ЗВЕЗДА СЕ НЕ ДА! Валенсија разбијена, црвено-бели сан о Топ 8 Евролиге и даље живи!

А. И.

29. 03. 2023. у 20:58 >> 18:56

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су Валенсију у дуелу који пораженог елиминише из трке за топ 8. Славили су домаћи (92:73).

Одлично је домаћин играо у присуству најбољег тенисера свих времена - Новака Ђоковића. На трибини се нашао и Милан Родић, као и Ђорђе Ђоковић и бројна друга позната лица. Пун "Пионир" дао је Звезди ветар у леђа.

Филип Петрушев постигао је 20 поена, 16 је додао Огњен Добрић, а поен мање Факундо Кампацо у редовима Црвене звезде.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВАЛЕНСИЈА 92:73 (20:21, 26:20, 23:21,23:11)

Звезда: Холанд 6, Вилдоза 9, Лазаревић, Кампацо 15, Митровић 6, Мартин 7, Добрић 16, Ивановић 3, Марковић, Кузмић, Петрушев 20, Бентил 10

Валенсија: Харпер 12, Клавер 10, Пуерто 2, Прадила 2, Веб 3, Аростеги 10, Џонс 12, Радебоу 14, Еванс, Дубљевић 5, Хермансон, Риверо 3.

Кошаркаши  Црвене звезде одлично су отворили меч и водили током већег дела прве четвртине. Уследило је неколико необјашњивих грешака Луке Вилдозе у одбрани, те је Валенсија успела да се лако врати у живот и да након 10 минута игре поведе 20:21.

У другој четвртини у Црвеној звезди кошаркаши у серијама. Прво је Лука Митровић везао четири поена, потом Бен Бентил, до средине другог периода Звезда је имала три поена предности. Оно што је било евидентно јесте да су се домаћи мучили са пенала. Промашили су их до тада већ четири.

У завршници друге деонице Звезда је заиграла одличну одбрану. Два пута украо је лопту Факундо Кампацо, а то су црвено-бели капитализовали и дошли до предности од осам поена 44:36. Пропустио је тада Стефан Лазаревић, а неколико тренутака пре тога и Кампацо прилику да домаћину донесе прву двоцифрену предност. Шпанци су успели да у наставку само смање заостатак на пет поена - 46:41

Након два минута игре у трећој четвртини дошла је Црвена звезда до прве двоцифрене предности (53:43). Лука Вилдоза погодио је тројку, два одлична напада одиграо је Филип Петрушев. Натеран је тренер гостију био да затражи минут одмора. Успели су гости да се спусте на минус пет до краја, али су домаћи одбили налет, те четвртину завршили резултатом 69:62.

Доста тврђа игра у четвртој четвртини. Бен Бентил је погодио за Звезду, а Џасиел Ривеиро био је прецизан за госте. Успоставили су домаћи контролу игре, те тројком Џона Холанда, уз два пенала Кампаца успели су да дођу до 12 поена предности. Иако су имали неколико празних напада, уз одличну одбрану три минута пре краја Звезда је имала 14 поена предности (85:71). Одличну ролу на скоку пружио је Петрушев, а пратили су га Огњен Добрић и Кампацо.

ЗВЕЗДА - ВАЛЕНСИЈА  92:73

40' Петрушев је ставио тачку на "и". Погодио је тројку.

39' Аростеги је уписао поене за госте, Петрушев је био успешан раније са пенала. А надовезао се новим поенима Кампацо.

37' Митровић је одвукао Добрићевог чувара, а он погодио тројку. Уследила је грешка у корацима гостију и нови напад црвено-белих.  Није погодио Кампацо тројку, али је на скок долетео Петрушев и закуцао.

36' Пет поена везао је Џонс. Неколико празних напада имала је Звезда. Прекинуо је агонију Огњен Добрић. Потом је на пенале ишао Факундо Кампацо за 80:69

34' Тројку је погодио Холанд, уз два поена са пенала Кампаца, за највећу предност до сада домаћих 76:64. Изгубио је у наредном нападу лопту Кампацо.

33' Промашио је сада и Лука Вилдоза. Уследила је грешка у вођењу лопте Харпера - лопта за Звезду.

32' Још један добар потез Бентила, који из окрета поентира уз фаул. Промашио је пенал.Мучи се на старту Звезда у нападу.

31' Џасиел Ривеиро био је прецизан са пенала. Доста тврђа игра у уводу последње деонице.

Tekst potpisa

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 69:62

30' Прадиља је промашио за три. Звезда је организовала напад. Бентил је фаулиран на продору - два пенала. Био је прецизан.  Док је последњи поен у трећој деоници постигао Џаред Харпер.

29' Прецизни су били Риверо  са пенала и Џонс за три. Спустила се Валенсија на 65:60. Са пенала је прецизан био Петрушев који враћа Звезди простора за мирнију игру - 67:60.

26' Школска кошарка Звезде. Протоком лопте отворио се простор за Петрушева који лако долази до поена - 62:55. Кампацо! Тројка уз одличан дриблинг - 65:56.

25' Нова минијатура Факунда Кампаца. Успео је из тешке ситуације да положи и донесе поене свом тиму 60:51. Одлична рола Клавера који је поентирао, На другој страни непрецизан је био Добрић.

24' Тројком Виктора Клавера разбијен је ритам домаћина - 58:51.

23' Фантастична тимска игра Звезде. Половичан је био Џонс са пенала. Потом су се уписали још једном Петрушев и Добрић 58:48.

22' Трећа тројка Луке Вилдозе из исто толико покушаја. Потом Петрушев игра одличну одбрану. Промашио је четврти покушај за три Вилдоза, али не и Петрушев након скока. Звезда први пут двоцифрена - 53:43.

