ЗВЕЗДА ИСПУСТИЛА ЧУДО! "Делије" преселиле Београд у Италију, али изостао подвиг црвено-белих

А. И.

02. 02. 2023. у 22:34 >> 21:44

КОШАРКАШИ Црвене звезде одиграли су меч 23. кола против Арманија у Милану. Није успео тим Душка Ивановића да прекине серију од три евролигашка пораза. Славио је Армани 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

ЗВЕЗДА ИСПУСТИЛА ЧУДО! Делије преселиле Београд у Италију, али изостао подвиг црвено-белих

Армани је током целог меча имао предност, у једном тренутку у трећој деоници чак и 16 поена. Успела је Звезда у завршници да се врати у меч. Минут до краја Огњен Добрић имао је шут за три којим би свој тим спустио на поен заостатка, али није успео.

Додатно је чети Душка Ивановића ствари отежала и чињеница да су погодили један од 17 покушаја за три све до последње четвртине, када су везали три, и умало дошли до преокрета, али је победу на крају славила домаћа екипа.

Кренуо је меч добро по црвено-беле. играло се кош за кош. Ипак, уследио је средином прве четвртине нешто бољи моменат игре домаћина. Након тога повео је домаћин 13:8.

Емпорио Армани - Црвена звезда 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

Емпорио Армани: Дејвис 10, Луваву 8, Тону 3, Мели 4, Берон 15, Напијер 5, Рици, Хол 14, Хајнс 8, Датоме3 Воитман 7.

Црвена звезда: Вилдоза 11, Лазаревић 1, Митровић 7, Лазић, Добрић 7, Ивановић, Илић 5, Недовић 4, Марковић 3, Кузмић 4, Петрушев 9, Бентил 17.

Бен Бентил и Добрић на једној страни, на другој Били Берон и Карл Хајнц били су покретачка снага својих тимова. Успела је Звезда да се поново врати на два поена заостатка, играло се отворено на обе стране у првих 10 минута. Ипак, домаћин је имао више разлога за задовољство -22:18.

Бивши кошаркаш меге Тимоти Луваву уписао је шест поена, једам мање бивши играч Звезде, Били Берон. Бенџамин Бентли постигао је шест, а по четири Кузмић и Добрић.

Лоше отварање друге деонице Звезде. Почео је тим Етореа Месине серијом од 7:2, Недовић је убацио Звездине поене, а на другој страни Јоханес Хотјман постигао је пет, два је додао Хајнц. Тада је на семафору стајало 29:20.

Поенима Лувавуа Олимпија је дошла до двоцифрене предности. Звезда је на моменте играла неповезано те је на шест минута до краја првог полувремена било 34:24. Тек тада осмим поеном Бентила, гости су поново спустили на једноцифрени заостатак. Ипак, нису то успели да валоризују гости, који су у наставку поново ривалу дозволили да се разигра, те на полувремену је Армани водио 45:32.

Код гостију једини двоцифрен био је Бенџамин Бентли са 11, поена. Армани није имао двоцифреног играча након 20 минута, али јесте бољу дистрибуцију поена. Брендон, Луваву и Берон постигли су по осам.

Са три лоша напада Арманија почела је трећа деоница. Прво је Девон Хејс направио фаул у нападу, није то казнио Недовић, након тога и Луваву прави грешку. Недовић је потом био прецизан, уследио је још један лош напад домаћина. берон губи лопту, а Вилдоза је одлично положио на други обруч.

Бентил је пет минута до краја одиграо добру одбрану. Одличан је Лука Митровић био на другој страни терена, погодио је пет везаних поена, те гостима дао прилику да поново дођу до једноцифреног заостатка - 52:44.

Деловало је да вечерас Звезда иде корак напред, назад два, те је недуго потом уследила мини серија домаћина за нову предност од 12 поена. Одржавао је домаћин стечену предност. Те у последњих 10 минута игре ушли су са предношћу од 59:49.

Добро је почело по госте, успели су преко Илића и Петрушева да спусте на шест поена заостатка 59:53. Звезда се мучила при шуту за три, тек средином последње деонице погодио је другу на мечу Огњен Добрић, и то из 18 покушаја, смањио је кошаркаш гостију заостатак на 63:57, а у наставку је Бентил погодио и трећу, узвратио је Хол.

Уписао је тројку и Лука Вилдоза, у последња три минута ушли су гости са пет поена заостатка. Два минута до краја имао је Добрић шут који је црвено-беле могао да спусти на поен заостатка, био је непрецизан. На крају је домаћин славио 74:68

ОЛИМПИЈА МИЛАНО - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (друго полувреме) 74:68.

40' Бентил је незадовољан због одлуке судија да му досуде фаул на 70:66. Деловало је да је одиграо добру одбрану, али су судије мислиле другачије. Шабаз Нејпир био је прецизан оба пута за 72:66. Филип Петрушев је 33 секунде био на пеналу, погодио је оба.

