НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ НЕУНИШТИВ: Србин уписао нови трипл-дабл, уз невероватан кош за победу (ВИДЕО)

25. 01. 2023. у 08:03

ДЕНВЕР нагетси савладали су екипу Њу Орлеанс пеликанса у драматичној завршници 99:98. Никола Јокић је поново носио тим на својим плећима уписавши нови трипл-дабл.

Танјуг/АП

Денвер је стигао до јако важне победе којом се додатно дистанцира од Мемфиса али и од Сакрамента и Њу Орлеанса на табели Запада.

Два лица екипе из Колорада, тим Мајка Мелоуна је достигао врхунац потенцијала а потом је мало фалило да захваљујући несхватљивом паду у другом полувремену изгуби меч.

Након прве четвртине која је била неизвесна уследила је тотална доминација Нагетса у другој деоници и 17 поена предности на полувремену.

Танјуг/АП

Почетком треће деонице дошло је до опуштања у редовима Нагетса. Орлеанс је постепено смањивао предност и у последњу деоницу ушао са прихватљивих седам поена заостатка.

Домаћин је наставио да игра добро и у неколико наврата су прилазили на свега посед заостатка, да би у последњим секундама и повели, али је Никола Јокић у одлучујућим моментима игре "вадио кестење из ватре" поенима и добрим реакцијама како у нападу, тако и у одбрани.

Танјуг/АП

Нагетси су захваљујући МВП-ју поново избегли пораз и одлепили се од ривала на табели.

Никола Јокић је поново уписао трипл-дабл, за 36 минута на паркету уписао је 25 поена уз 11 скокова и 10 асистенција. Џамал Мари постигао је исти број поена али уз већи број утрошених шутева.

У пораженом тиму Сиџеј Меколум убацио је 20 поена, Алварадо је додао 17.

Пласман обезедио Sofascore

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00