21' Радебо је четвртину отворио поенима. Одговорио је Петрушев - 48:43.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 46:41.

20' Дубљевић проиграва Прадиљу а он погађа за -5 гостију. Након тога Камапцо не користи напад. Радебо је три пута имао прилику у завршници да поентира са тројке, сва три пута лопта је изашла из обруча.

19' Нова тројка Радебоа за прекид Звездине серије - 44:39, уследио је добар напад Бентила.

18' Сада још једном добру одбрану игра Кампацо, краде лопту Вилдоза, а потом Лазаревић и Кампацо промашују и пропуштају прилику да домаћину донесу двоцифрену предност по први пут вечерас.

17' Уследила је техничка грешка Мумбруа, али четврти промашај са линије за слободна бацања Црвене звезде. Овога пута Вилдоза је био непрецизан. Казнила је то Валенсија на другој страни, тројку је погодио Џона Радебоу - 41:36. Играла је Звезда пресинг, Кампацо је дошао до друге украдене лопте. Промашио је зицер Бентил, а два плус један је погодио Хасан Мартин.

16' Шутерски обрачун у Пиониру. Погодио је Џон Холанд из самог угла - 39:33.

15' Кампацо је био половичан са пенала - 33:30. Нова тројка за Шпанце, погодио је Аростеги, а одговорио је одмах Лука Вилдоза 36:33.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: И ЗВЕЗДА ОСТАЛА ЗАПАЊЕНА: Ни црвено-бели нису могли да верују шта је урадио Факундо Кампацо (ВИДЕО)

14' Харпер убацује тројку. Још једном Звезда добија фаул, сада је Добрић фаулиран. чинило се при шуту, али само лопта са стране. Бентил хвата скок након промашаја Митровића и закуцава за 30:30. Тај потез пратио је фаул у нападу Ривере. Захуктао се Бентил. Одлично је окренуо чувара, положио уз фаул, а потом са пенала није био прецизан.

13 'Губи у наредном нападу лопту Ривера, а Никола Ивановић убацује лаке поене за Звезду, а Лопез Аристеги тројком разбија Звездин ритам. Уследило је полагање Добрића за 28:27.

12' Није се ту зауставио крилни играч Звезде. Митровић је из пик ен рола закуцао. Одговорио је тројком Џејмс Веб.

11' Прве поене у другој деоници постигао је Лука Митровић, играо је с леђа у рекету и одлично се снашао.У наставку је одиграо одличну одбрану и донео Звезди нови напад.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 20:21

10' Био је кошаркаш Валенсије сигуран. уследила је отворена тројка Добрића који је промашио шут. Харпер је био непрецизан. Ростеги ухватио скок и погодио

9' Половичан је био Ивановић са пенала. Промашио је тројку Добрић, а Петрушев је направио прекршај над Харпером.

ФОТО. М. Вукадиновић

8' Добро је Звезда одиграла одбрану на Дубљевићу који губи лопту, на другој страни фаулиран је Факундо Кампацо. Деловало је да је на шуту, али судије показују да је на продору.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКВА СЦЕНА НА ЗВЕЗДА - ВАЛЕНСИЈА: Овако су "делије" дочекале Новака Ђоковића након што је био на мечу Партизана (ВИДЕО)

7' Јефтино изгубљена лопта Вилдозе, довела је до још једног поена гостију.

4' Уследио је одличан напад Вилдозе, погодио је за три, потом након добре одбране Кампацо је прозујао кроз одбрану - 12:4.  Уследила је серија гостију уз две оше одбране Луке Вилдозе. Прекинуо ју је Огњен Добрић поенима.

3' Половичан је потом на пеналу био Петрушев, а након тога погодио је и за два - 7:2. Одговорио је брзо Родебах на другој страни. Уследио је дуг напад црвено-белих, а потом Кампацо губи лопту. Брзо се искупио. Имају црвено-бели нови напад који не користе.

2' Крис Џонс уписује прве поене за Шпанце. Потом је фаулиран Петрушев.

У дворани су фудбалер Црвене звезде Милан Родић, Марко Ђоковић као и Новак Ђоковић.

1' Утакмица у дворани "Александар Николић је почела. Трибине су попуњене. Домаћин има на располагању Луку Вилдозу, али не и Немању Недовића. Кампацо је отворио меч поенима. Надовезао се потом и Мартин. Одличан почетак Домаћих

УОЧИ МЕЧА

По други пут ове сезоне састаће се ови тимови. У јануару су црвено-бели славили у Валенсији 77:75, а вечерас ће "слепи мишеви" имати прилику за реванш.

Тренер Црвене звезде Душко Ивановић имао је у претходних неколико дана доста проблема са здрављем играча, због вируса и болести екипа није била у могућности да одигра меч у Бару против Морнара у регионалној АБА лиги.

- Здравствено стање је боље. Мање-више сви играчи су се опоравили, неки су доста исцрпљени, још имају последице. Данас ћемо одлучити ко ће играти, рекао је Ивановић и додао да и Лука Вилдоза има проблема са повредом.

-  се вратио тренинзима, имао је мање истегнуће, боље је, видећемо на тренингу какав буде, па ћемо доносити одлуке, додао је тренер Црвене звезде.

Црвена звезда је 13. на табели Евролиге са 13 победа и 17 пораза, док је Валенсија 11. са скором 14/16.

Она екипа која буде поражена у Београду губи сваку шансу за Топ 8, док ће победник продужити своје наде, иако ће до краја након тога бити само још три кола,

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17