ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА АСВЕЛ, АЛИ... Црвено-бели сан угашен у Француској

А. И.

31. 03. 2023. у 22:53 >> 22:54

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су Асвел у 32. колу Евролиге резултатом60:76. Ипак, била је то пирова победа. Жалгирис је савладао Валенсију, те је Београдски тим остао без шанси за пласман у топ 8.

Црвена звезда је одиграла сјајно друго полувреме против Асвела, у којем је ривалу дала прилику да убаци свега 18 поена. Тако су играчи Душка Ивановића заслужено славили против француског представника, али им је то слаба утеха, пошто су раније вечерас и званично остали без места у топ осам.

На старту меча две брзо изгубљене лопте црвено-белих. Имао је и Лука Вилдоса три промашаја, а једине поене на старту за Звезду постигао је Бен Бентил.

АСВЕЛ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20)

Асвел: Метјуз 6, Де Бост 11, Кауди 11, Дио, Тиус 4, Русапер 5, Нандо де Коло 14, Фал 4, Лајти, Обасохан 3, Понс 2

Црвена звезда: Холанд 3, Вилдоза 10, Лазаревић, Кампацо 11, Митровић 4, Мартин 3, Добрић 18, Ивановић, Марковић 3, Кузмић 6, Петрушев 8, Бентил 10

Кошаркаш из Гане постигао је уводних осам од 10 поена црвено-белих, за пет минута игре, те је био важан шраф у офанзиви гостију. Играли су кошаркаши Душка Ивановића топло-хладно. Водили максимално пет поена разлике у првој деоници. Међутим лошом организацијом напада дали су прилику домаћину да се у завршници врати и поведе 19:17.

Другу деоницу сигурније је у нападу почела Звезда. Прво је тројку погодио Лука Вилдоза, а потом и Џон Холанд - 19:23, стајало је на семафору. У првој половини друге деонице играло се кош за кош. Тај део обележило је снажно закуцавање Филипа Петрушева. Као и знатно боља игра гостију са дистанце.

Како је време текло губили су гости концентрацију и снагу, а то су користили играчи Асвела, који су минут и по пре полувремена имали прву двоцифрену предност 42:32. Деловали су незаинтересовано за игру у одбрани гости, а то је тим Ти-Џеј Паркера знао да казни.

Лука Вилдоза "убацио је у пету", те до краја полувремена успео да са неколико везаних поена врати звезду у живот, на паузу се отишло резултатом  42:37.

Серијом 9:2 одговорила је Звезда. Погодио је поКузмић, потом и Кампацо, а једну тројку убацио је Стефан Марковић за ново вођство звезде 44:46. Није гостима, који су у налету никако одговарало то што је због проблема са сатом на кратко прекинут меч.

Одлично је играо Кузмић у другом делу треће деонице. Убацио четири важна поена, а пратио га је Факундо Кампацо који је уз добру одбрану дошао и до поена за 48:52.

Кад год су црвено-бели успели да изграде неко вођство вечерас уследио је празан ход у коме су играчи Асвела успели да се врате. Тако је било и сада. Неколико "празних" поседа казнио је Де Бост тројком за 53:56.

Фантастична одбрана Звезде на старту донела је лаке поене и предност од седам поена. Добрић и Кампацо су поентирали, а сјајну блокаду ударио Филип Петрушев. Расла је у наставку предност Црвен звезде која је два и по минута до краја меча износила 15 поена. Када се све узме у обзир, заслужена, али пирова победа Црвене звезде 60:76

АСВЕЛ - ЗВЕЗДА - 60:76

39' Нова тројка Кампаца за максималних 55:73. Надовезао се у наставку и Добрић

36' Нова тројка Огњена Добрића. Покушао је да одговори Нандо де Коло, није успео - 55:70.

35' Поново је уследио празан ход у игри оба тима. Добра ствар је што је времена све мање, а Звезда води. Занимљиво је да је за готово шест минута Асвел постигао само један поен у последњој деоници.

34' Бесан је био Душко Ивановић на Лазаревића којем је досуђен неспортски фаул у покушају да дође до једне лопте. Половичан је са пенала био Обасохан. Из офанзивног скока поентирао је Огњен Добрић.

33' Звезда по први пут на плус 12 вечерас. Погодио је Петрушев, потом тројку Добрић за 53:65.

32' Сигуран је са пенала био Кампацо. Потом је одлично блокирао Филип Петруше, а поентирао Добрић на другој страни за 53: 60.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 53:56

30' Поентирао је и Петрушев два пута, те гостима дао предност од пет поена 51:56, али је Алекс Тајус поенима разгалио домаће навијаче за 53:56.

27' Након минута без поена Де Бост постиже тројку за прекид поста Француског тима.

