ВАШИНГТОН СЕ ПОКЛОНИО СРБИНУ: "Доктор" Јокић на челу Запада, а за крај Јанис и Ембид (ВИДЕО)

23. 03. 2023. у 08:05

Кошаркаши Денвера победили су прошле ноћи у гостима екипу Вашингтона са 118:104 у НБА лиги, уз још једну добру партију српског центра Николе Јокића.

ВАШИНГТОН СЕ ПОКЛОНИО СРБИНУ: Доктор Јокић на челу Запада, а за крај Јанис и Ембид (ВИДЕО)

Ниједан тим није водио са више од шест поена разлике у првом полувремену, да би Нагетси потом стигли и до плус 21 након што су трећу четвртину добили са 39:16.

Јокић је меч завршио са 31 поеном, 12 скокова и седам асистенција, а најбоље су га пратили Мајкл Портер са 21 и Џамал Мареј са 17 убачених поена.

"Сваки тим у НБА има лошу серију, надам се да је наша готова, да смо је преживели и да ћемо сада играти боље", рекао је Јокић после меча.

У редовима Вашингтона, који је уписао четврти узастопни пораз, најефикаснији је био Кристапс Порзингис са 25 поена, док је Дени Авдија додао 16.

Денвер је и даље водећи тим Западне конференције са 49 победа и 24 пораза. Након овог дуела против Вашингтона, екипа Нагетса ће дочекати Милвоки и Филаделфију.

Кошаркаши Минесоте су на свом терену славили против Атланте са 125:124, а меч је обележио повратак на терен Карла Ентонија Таунса који је због повреде пропустио 51 утакмицу.

Он је победи Минесоте допринео са 22 поена, Наз Рид је убацио 26, а Џејден Мекденијелс поен мање. У тиму Атланте најбољи је био Тре Јанг са 29 поена, док је српски кошаркаш Богдан Богдановић меч завршио са 11 поена, три скока и две асистенције.

У борби за место у плеј-офу на Западу, Голден стејт је у гостима славио против Даласа са 127:125.

Џонатан Куминга је са 22 поена био најефикаснији у редовима актуелних шампиона, Стеф Кари је убацио два поена мање, док Даласу није помогло 30 поена и 17 асистенција Луке Дончића који се вратио на терен након пет утакмица паузе због повреде.

Вориорси су сада шести на Западу са 38 победа и 36 пораза, док је Далас девети са скором 36/37.

Кошаркаши Мајамија су на свом терену били бољи од Њујорка са 127:120, у још једној важној утакмици у борби за плеј-оф.

Џими Батлер је постигао 35 поена за победнички тим, док је Тајлер Хиро додао 22 од чега је 14 постигао у последњој четвртини. На другој страни, Џулијус Рендл који је пре два дана Минесоти убацио 57 поена, заустављен је на само 15 постигнутих поена.

Била је ово 700. победа у каријери за тренера Мајамија Ерика Сполстру.

Филаделфија је у гостима победила Чикаго са 116:91.

Диентони Мелтон је био најбољи у победничком тиму са 25 поена, Тајриз Макси је додао 21, док је Тобајас Харис убацио поен мање. Џоел Ембид, који је на паркету провео само 16 минута због бола у листу, меч је завршио са 12 поена, седам скокова и седам асистенција.

Без повређених Џејмса Хардена и Џејлена Мекденијелса, у тиму Чикага истакао се Коби Вајт са 19 поена.

Лидери Источне конференције, кошаркаши Милвокија су на свом паркету били убедљиви против Сан Антонија са 130:94.

Јанис Адетокумбо, који је целу последњу четвртину преседео на клупи, за само 24 минута на паркету је убацио 31 поен уз 14 скокова. Боби Портис и Крис Мидлтон су додали по 19 поена за победнички тим, док је најбољи у редовима Сан Антонија био Девин Васел са 16 поена.

Мемфис је био бољи од Хјустона са 130:125, уз 17 поена и пет асистенција Џаа Моранта који је вратио на паркет после суспензије.

Екипа Лос Анђелес лејкерса је славила против Финикса са 122:111, Портланд је прекинуо низ од шест пораза пошто је био бољи од Јуте са 127:115, док је Индијана победила Торонто са 118:114.

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36