39' Када је тешко, вечерас је за Олимпију ту Хојтман. Погодио је флоутер за 70:64

37' Половичан је био Филип Петрушев са пенала. Успели су потом гости да се одбране, а није то казнио Добрић.

36' Промашио је Петрушев, дошао поново до лопте, није успео да казни, нови лош напад Звезде.

35' Какав шутерски обрачун. Спустио је тројком Бентил на 65:60, па је потом Хол погодио тројку на другој страни. Погодио је и Вилдоса за три - 68:63.

34' Огњен Добрић је погодио другу тројку за црвено-беле из 18 покушаја 63:57, ипак, погодио је и Берон упркос одличној одбрани Илића.

33' погодио је потом и Петрушев, а одговорио Девон Хол на другој страни са пенала, исти играч и у наредном нападу казнио је промашај звезде.

32' Илић данас игра без страха. Погодио је још једном, убацио четврти поен, а потом одиграо добру одбрану - 59:51.

31' Бесан је Стефан Марковић на судије. Петрушев је играо у углу један на један. Судије су показале да је лопта за Армани, потом ту одлуку преиначиле. Петрушев је опробао шут за три, промашио је рекет при истицању напада.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 59:49

30' - Далибор Илић био је сигуран са пенала. Промашили су Италијани, а потом Стефан Марковић добија фаул. Он је пао на лакат у борби за лопту. Непрецизан је код првог покушаја био Марковић, а сигуран код другог - 59:49.

29' Половичан је потом био Дејвис са пенала, за 59:46. Погодио је уз звук сирене потом Добрић, истекло је ипак време.

28' Потпуно се распала Звездина одбрана, Мели је сада страшним закуцавањем преко Бентлија угасио елан гостију који су се тек пробудили и заиграли нешто боље.

27' Дејвис је био половичан са пенала, потом је Илић избацио лопту у аут. Након чега је Николо Мели био прецизан за два. Са пенала је одговорио Лука Вилдоза за 56:46

26' Митровић је одиграо одличну одбрану над Напиром, при скоку је фаулиран Тонут. Био је непрецизан први, а потом је други пут био прецизан 53:44. Лепу је прилику имао тим звезде. Вилдоса и Недовић промашили су тројке.

24' Надмудрио је Берон Лазића, који га је притом и фаулирао. Погодио је Американац оба бацања - 52:39. Још једном је био отворен Бентил, промашио је за три. Лука Митровић је из централног пика погодио уз фаул Дејвиса. Потом је био прецизан и са пенала за 52:42

23' Вилдоза на сјајан начин полаже.

22' Неколико промашаја под кошем Милана. Промашио је Вилдоза тројку, ухватио Бентил лопту, није то потом искористио. Направио је и други фаул у нападу Луваву. Сада користи Недовић 47:34, а потом гази линију Били Берон.

21' Хол је направио фаул на старту треће деонице, при превођењу лопте на половину ривала ударио је Вилдосу. Није то искористио Недовић на другој страни. Погодио је потом Девон Хол отворени шут - 47:32.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 45:32

20' Уследила је добра одбрана. након тога и поени далибора Илића за 43:32, непрецизан је био Берон. Удвојен је био, нашао је Хајнса у рекету, а он уз звук сирене погађа за 45:32.

19' Тројка Билија Берона, погодио је и пенале Врендон Дејвис. Лука Вилдоза изгубио је и трећу лопту, а непрецизан је за Звезду био Бен Бентил - 43:27. Погодио је тројку Бен Бентил након лепе акције из аута. Прекинуо је серију домаћина.

17' Уписао се за домаћина и Стефано Тону. Потом је Лазаревић био половичан са пенала - 38:27.

16' Бентил са пенала два пута је прецизан. Илић је пртходно играо одличну одбрану против Дејвиса. У другом покушају Дејвис је био сигуран.

15' Карл Хајнц потом је промашио два пенала, у наредном нападу играч домаћих погодио је судију, те Звезди дао контру за 34:24. Прве поене погодио је Стефан Марковић.

14' Звезда је већ у бонусу. Добрић је фаулирао играча домаћег тима. Пре тога промашио је за два Недовић.

13' Убрзали су темпо играчи Арманија. Поново је Звезда изгубила лопту. Фаулиран је потом Хојтман. Луваву након тога први пут диже на двоцифрену предност. Лука Митровић прецизан је био са пенала, а потом је Хол погодио флоутер уз фаул за 34:22.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НИЈЕ ТО ОЧЕКИВАО: Фудбалски репрезентативац Србије дошао на Милано - Звезда, а оно што су "делије" урадиле га је распаметило (ВИДЕО)

12' Одличан је био Хајнц, који је проиграо Јоханеса Хојтмана који је везао пет поена, на другој страни уписао се за 29:20 Немања Недовић.

