ВАЖНА ПОБЕДА "ОРЛОВА": Србија добром одбраном сломила Финску

30. 11. 2020. у 17:43 >> 19:53

КОШАРКАШКА репрезентација Србије остварила је победу против Финске са 75:66 и дошла до другог тријумфа у квалификацијама за Европско првенство.

ВАЖНА ПОБЕДА ОРЛОВА: Србија добром одбраном сломила Финску

"Орлови" су и прву победу остварили против истог ривала (80:58). Ово је важна победа изабраника Игора Кокошкова.

Србија је одиграла боље него против Швајцарске. Није ни сада било блиставо, али је бар игра у одбрани била на много бољем нивоу, посебно у првом полувремену у ком је примила 25 поена.

Марко Симоновић у дуелу са Шоном Хафом/ФОТО: ФИБА

Током целом меча је наша селекција држала двоцифрену предност до које је брзо дошла. Ипак, Финци су успели у финишу прве четвртине да дођу на минус шест - 59:65.

Но, Србија је одбила налет и поенима Анђушића и Дангубића преломила меч у своју корист.

Најефикаснији у победничком тиму је био Данило Анђушић са 19 поена, пратио га је Алекса Аврамовић са 17. На другој страни Едон Максуни са 15, док је Сасу Салин додао 10 поена.

"Орлови" сада имају учинак 2-2, Финска 1-3, баш као и Швајцарска, док је скор Грузије 4-0.

Финска - Србија 66:75 (7:17, 18:18, 20:20, 21:20).

Дворана: "Еспо метро арена". Без публике. Судије: Јоан Росо (Француска), Серхи Зашчук (Украјина), Алексеј Давидов (Русија).

Финска: Хаф 9, Кантонен 2, Мадсен 9, Максуни 15, Салин 10, Аланен 2, Доленц 3, Коивисто, Линдбом, Нутинен 2, Валтонен 8, Вилсон 6.

Србија: Симоновић 6, Дангубић 8, Пот 5, Кравић, Раданов 4, Апић 12, Загорац, Симанић 4, Аврамовић 17, Дангубић 19, Јеремић, Пено.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Финска - Србија 66:75

66:75 - Крај утакмице.

62:73 - Добра секвенца "орлова". Сада је четири везана поена постигао Дангубић и поново је тренер домаћих морао да узме минут одмора и нацрта акцију за своје играче.

62:69 - Анђушић у овим тренуцим одржава Србију. Везао је кошаркаш Бурга четири поена.

59:65 - Домаћин је серијом 5:0 дошао до заостатка од шест поена. Кокошков је морао да позове тајм-аут.

54:65 - Смањили су Финци на минус седам, но "орлови" су брзо вратили двоцифрену предност поенима Апића и Аврамовића.

51:61 - Полако али сигурно наша селекција гази ка победи на овом мечу.

48:59 - Једини кош за Србију у последњем периода за сада је дело Марка Симоновића. Након њега је до поена дошао и Апић.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Финска - Србија 45:55

45:55 - Поенима Алексе Аврамовића окончан је трећи период. Наша селекција на добром путу да упише други тријумф у квалификацијама.

40:52 - Добро је реаговала Србија после минута одмора. "Орлови" су погодили тек другу другу тројку и обе су било дело Данила Анђушића.

38:45 - Полагањем Џамара Вилсона домаћин је дошао на минус седам и то је приморало Игора Кокошкова дазатражи тајм-аут.

34:43 - Одржава наша репрезентација предност. Спусте домаћи повремено предност, али брзо Србија врати предност.

30:41 - Поенима са полудистанце Анђушић је вратио двоцифрено вођство нашој селекцији.

30:37 - Финска је овај период отворила тројком, узвратио је Пот поенима за два.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Финска - Србија 25:35

25:35 - "Орлови" су примили кош у последњој секунди. Салин је био прецизан, а наша селекција иде на одмор са двоцифреном предношћу.

19:31 - Мало се пробудио наш ривал. Након четири минута из игре је поентирала Србија, урадио је то Дангубић.

15:29 - Не мења се много стање ствари на терену. Србија игра агресивно у одбрани, док сигурном игром у нападу долази до поена.

12:28 - Марко Симоновић је поентирао уз фаул, потом је искористио и слободно бацање и тако је натерао стретага домаћих да поново позове минут одмора.

12:23 - Сигурна игра "орлова" у досадашњем току меча. Финска не може да се повеже у нападу.

9:20 - Добро је Србија отворила и други квартал. Агресивно у одбрани и сигурно у нападу.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Финска - Србија 7:17

7:17 - Други пут су стигли до двоцифрене предности наши кошаркаши. Одбрана је за сада кључ овог резултата.

3:12 - Четири поена је везао Аврамовић и одмах је тренер Финске био принуђен да затражи тајм-аут и покуша да прекине серију "орлова".

3:10 - Србија игра одлично у одбрани. Финска тешко проналази начин да поентира.

2:6 - Прву тројку погодила је наша репрезентација. Урадио је то Данило Анђушић, након што је промашио први шут.

2:2 - Два минута је наш ривал био без коша. Србија игра добро у одбрани, али се мучи у нападу. У једној ситуацији "орлови" нису успели да убаце лопту за пет секунди.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01