26' Још једном Кузмић поентира. Потом Кампацо краде лопту и поентира за плус четири - 48:52

25'Де Бост погађа за домаћи састав, а потом четврти поен постиже Огњен Кузмић - 46:48

24' Проблеми са семафором довели су до краћег прекида меча.

22' Тројку је потом погодио Стефан Марковић за изједначење. Уследила је одлична одбрана Бентила, па и Закуцавање.

21' Добро је Звезда отворила друго полувреме. Кузмић и Кампацо су поенима спустили Звезду на поен заостатка. Одговорио је двојком Рисашер за 44:41

ПРОЧИТАЈ ЈОШ: АУ, КАКВО ЗАКУЦАВАЊЕ ПЕТРУШЕВА: Звездаши ово дуго нису видели

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ - 42:37

20' Десетим поеном Лука Вилдоза успео је да смањи заостатак на минус пет.

19' Несвакидашња ситуација, половичан је са пенала био Лука Вилдоза , још једним добрим нападом црвено-бели су прекинули серију домаћина и смањили на 42:35, поентирао је Митровић.

18' Индиспонирано изгледа тим Црвене звезде. Олако примају поене, сада је то искористио Чарлс Кауди који доноси Французима прву двоцифрену предност.

17' Прве поене постигао је Кампацо, а Закари и Де Коло успели су да подигну предност на 39:32. Имали су након тога гости напад три на један, Кампацо је опробао шут за три, те био непрецизан.

15 - Добрић је погодио тројку, потом је Нандо де Коло два пута за био прецизан - 33:30

13' Филип Петрушев је снажно закуцао, пре тога поентирао је и Лука Митровић. Џона је са пенала био сигуран -28:27.

12' Успорио је ритам Црвене звезде Дибост, погодио је двојку уз сигурну реализацију са пенала - 22:23. Наставио је бугарски репрезентативац серију, те постигао још два поена, вратио је домаћину вођство.

11' Одличан потез Луке Вилдозе и прва тројка за 19:20, а потом на исти начин утишава домаћу публику и Џон Холанд

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 19:17

10' - Метју Џонас је поенима поставио коначних 19:17

8' Принуђен је сада Душко Ивановић да затражи минут одмора. Поново је домаћин дошао до лаких поена, те и до вођства - 17:15

7' Мучи се поново гост са организацијом напада. Прекинуо је агонију Хасан Мартин који је уз фаул погодио - 11:15

6'  Лоше је Добрић додао лопту Марковићу, те је она завршила далеко на трибинама.

5' Одлично је Добрић утрчао у рекет, а још боље га је проиграо Кампацо - 11:12

4' Захуктала се коначно игра. Појачала су оба тима темпо. Прво је погодио Нандо де Коло, потом и Бен Бентил. Исти играч погодио је потом и тројку, за свој осми поен - 9:10.

3' Рисашер је прво промашио, а потом пропустио прилику да шутне у времену предвиђеном за напад. Повела је први пут у мечу екипа Звезде - двојку је постигао Вилдоза. Брзо одговорио Рисашер - 6:5.

2' Бен Бентил погодио је тројку за госте - 4:3.

1' почела је утакмица.Две изгубљене лопте Црвене звезде на старту меча. Повели су домаћи 4:0. Чалрс и Де Коло су увели домаћина у меч.

УОЧИ МЕЧА

20.55 - Црвена звезда је добила лоше вести са меча Жалгириса и Валенсије. Тим Душка Ивановића изгубио је сваку шансу за пласман даље.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ВЕЧИТЕ: Звезда елиминисана из Евролиге! Резултат Жалгирис - Валенсија се никако неће свидети ни црно-белима

- "Црвено-бели" су у претходна два кола на свом терену победили Басконију и Валенсију.

Српски и регионални шампион је у новембру прошле године на дебију Ивановића на клупи "црвено-белих" победио Асвел 71:67.

Црвена звезда је 12. на табели Евролиге са 14 победа и 17 пораза, док је Асвел последњи са скором 8/23.

РЕЧ ТРЕНЕРА - ИВАНОВИЋ: Не размишљамо о калкулацијама за топ осам

- Асвел је супер атлетска екипа. Против њих је тешко играти, играју прилично слично као Валенсија. Међутим, они су физички доминантнији у односу на Валенсију и уз то имају високог центра који прави разлику у рекету. Асвел је супер атлетска екипа. Против њих је тешко играти, играју прилично слично као Валенсија. Међутим, они су физички доминантнији у односу на Валенсију и уз то имају високог центра који прави разлику у рекету. Не размишљамо о калкулацијама за топ осам, идемо да победимо сваког. Математички постоје калкулације, али не бавимо се тиме. Од када смо фокусирани на терен и на игру, све изгледа како треба, мање треба да се бавимо калкулацијама, а више да се бавимо оним што треба да радимо, рекао је Ивановић.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17