11' Карл Хајнц постигао је два поена на старту. Потом један лош напад. Покушао је на полагање да иде Лука Вилдоза, на крају лопта за домаћина.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 22:18

Лука Вилдоза постигао је свега два поена, док је Бентли додао 6, два мање Добрић и Кузмић. Код домаћина у првој деоници истакао се Тимоти Луваву са шест, један поен мање постигао је Били Берон .

10' Шабаз Напир поново је завршио на линији пенала, пре тога половичан је био Кузмић са линије за слободна бацања - 22:18.

9' Два поена Дејвиса са пенала. Шутира домаћин 5/6 пенале. звезда стопостотна 4:4.

8' Два лоша напада гостију, поентирао је једном Кузмић, домаћин своје прилике није користио. Лука Вилдоза изгубио је лопту у транзицији, те промашаје ривала црвено-бели нису користили.

7' Два пенала погодио је Кузмић, а у игру је ушао по први пут Шабаз Нејпир. Бивши кошаркаш Хорнетса погодио је једно од два бацања.  Свој шести поен потом погодио је Бен Бентил - 16:14.

6' Бентил је везао два поготка. Уследили су поени Билија Берона и Брендона Дејвиса - 15:10.

5' Поентирао је Бентил, два пута успешан био је на другој страни Били Берон, те црвено-бели губе 13:8.

4' Девон Хол погодио је два пенала. Након тога поени Добрића, па Лувавуа за 8:6. Промашио је потом Добрић, а то казнио Били Берон - 10:6.

НА ТРИБИНАМА У ИТАЛИЈИ СРПСКЕ ТРОБОЈКЕ, А НА ПАРКЕТУ... Дирљива сцена пред Милано - Звезда (ВИДЕО)

3' Уследила су два промашаја Звезде. Петрушев, па Бентил. Потом је Хајнц преко добре одбране поентирао 4:2. Добрић одговара на другој страни.

2' Филип Петрушев потом погађа уз одбитак са обруча - 2:2. Потом промашај под кошем звезде, а и на другој страни Петрушева. Након тога је Бентил напао Хајнца који је кренуо на полагање. Лопта у аут од кошаркаша домаћих.

1' Почео је меч нападом Звезде, изгубио је Бентил лопту. Тимоти Луваву убацује прве поене на мечу - 2:0.

- Меч је почео аплаузом за Бена Бентила и Немању Недовића, који су наступали у екипи Олимпије из Милана. Обојици је Ђиђи Датоме уручио урамљен дрес са њиховим презименом.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда гостује у Милану са жељом да прекине низ од три узастопна пораза (Виртус, Партизан и Жалгирис).

Кошаркаши Црвене звезде нису напуштали Италију након меча са Виртусом јер се у овом колу састају са екипом Олимпије, која је 15. децембра у Хали "Александар Николић" победила српског представника 71:67.

Црвено-бели су пре два дана одиграли јако лошу утакмицу у којој су поражени у Болоњи од екипе Виртуса 84:72. Њихов ривал екипа Олимпије била је боља од шпанске Басконије 89:83.

Очекује се да ће се Хасан Мартин, који је дуго ван екипе, због повреде колена, вратити на паркет.

Српски и регионални шампион се налази на 13. месту на табели са 10 победа и 12 пораза, док је Олимпија претпоследња са седам тријумфа и 15 изгубљених утакмица.

ДУШКО ИВАНОВИЋ ПРЕД МИЛАНО: Морамо да почнемо агресивније него против Жалгириса

- Нова утакмица, и то против једне екипе, која је по мени једна од најбољих екипа у Евролиги, иако тренутно не стоје баш добро, али су неоспорно скуп изванредних играча. Против Макабију су одиграли изванредну утакмицу у којој су мало при крају имали проблема, они играју добро, и фали им мало. Ми ћемо покушати и урадити све да дамо себи шансу да победимо утакмицу против Арманија. Да би то урадили морамо да почнемо много агресивније него што смо то урадили против Жалгириса и да тај интензитет држимо 40 минута - додао је Ивановић.

ЕТОРЕ МЕСИНА ПРЕД ЗВЕЗДУ: Опасност нису само Недовић и Вилдоза

- Против Басконије смо одиграли веома добро. То је утакмица која ц́е нам дати самопоуздање због начин на који смо приступили и начина на који смо је завршили. Ипак, морац́емо још боље како бисмо победили Звезду, тим који се бори за плеј-офу, и који жели да врати на прави колосек после пораза у Болоњи. За нас ц́е бити кључно да добијемо помоц́ од свих, стрпљиво померамо лопту и контролишемо скокове. Осим тога, морац́емо поново да смањимо изгубљене лопте. Опасност нису само Недовић и Вилдоса, вец́ и њихови ‘велики’ играчи Бентил и Петрушев, који су нам задали много невоља у Београду, закључио је тренер Олимпије.

Standings provided by Sofascore

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?