ПАРТИЗАН МОЋАН У АРЕНИ: Демолирана Цедевита Олимпија

А. И.

28. 05. 2023. у 21:24 >> 21:18

Кошаркаши Партизана су у првој утакмици полуфиналне серије АБА лиге дочекали Цедевита Олимпију. Изабраници Жељка Обрадовића одиграли су сјајан меч и уписали важну победу резултатом 85:70 (18:8, 24:18, 18:16:25:28) .

АБА лига/Драгана Стјепановић

Код гостију најрасположенији је Драгић који је у уводном делу меча везао шест поена, а након тога уследила серија црно-белих и вођство 11:6. Низали су се неискоришћени напади у неколико минута. Потом су Нанели и Егзум успели да се упишу.

Након 10 минута изабраници Жељка Обрадовића имали су разлога за задовољство и двоцифрену предност - 18:7

Знатно другачији Партизан него против Студентског града имали су прилику навијачи да гледају. Поред добре одбране, црно-бели одлични и у нападу. Након 12 минута игре 23:10.

Црно-бели су наставили офанзивно. Одговорио је на сличан начин и Матковић. Те су Словенци успели да се спусте на једносцифрени заостатак. Опет убрзавају црно-бели и отежавају организацију напада ривала сјајном одбраном.

Прорадио је тада Ален Омић, а Жељко Обрадовић морао је да тражи минут одмора. На паузу су црно-бели отишли са осетном предношћу - 42:26.

Покушали су гости да се у трећој четвртини врате у меч, али је Партизан добром игром у одбрани успео да одоли налетима. Онда када је то било најпотребније Погађали су Пантер и Нанели, а онда и тројку Урош Трифуновић за +18 домаћина.

Рутински су црно-бели привели крају меч и показали да је елиминација од Реал Мадрида иза њих.

Најефикаснији у Партизану били су Џејмс Нанели са 18 и Јам Мадар са 13, Данте Екзум је додао 11, Урош Трифуновић 10, а по седам поена дали су Ален Смаилагић и Данило Анђушић.

Кевин Пантер је постигао само пет поена, а Матијас Лесор два, иако су обојица провела на терену по 20 минута.

Поново је минутажу на терену имао и млади Саво Дрезгић, постигао је два поена из слободних бацања.

Цедевита Олимпију су предводили Јоги Ферел са 13, Карло Матковић са 12 и Зоран Драгић са 10 поена.

Друга утакмица полуфиналне серије игра се у уторак у Љубљани, а евентуална трећа 6. јуна, опет у Београду. Победник серије ће бити екипа која прва стигне до две победе и у финалу ће се за пехар борити против Црвене звезде.

Партизан – Цедевита Олимпија 85:70 (18:8, 24:18, 18:16:25:28)

Дворана: Београдска арена; Судије: Томислав Хордов, Јосип Радојковић, Марко Мустапић

ПАРТИЗАН Ледеј 2, Дрезгић 2, Копривица 2, Пантер 5, Смајлагић 7, Папапетру 6, Егзум 11, Нанели 18, Лесор 2, Трифуновић 10, Анђушић 7, Мадар 13.

Ц. ОЛИМПИЈА: Ребец 6, Ферел 13, Радовић 4, Јеремић 3, Алибеговић 7, Мурић 6, Мулалић 3, Коси, Матковић 12, Гњидић, Омић 6, Дражић 10

УОЧИ МЕЧА

Полуфинална серија се игра на две победе. У лигашком делу регионалног шампионата, оба тима су забележила по једну победу.

- Цедевита Олимпија је тим са којим смо у последње две сезоне играли веома изједначене утакмице. Практично, увек су се те утакмице одлучивале у последњим поседима. То је довољно искуство да знамо шта нас очекује. Изузетно добра екипа, али наравно наше амбиције су да у првој утакмици остваримо повољан резултат и да у Љубљану одемо са забележеном победом и вођством у серији. Циљ остаје исти, а то је да се пласирамо у финале, рекао је тренер Партизана Жељко Обрадовић уочи првог меча са клубом из Љубљане.

Други меч је на програму за два дана у Љубљани, а евентуална мајсторица биће одиграна шестог јуна у Београду.

Бољи из дуела између Партизана и Цедевита Олимпије играће у финалу АБА лиге са Црвеном звездом.

БОНУС ВИДЕО: Поклон и овације пуне "Арене" за Јана Веселог

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44