НИКОЛА ЈОКИЋ, БОГ КОШАРКЕ: Србин је кошаркашки ванземаљац, невероватно је шта је успео за једно полувреме... (ВИДЕО)

08. 02. 2023. у 07:57

КОШАРКАШИ Денвер нагетса су као домаћини убедљиво савладали тим Минесоте тимбервулвса 146:112. Најбољи српски кошаркаш и двоструки узастопни МВП НБА лиге Никола Јокић убележио је нови трипл-дабл учинак, још у првом полувремену утакмице.

Танјуг/АП

На крају прве деонице меча резултат између Денвера и Минесоте био је 49:19 у корист домаћина. Што је допринело на крају 38. поену у сезони.

Српски ас је на полувремену већ имао 19 поена и по десет скокова и асистенција.

На крају меча Јокић је уписао 20 поена, 16 асистенција и 10 ухваћених лопти и то за непуних 28 минута у игри.

Ови статистички подаци показују да је Никола Јокић тек трећи играч у историји НБА лиге који је забележио 20 поенам 15 или више додавања, 10 или више скокова за 28 минута игре или мање, те се придружио Раселу Вестбруку и Меџику Џонсону на листи убедљивих трипл-дабл учинака.

Танјуг/АП

Шутерски расположен био је Мајкл Портер из Денвера који је противнику из Минесоте дао 30 поена, док је Арон Гордон убележио 24 поена.

Kод Минесоте су одскочили Ентони Едвардс и Лука Гарза са 19 поена, а на терену провели су по двадесетак минут.

Денвер у наредном колу гостује код Орланда, док Минесота гостује код Јуте.