену предност. Средином трећег периода разлика је износила плус 12 - 70:58.

Закувало се на крају, неизвесна завршница је играна у престоници Шпаније. Имао је тим Пабла Ласа прилику да дође до победе или продужетка, али је лоше одигран последњи напад. Извео је Лапровитола лопту из аута, бацио је лоше до Томпкинса, на крају је она стигла до Керола који је узео тежак шут и није био прецизан.

Код Звезде се највише истакао Кори Волден са 18 поена, док је Огњен Добрић додао 14. На другој страни Руди Фернандез је забалежио 11 поена, а четири играча су постигла по 10 поена.

Црвено-бели сада имају учинак 7-13, док је скор "краљевића" 13-7.

Реал Мадрид - Црвена звезда 77:79 (21:23, 19:22, 18:21, 19:13).

Дворана: "Wизинк центар". Без публике. Судије: Христос Христодулу (Грчка), Гитис Вилијус (Литванија) и Хуго Фепеније (Француска).

Реал Мадрид: Козер 2, Фернандез 11, Абалде 2, Тајус 4, Лапровитола 10, Алосен, Дек 10, Гаруба 2, Керол 7, Тавареш 9, Томпкинс 10, Тејлор 10.

Црвена звезда: О'Брајант 8, Хол, Волден 18, Ускоковић, Давидовац 2, Лазић 7, Рит 10, Раданов 6, Добрић 13, Јагодић-Куриџа 3, Кузмић 4, Колом 8.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Реал - Звезда 77:79

77:79 - Не ваља! Колом је био половичан са линије пенала и сада је два разлике. Шест секунди је до краја лопта за Мадриђане!

77:78 - Није Звезда реализовала напад, па је Волден фаулирао Лапровитолу, а овај је био прецизан са линије пенала.

75:78 - Пенал завршница у Шпанији. Погодио је и Керол оба пенала.

73:78 - Хладан је као шприцер Кори Волден и он је био прецизан са линије пенала.

73:76 - Оба бацања погодио је Томпкинс после неспортске Бранка Лазића.

71:76 - Јако неизвесно у Мадриду. Велики клуб је Реал и наравно да се неће предати.

69:76 - Појачава Реал, али Звезда узвраћа. Биће неизвесно у Мадриду.

63:72 - Лошу одбрану Реала казнио је Добрић и погодио је у последњој секунди далеку двојку-

63:70 - Серија Реала 5:0. Руди је погодио јако тежак шут. Појачали су агресивност у одбрани домаћи, то је натерало Дејана Радоњића да позове тајм-аут.

58:70 - Сјајна одбрана Звезде у последњој четвртини, Реал пуних три минута није постигао кош. После лаганог полагања Лазића из контре, Пабло Ласо је затражио тајм-аут.

58:68 - Давидовац погађа за плус десет Звезде и то је прва двоцифрена предност на мечу.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Реал - Звезда 58:66

58:66 - Какав крај четвртине за Звезду. Добрић ја погодио тројку, па је потом фаулиран у последњој секунди, везао је пет поена, а Реал је додатно помогао техичком грешком.

58:60 - Чува Звезда предност коју има. Не дају црвено-бели "краљевићима" да преокрену резултат.

54:57 - Сјајна акција црвено-белих. Избацио је О'Брајант пас за Јагодића-Куриџу који је погодио тројку. Истом мером је узвратио Дек.

50:54 - Добра утакмица за сада! Боре се одлично кошаркаши Црвене звезде

48:52 - Рит је опет погодио тројку. Ипак, на другој страни одлично је позицију изградио и погодио Дек.

43:47 - Друго полувреме је почело тројком Томпкинса, да би на другој страни за два погодио Раданов.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Реал - Звезда 40:45

40:45 - Добра секвенца гостију. Најпре је Добрић рализова оба слободна бацања након неспорског фаула Керола, а онда је у наставку акције Дуоп Рит погодио тројку. То је натерало Пабла Ласа да затражи тајм-аут.

40:40 - Занимљив меч у "Wизинк центу". После "флоутера" коју је погодио Керол, Дејан Радоњић је опет позвао минут одмора.

38:38 - Као матор игра Алекса Раданов. Сјајно је поентирао из продора поред Фернандеза. Ипак, Руди је Руди и погодио је другу тројку заредом.

32:36 - Сјајни Кори Волден. Погодио је Звездин Американац тројку под фаулом, а потом је реализовао и слободно бацање.

31:32 - Поново је Звезда у вођству. Не предају се за сада црвено-бели и добро делују на терену.

31:28 - Погодио је О'Брајант тројку, али је Тајус погодио након што се изборио за ничију лопту.

27:25 - Мадриђани су преокренули резултат серијом 4:0. Гости су пропустили прилику да и даље остану у вођству.

23:25 - Други период је почео поенима на обе стране. Колом и Абалде су били прецизни.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Реал - Звезда 21:23

21:23 - Црвено-бели су окончали први период у своју корист. Изабраници Дејана Радоњића пружили су одличан отпор бар за сада фаворизованом ривалу.

19:21 - Стигао је Реал до изједначења. Ипак, Колом после сјајног продора враћа Звезди предност.

14:16 - Серија "краљевића" 5:0. Везао је пет поена Лапровитола. Жели Дејан Радоњић да прекине налет домаћина, па је одлучио да позове тајм-аут.

9:16 - Нова тројка организатора игре гостију. Већ је дошао до осам поена.

7:13 - Први тајм-аут у "Wизинк центру". Звезда добро делује на старту меча. Кузмић је опет погодио. Он и Волден су добро отврили утакмицу.

5:11 - Добра игра гостију у уводу меча. После двоје, Волден је био прецизан и ван линије 6,75.

3:6 - Поенитрали су црвено-бели у два везана напада. Прецизни су били Кузмић и Раданов. Са друге стране делују добро у одбрани у уводу меча.

3:2 - Прве поене на утакмици постигао је Кори Волден. Звездин Американац погодио је тежак шут, али је узвратио тројком Лапровитола.