НИШТА ОД ЦРНО-БЕЛОГ ПОДВИГА: Партизан поклекао у Евролиги, Валенсија тврд орах у Шпанији

19. 01. 2023. у 20:42

КОШАРКАШИ Партизана поражени су у "Ла Фонтети" од Валенсије са 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23) у 20. Евролиге и тако пропустили прилику да дођу до брејка.

Aba liga / Dragana Stjepanovic

Црно-бели су добро почели утакмицу, али то није дуго трајало. Домаћин је пронашао ритам и шут у нападу и изкажњавао пропусте у одбрани гостију.

Покушавао је Партизан све време да се врати у меч, но на одмор се отишло са +10 за "слепе мишеве" - 47:37. Наставак сусрета донео је много већу агресивност изабраника Жељка Обрадовића који су меч учинили веома интересантним.

Црно-бели су у последњем кварталу после поена Ледеја са линије пенала пришли на само три поена заостатка - 77:74 на 3:32 до краја.

Госте је можда пораза коштало највише то што је Валенсија чак три пута у четвртој четвртини поентирала за два поена и плус уз прекршај ривала.

Партизан је поново добро шутирао, али ни то није било довољно за тријумф. Занимљиво је да су обе екипе имале идентичан проценат за три поена 12/25 - 48%.

Најефикаснији код победника је Бојан Дубљевић са 20 поена, пратио га је Џејмс Веб са 17. На другој страни најбољи је био Данте Егзум са 22, док је Кевин Пантер бројао до 14.

Београђани сада имају учинак 9-11, а тим из Шпаније 10-10.

Валенсија - Партизан: 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23)

Дворана: "Ла Фонтета": Гледалаца: око 8.000. Судије: Радовић, Бисан, Роси.

Валенсија: Харпер 4, Пуерто 9, Препелич 2, Прадиља 8, Веб 17, Лопез-Аростеги 2, Џонс 13, Ферандо 3, Радебо 9, Дубљевић 20, Александер 2, Мари.

Партизан: Вукчевић, Ледеј 7, Аврамовић, Пантер 14, Смаилагић 7, Папапетру 3, Егзум 22, Нанели 5, Лесор 8, Трифуновић 9, Анђушић 6, Мадар.

Четврта четвртина: Валенсија - Партизан 89:81

40' - Џонс је цео напад држао лопту у рукама и онда поентирао уз фаул Егзума. То је трећи пут у овом кварталу да тако поентира домаћи тим.

40' - Лако до поена долази Егзум. Пробио је прву линију и закуцао. Ништа случају не препушта Мумбру који врши летеће измене.

39' - Добро је кружила лопта у нападу Партизана и тројком је то завршио Егзум, но истом мером је узвратио Веб.

38' - Опет црно-бели праве глупост. Нови кош уз прекршај за домаће и сада је Веб погодио и додатно бацање - 83:76.

38' - Изборио се Дубљевић поред неколико играча гостију за скок у нападу и потом поентирао уз фаул. Он је погодио и слободно бацање. Брзо је на другој страни напад поенима завршио Егзум.

37' - Важна слободна бацања погодио је Ледеј. Како ствари стоје неизвесна завршница ће се играти у "Фонтети" - 77:74.

36' - Од прве четвртине се чекало Пантереву тројку. На другој страни лошу одбрану црно-белих кажњава закуцавањем Прадиља.

35' - Добар период игре за Анђушића. Овога пута је бек Партизана био прецизан са линије пенала. Не одустају црно-бели.

34' - Мучио се Партизан у нападу, али је Анђушић успео да поентира уз звук сирене. Ипак, све је поништиро тројком Харпер.

33' - Грешке се нижу као на траци сада на обе стране. Неколико поседа нису реализовали ни једни, ни други. То је прекинуо Зек Ледеј. Он се добро снашао под кошем противника  72:65.

32' - Смаилагић је сјајно блокирао Препелича и потом снажно закуцао у контри. Омдах је тајм-аутом реаговао Мумбру.

31' - Тројку је погодио млади Ферандо који одводи "слепе мишеве" на +14. Ипак, то није дуго трајало после тројке Папапетруа.

Трећа четвртина: Валенсија - Партизан 69:58

30' - Јако лош потез Папаетруа. Грк је фаулирао без лопте Прадиљу и послао га на линију пенала на 4,4 секунде до краја трећег квартала. Срећа па је крило Валенсије било половично - 69:58.

30' - Лоша одбарана гостију и одмах стиже тројка од Прадиље. Смаилагић је искористио једно од два пенала.

29' - Пробио је прву линију Препелич и упослио је Александера који је снажно закуцао. На другој страни у стрелце се уписао и Анђушић.

28' - Опет је почео да греши Партизан и то ривал кажњава. Дубљевић је профитирао из свега тога.

27' - Велики пропуст гостију у нападу, пропала је чиста контра, казнио је то Веб лаким закуцавањем.

26' - Партизан је после поена Егзума са линије пенала стигао на само три поена минуса и поново је отворена утакмица. На другој страни половичан са црте је био Дубљевић.

