ЈОКИЋ НА ПОБЕДУ ОД ИСТОРИЈСКЕ ТИТУЛЕ: Нова нестварна партија Србина

А. И.

10. 06. 2023. у 05:11

НОВА нестварна игра Николе Јокића и Денвер Нагетса. Питао се тим из Колорада за све на терену и у четвртој утакмици, те је гостујући састав заслужено славио 108:95. Нову историјску партију имао је Никола Јокић.

Танјуг/АП

Након што је у претходном мечу против Мајамија остварио историјски учинак, српски кошаркаш Никола Јокић је и у четвртој утакмици наставио да помера границе НБА лиге! Наиме, Србин је постао први играч у историји који је је у плеј-офу НБА лиге стигао до учинка од 500 поена, 250 скокова и 150 асистенција!

Сомборац је меч завршио са новим дабл-дабл учинком. Постигао је  23 поена уз 12 скокова, четири асистенције и три украдене лопте.

Доста тврд почетак утакмице на обе стране. Отворио је Адебајо прву деоницу поенима. Уследила је потом серија Нагетса 7:0, те одговор Хитса за изједначење. Мучио се доста Мајкл Портер у нападу. Промашио је три зицера и неколико покушаја за три у првој деоници... Тиме је наговестио још једно лоше шутерско вече.

Никола Јокић је неутрализовао офанзиву ривала, био је одличан у одбрани током првих 12 минута игре, два пута је натерао играче Хита на грешку и тако су два минута пред крај четвртине имали осетну предност гости - 18:11. Нагетси су водили већи део прве деонице, али је у последњем минуту уследила серија Мајамија 10:2 у којој је седам поена постигао Џими Батлер уз једну тројку Лаурија за 21:18.

Оно што је додатно забринуло навијаче тима из Колорада јесте проблем са зглобом који је Николу мучио у првој четвртини. Он је заједно са медицинским тимом Нагетса у паузи између четвртина отишао до свлачионице како би му се указала помоћ.

Почетак другог периода гости су играли без Србина, а мотивисан је био Ерон Гордон који је постигао осам од 10 поена свог тима.

Вратио се након пет минута хлађења десног зглоба на терен Никола и одмах погодио тројку за ново вођство свог тима 33:30, на опште одушевљење супруге Наталије и бројних навијача Нагетса.

Експлодирао је у другој четвртини Ерон Гордон. У првој је био неприметан и постигао је свега један поен са пенала, док је у другој за само десет минута убацио 15 поена. Управо захваљујући њему и Николи Јокићу који је такође додао 16 поена имао је састав из Колорада предност 55:51 на полувремену.

Наставио је Јокић да ниже добре потезе, а Нагетси први пут дошли су до двоцифрене предности седам и по минута  пре краја трећег периода, било је на семафору 65:55. Чинили су све што могу домаћи да анулирају заостатак. Погодио је тројку Лаури, погодио једну и Кевин Лав, а када је деловало да ће направити серију одговорио је Никола новом тројком, а потом и асистенцијом Гордону.

Два минута пре краја треће четвртине уследила је вишеминутна пауза. Бем Адебајо је при покушају закуцавања искривио обруч. Приметио је то и Никола Јокић, те су судије од организатора тражиле да изнивелише кош како би се стекли услови за игру. Да ствар буде гора, једној госпођи у првом реду трибина је позлило те је и хитна помоћ морала да реагује.

Танјуг/АП

Није пауза охладила Нагетсе који су у последњу четвртину ушли уз двоцифрену предност. Сјајан је био Гордон у завршници трећег периода, те су Нагетси имали до тада максималних 86:73.

Велику главобољу имао је Мајк Мелоун. Након три минута игре у последњој деоници Никола Јокић добио је пету личну грешку, занимљиво да је две добио у нападу. Тренер Нагетса одлучио је да га пресели на клупу и сачува за завршницу.

Колико је битан Никола за тим Денвера најбоље описује податак да је само минут након његовог одласка на клупу Мајами истопио предност ривала, направио је домаћин серију 7:0 и спустио се на само шест поена заостатка - 86:81.

Четири минута пре краја вратио се Србин на терен, а оно што је битно за госте, одличном одбраном одолели су притисцима ривала и заслужено су славили резултатом (108:95) и тако у Колорадо однели велику предност 3:1.

Танјуг/АП

Поред поменутог Николе Јокића у редовима Денвера био је најефикаснији Ерон Гордон са 27 поена уз шест асистенција и скокова. Са 21 поеном победи је допринео Брус Браун.

Код Мајамија најефикаснији је био  Џими Батлер са 25 поена уз седам скокова и исто толико асистенција. Бем Адебајо додао је 20, уз 11 скокова и три асистенције.

Наредна утакмица игра се у Бол арени у понедељак.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51