ЦРНО-БЕЛА ТРАГЕДИЈА: Партизан испустио победу против Хувентуда!

А. Илић

30. 09. 2020. у 20:13 >> 20:25

НИЈЕ успео Партизан да слави у 1. колу Еврокупа. У неизвесној завршници поражени су црно-бели на гостовању Хувентуду 85:82(21:17, 19:31, 21:23, 24:11)

Кошаркаши Партизана приказали су одличну игру у другој деоницу коју су добили са 12 поена. Одржавали су предност и у трећој деоници.

Велики пад у игри виђен је у трећој деоници када је Партизан прокоцкао своју предност и довео у питанје победу против Хувентуда.

Невероватно је да Шпанци нису ушли у бонус ни у трећој, а ни у четвртој деоници.

Партизан у следећем колу у уторак од 20:30 дочекује Венецију.

Догађаје из Шпаније пратите уживо путем нашег сајта

ПРВА ЧЕТВРТИНА

2:0 - Хувентуд: Даусон, Рибас, Бродзиански, Басас, Томић, Партизан: Милен Мекинтајер, Дангубић, Јанковић, Јарамаз Мика. Прве поене на мечу постигао је Анте Томић.

7:0 -  два пута Томић, тројка Ферона Басаса донели су домаћину осетнију предност.

11:2 - Одличан почетак домаћих играча, шест поена Анте Томића за три минута игре.

11:7 - Тројка Стефана Јанковића, потом две добре одбране црно-белих. У првом нападу Томас је направио фаул у нападу, потом погађа уз фаул.

16:14- Тројка Рибаса, враћа расположени Рашон Томас. Потом су уследиле две сјајне минијатуре Немање Гордића.

21:17 - Тројком уз звук сирене Гордић долази до свог осмог поена и другом тројком, овог пута уз звук сирене спушта Партизан на четири поена заостатка.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

21:25 - Партизан је успео да повеже игру у скоку, а свежину је унео Никола Јанковић. Поенима Дангубића и Николе Јанковића Партизан по први пут долази до вођства у мечу.

25:25 - Конор је био половичан са линије за слободна бацања, док је Димитријевић тројком поравнао резултат.

28:35 - Две одличне акције након добре одбране Партизана. Код прве је повео контру Пејџ, пронашао је у углу Мекнтајера, који је био сигуран за три, већ у наредном нападу пресликана контра, само што је овог пута Мекинтајер пронашао Пејџа. Највећа предност Партизана до овог тренутка, већ у наредном нападу црно-белих пооново сигуран Пејџ зза три.

34:37 - Далекометна паљба на обе стране, Бродзиански је шутирао преко руке Јарамаза, са друге стране одговорио је Мекинтајер флоутером.

38-46 - Тројка Јарамаза уз фаул, поново је бек Партизана поентирао у наредном нападу, све сигурнија игра црно-белих.

38:48 - Прва двоцифрена разлика на мечу, Партизан до ње долази поенима Кодија -Милер-Мекинтајера.

ПОЛУВРЕМЕ - 40:48, одлична тимска игра у првом полувремену за изабранике Владе Шћепановића.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

42:55 - Домаћи лаганим поенима отварају деоницу. Одговорио је са друге стране Трифуновић, потом и Јарамаз, а тачку на одличних неколико напада ставио је Мекинтајер. До овог тренутка највећа предност Партизана.

46:55 - Поенима Анте Томића шпански тим поново на једноцифреном заостатку. Покушавају пресингом домаћи да унесу нервозу у игру Партизана, али лаганим поенима Томаса црно-бели поново на 11 поена.

46:61 - Нервозан Анте Томић који након сваке судијске одлуке покушава да нешто објасни делиоцима правде.

58:69 - Покушали су Јанковић и Пејџ да одиграју пик ен рол, али је Американац са српским пасошем послао лопту на другу страну, одличном кретњом лопта долази до заборављеног Н. Јанковића који закуцава. Потом је Немања Гордић линије за слободна бацања дошао до 12. поена.

61:71 - КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ, Партизан има двоцифрену предност, занимљиво је да гости покушавају високим пресингом да натерају играче Партизана на грешку, али црно-бели за сада одолевају. Мало је вероватно да ће Шпанци издржати овакав темпо до краја меча.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

68:73 - Димитријевић задаје много проблема одбрани Партизана, два пута је погодио на почетку четвртине, Бродзански тројком помаже Шпанцима да направе серију 7:2 спушта Хувентуд на пет поена заостатка. Ухватили су залет домаћи играчи.

72:73 - Поенима Моргана Хувентуд на минус три. Партизанов напад још увек на одмору.

72:77 - Две украдене лопте вратиле су Партизану контролу и поново мало осетнију предност.

74:79 - Партизан је допустио лаке поене, а са друге стране на исти начин поентирао је и Јарамаз. након лаке тројке Вентуре покушао је да одговори Трифуновић, али није био прецизан.

81:82 - Рибас је довео Шпанце до минус један, Трифуновић поново доноси три поена, Рибас у последња два минута Шпанце уводи са пола коша заостатка.  Обе екипе су играле добру одбрану, те је неколико поседа стајао овај резултат на семафору. Имао је прилику млади Трифуновић да поентира, али је промашио зицер. Уследио је фаул у нападу Маркуса Пејџа.

85:82 - Прокоцкао је Партизан добијен меч. Хувентуд је искористио грешке црно-белихх и чврстом одбраном дошао до победе.