ШОК У ДЕНВЕРУ! Нестварни Никола Јокић ово никако није очекивао (ВИДЕО)

05. 06. 2023. у 04:57

Кошаркаши Денвера поражени су на свом терену од Мајамија у другој утакмици финала НБА лиге резултатом 110:108 (26:23, 25:34, 25:26, 36:25).

Foto AP

Денверу није помогла ни још једна сјајна партија Николе Јокића. Српски ас је постигао 41 поена. Мареј је постигао 18 поена, Гордон 12, а Браун 11 у тиму Денвера.

У тиму Мајамија најефикаснији су били Винсент са 23 поена и Батлер и Адебајо са по 21 поеном. Никола Јовић није улазио у игру.

Денвер је имао шут за продужетак, Џамал Мареј је покушао да буде херој и није успео. Серија се сада сели у Мајами, а трећа утакмица игра се у ноћи између среде и четвртка.

Нагетси нису добро отворили утакмицу, напад није био течан, у одбрани се каснило и Мајами је то искористио.

Макс Штрус, бек Мајамија, у првој утакмици шутирао је 0-9 за три поена, а на старту друге погодио је три брзе и екипа Ерика Сполстре хранила се тим кошевима.

Гости су у једном тренутку имали и двоцифрену предност (10:21), али од тог тренутка па надаље Денвер је успео да пронађе игру која га је красила у првој утакмици, те се и заостатак истопио (23:26).

Нагетси су добру енергију с краја прве четвртине пренели на другу, па су тако брзо преузели предност. И, не само да су преузели, већ су они били ти који су имали двоцифрен суфицит.

Газио је Денвер у другој деоници, међутим, Мајами је до краја успео да се врати. Игра домаћина је стала, гости су то искористили и на паузу смо отишли са +6 Нагетса, 57:51.

У трећој четвртини чинило се да Денвер преузима ствари у своје руке и да ће успети да направи круцијалну предност пред последњих 12 минута игре. Јокић је бриљирао у овом периоду, постигао је чак 18 поена и као прави лидер је водио тим (83:75).

Међутим, кошарка се игра 48, а не 36 минута. Мајами је великом серијом на старту последње деонице, када Јокић није био на паркету, истопио заостатак и не само то, већ је и преузео предност.

Мелоун је убрзо вратио српског играча на паркет, али гости су ушли у сјајан ритам и решавали су готово сваки напад, па ни чињеница да је Никола на терену није пуно помагала Денверу.

Нагетси су направили и много лоших фаулова у овом периоду, те једноставно нису били на висини задатка. Ипак, и у таквом стању успели су да се врате, највише захваљујући Гордону и Јокићу.

Али, надокнадити -12 на четири минута до краја... много је, и то се видело у завршници. Мареј је имао шут за продужетак, лопта није ушла у кош и Мајами је дошао до брејка.

Мало ко је ово очекивао, али ако буду играли како знају, Јокић и другови су фаворити и на Флориди.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01