24' - Две тројке је везао домаћин. Прецизни су били Веб и Џонс. Ипак, одговорају гости и прилазе на минус пет после тројке Егзума - 58:53.

23' - Сјајно Урош Трифуновић шутира без промашаја ван линије 6,75 (3/3). Ипак, проблем за госте су четири фаула Лесора.

22' - Поентирао је и Нанели за серију 12:2, али је то прекинуо другом тројком Бојан Дубљевић.

21' - Пантер је приметио рупу у одбрани Валенсије и лако је поентирао из продора. То је био девети поен за капитена црно-белих.

Друга четвртина: Валенсија - Партизан 47:37

20' - Прво полувреме је завршено поенима Матијаса Лесора који је погодио после дужег времена.

20' - Украо је Партизан лопту и из тога Трифуновић опет погађа ван линије 6,75. Пантер је на другој страни фаулирао Радебоа који је погодио оба пенала.

19' - Пуерто такође мучи ривала. Реализовао је два слободна бацања, а Трифуновић је узео први шут и погодио тројку. Сада је Алекс Мумбру позвао минут одмора - 45:32.

18' - Добар напад гостију. Лопта је лепо кружила и тројку је постигао Нанели. На другој страни Дубљевић је поентирао поред Лесора. Наставља црногорски кошаркаш да погађа и сада је двоцифрен са 11 поена. Тајм-аут је затражио Обрадовић.

17' - Не бриљира Партизан сада ни у нападу и Валенсија то користи. У проблемима су црно-бели. Мораће да пронађу начин да се врате у меч. Харпер је био половичан са линије пенала.

16' - Добар напад Валенсије и лаки поени за Дубљевића. Опет су гости пали у одбрани, а Егзум наставља да се мучи са линије пенала (5/8).

15' - Оба слободна бацања искористио је Смаилагић, а Валенсија је два и по минута без поена. Црно-бели су били у серији 6:0, али је тројком то прекунуо Веб.

14' - Подигао је Партизан одбрану. Домаћи већ неколико поседа нису искористили, али ни гости нису много профитирали из тога, пошто су на -8 - 31:23.

13' - Расположен је Радебо и већ је на седам поена, колико има и Пуерто. Тројку је погодио Егзум из левог корнера.

12' - Тежак шут узео је Радебо и успео је да погоди од таблу и то далеку двојку. Кајл Александер је направио два фаула и отишао је на клупу. Прве поене за госте у другом кварталу дело је Егзума, али је био половичан са линије пенала - 29:19.

11' - Дуго је трајао напад Партизана, али он није био добар. Тројку је промашио Егзум, а црно-бели су веома брзо направили два фаула.

Прва четвртина: Валенсија - Партизан 27:18

10' - Користе домаћи рупе у одбрани ривала. Прве поене на утакмици постигао је и Прадиља, то је уједно био и последњи кош у првом делу.

9' - Наставља Валенсија добро да шутира, сада је тројку погодио Радебо. За сада одбрана црно-белих није на добром нивоу.

8' - Тројка на тројку. Најпре Ледеј, а онда и Веб на другој страни. Потом промашај Папапетруа кажњава Џонс поготком са полудистанце.

7' - Промашио је Веб тројку, потом је после офанзивног скока прецизан био Џонс и то ван линије 6,75. То је натерало Жељка Обрадовића да затражи тајм-аут - 15:13.

6' - Лесор је оба пута био прецизан са слободних бацања. За сада он и Пантер држе напад црно-белих. Лош фаул је направио Мадар. Израелац је непрописно зауставио Пуерта који је поентирао из продора, а потом и са црте.

5' - Опет Пантер погађа далекометну тројку и опет практично на истеку напада. Сјајно се у утакмицу увео бек Београђана.

4' - Лесор је опет снажно закуцао, а онда је Дубљевић био прецизан ван линије 6.75. Црно-бели нису искористили два везана напада, а вођство домаћем тиму је вратио Пуерто који је оба пута био прецизан са линије пенала - 9:8.

2' - Истицало је време за напад, Пантер је узео тежак шут и погодио је тројку под фаулом. Капитен црно-белих је реализовао и додатни пенал. У стрелце се уписао и Бојан Дубљевић који је лако поентирао из рекета.

1' - Први поен на мечу постигао је Ђозеп Пуерто. На другој страни Матијас Лесор је поправио промашај Аврамовић и снажно закуцао.

Уочи меча:

Овај меч је један од оних где црно-бели могу да појуре брејк. Клуб из Хумске је до сада уписао два тријумфа на страни (Панатинаикос и Фенербахче).

Тим Алекса Мумбруа се појачао пред дуел са Партизаном, из Бетиса је доведен најбољи стрелац АЦБ лиге Шенон Еванс који ће ипак пропустити утакмицу, а постоји могућност и да на терену буде Крис Џонс који је пропустио претходна два меча због повреде. Жељка Обрадовића може да радује то што су има све играче на располагању, изузев Балше Копривице.

Црно-бели са посебним мотивом улазе у овај дуел, јер је Валенсија једна од три екипа која је однела победу из Београда.

Оба тима пред овај сусрет имају идентичан учинак 9-10.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45