БЛЕДИ ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН: Бурж славио у Београду, трећи неуспех црно-белих у Еврокупу

28. 10. 2020. у 20:21 >> 22:16

КОШАРКАШИ Партизана доживели су трећи пораз у Еврокупу. Овога пута је боља од црно-белих била екипа Буржа резултатом 76:89.

Лош меч одиграо је клуб из Хумске. Није било енергије у игри домаћина, посебно у првом полувремену када су гости после 20 минута игре имали 17 поена предности 57:40.

Пробали су изабраници Влада Шћепановића да се тргну у другом делу меча, но када год би Партизан нешто добро урадио Бурж би пронашао решење и враћао убедљиву предност на своју страну.

Иначе, Буржу је ово први меч после 20 дана. Такође, екипа је дошла без првог тренера Сава Вучевића који има проблема са вирусом корона. Тим је водио помоћник Слободан Савовић.

Црно-бели су били тотално без енергије и нема никакве дилеме да су гости заслужили овај тријумф.

Најефикаснији у победничком тиму је био Пјер Пелос са 28 поена, пратио га је Данило Анђушећ са 23. На другој страни најбољи је био Немања Гордић са 15, док је Маркус Пејџ додао 14 поена.

После овог меча Бурж има скор 2-1, а Партизан 2-3.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Бурж 76:89

76:89 - Крај утакмице!

71:83 - У овом моменту се игра кош за кош. Време цури и Партизан ће све теже до победе.

65:77 - Опет је Анђушић тај који прекида серију. У међувремену Шћепановић је због бурне реакције зарадио техничку грешку.

62:74 - На старту последње четвртине црно-бели су у серији од 4:0. Евидентно је да су појачали у одбрани.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Бурж 58:74

58:74 - Завршена је трећа четвртина. Мораће Партизан много, много боље уколико мисли да у последњих 10 минута дође до преокрета.

52:67 - Опет је Анђушић прекинуо серију црно-белих, овога пута од 8:0.

50:65 - Две везане тројке кошаркаша Партизана. Најпре је погодио Пејџ, а потом и Милер-Мекинтајер.

44:64 - Бурж је поенима Пелоса са линије пенала дошао до највеће предности на утакмици, плус 20.

44:62 - Анђушћ је једини стрелац за госте у трећем кварталу. Погодио је сада за три поена.

44:59 - Серијом 5:0 су црно-бели отворили други део меча, али је то поенима са линије пенала прекинуо Данило Анђушић.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Бурж 40:57

40:57 - Лоша одбрана Партизана у првом полувремену. Партизан је тотално без енергије, што гости сјајно користе и воде великих 19 разлике.

36:49 - Најпре је Анђушић погодио тројку за госте, а онда је истом мером вратио Дангубић.

31:44 - Не посустају гости, али далеко од тога да Партизан игра добро. Доста греше изаврабуцу Влада Шћепановића. То Бурж зналачки користи.

28:36 - Бурж је на десет разлике. Пелос је постигао осам везаних поена и Французи опет имају двоцифрену пренодност

23:28 - Партизан никако да почне да се брани у контитнуитету, па гости и даље имају вођство.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Бурж 19:22

19:22 - Везао је четири поена Ален Омић, али је Пејџ другом тројком смањио предност ривала. Бурж води након уводних 10 минута.

16:18 - Серију домаћих 7:0 прекунуо је Пелос после сјајне акције са Анђушићем. Након тога је Маркус Пејџ постигао прву тројку на утакмици.

11:16 - Имали су гости први пут двоцифрену пренодст, али је Партизан то поништио тројком Трифуновића, па закуцавањем Мике.

4:13 - Тешко Партизан долази до поена на почетку утакмице. Понавља се ситуација са неких претходних дуела, када су Београђани лоше отварали меч.

2:10 - Лош почетак црно-белих. Морао је Владо Шћепановић да реагује после петог везаног поена Закари Пикока.

0:5 - Бурж је боље отворио утакмицу. Поентирали су најпре Курби за три поена, а онда и Омић.