ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО ЗАДАР: Пукла стотка у "Арени", црно-бели наставили серију победа

02. 01. 2023. у 18:00

КОШАРКАШИ Партизана наставили су серију победа, пошто су у Београду савладали Задар са 114:77 (34:25, 29:24, 27:15, 24:13) у 13. колу АБА лиге и стигли до шестог узастопног тријумфа у свим такмичењима.

ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО ЗАДАР: Пукла стотка у Арени, црно-бели наставили серију победа

Меч у "Арени" био је неизвестан само неколико минута, јер су црно-бели све више појачавали ритам у одбрани и на тај начин стекли велику разлику, недостижну за хрватски тим. На полувремену је било 14 разлике - 63:49.

Ништа се није променило ни у наставку утакмице, чак шта више Партизан је наставио да доминира и разлика је само расла, уз мноштво лепих потеза, пре свега изабраника Жељка Обрадовића.

Овај тријумф још више добија на значају ако се зна да су меч пропустили Урош Трифуновић (стомачни вирус) и Данило Анђушић (проблеми са ногом), док је Матијас Лесор цео меч провео на клупи.

Партизану је ово била најефикаснија утакмица у сезони. Они су претходно постигли 106 поена против Цибоне, односно 105 у дуелу са екипом Будућности.

Најефикаснији код победника био је Тристан Вукчевић са 25 поена, док је Алекса Аврамовић додао 16. На другој страни највише се истакао Лука Божић са 19 поена и 10 скокова, пратио га је Антонио Јордано са 13.

Црно-бели сада имају учинак 11-2, а Задар 7-6.

Четврта четвртина: Партизан - Задар 114:77

40' - Крај утакмице, убедљива победа Партизана.

39' - Игра се Партизан у овим моментима и ово је најефикаснија утакмица црно-белих у сезони.

36' - Рапсодија црно-белих. Вукчевић доминира и показује сав раскошни таленат. Постигао је за сад 23 поена.

34' - Сјајна контра Партизана и закуцавање Копривице. Пукла је стотка у "Арени", уз мноштво лепих потеза.

33' - Тројка на тројку. Најпре Вукчевић, а онда Дејвис на другој страни. Овај меч је одавно решен, остаје да се види само који ће резултат бити.

31' - Одлично отварање и прве четвртине за Партизан. Егзум је погодио уз фаул, а потом је и био прецизан са линије пенала.

Трећа четвртина: Партизан - Задар 90:64

30' - Серију без поена на обе стране прекинуо је Вукчевић који је везао два поготка и дошао до 16 поена. Сјајна утакмица младог центра домаћег тима.

28' - Све погађа Партизан и меље противника. Црно-бели полако али сигурно грабе ка шестом везаном тријумфу.

27' - Муче се гости у нападу за разлику од домаћих који у овим тренуцима без проблема долазе до поена.

26' - Дуго траје напад Задра, имали су их неколико, на крају је све окончано изгубљеном лоптом Рамљака.

24' - Три везане контре за Партизан. Сјајно у овим моментима играју црно-бели који хитају ка новој победи.

23' - Погодио је тројку Јордано, вратио Нанели. За сада Лесор није играо, а ван тима су Урош Трифуновић и Данило Анђушић.

21' - Први напад Задра у другом делу је био конфузан, али је Божић ипак успео да пронађе начин да поентира. На другој страни поене је постигао Нанели, а онда и Мадар из контре након украдене лопте.

Друга четвртина: Партизан - Задар 63:49

20' - После кратког периода без поена, Копривица је снажно закуцао. Задар се опет мучи у нападу, два везана напада гости су лопту слали у аут. Управо је Копривица био тај који је последњи поентирао у првом полувремену.

19' - Успео је Вукчевић да изнуди фаул на шуту за три поена. Млади центар је реализовао два бацања. Партизан је одиграо сјајну одбрану, а онда је Папапетру поентирао из контре и то под фаулом.

17' - Опет домаћин из тајм-аута погађа тројку, овога пута је то урадио Егзум, али на другој страни из велике даљине је узвратио Аријан Лакић.

17' - У серији је Задар, док су црно-бели дуго без поена. Обрадовић је позвао минут одмора како би размрдао играче који су мало попустили - 52:42.

16' - Први шут за три поена за Партизан промашио је Аврамовић, на другој страни до поена је дошао Лука Божић.

15' - Вратио се на терен Балша Копривица и одмах пошто је крочио на паркет успео је да се упише у стрелце.

14' - Сјајно игра домаћин, посебно нападачки. Већ сада је стечена велика предност, па је пред Задранима веома тежак посао. Аврамовић наставља да погађа тројке, на 3/3 је плејмејкер црно-белих.

13' - Невероватно делује податак да црно-бели за сада шутирају 6/6 за три поена. Када тако иде далекометна паљба, ривал готово да нема шанси.

12' - Партизан је други период отворио тројкама Аврамовића и Вукчевића, док су прецизни за Задар били Јордано и Жганец, али они су погодили двојке - 40:29.

Прва четвртина: Партизан - Задар 34:25

10' - Добар напад црно-белих из тајм-аута. Пантер је из корнера погодио тројку, на другој страни Лакић је успео да поентира, а први период је окончан новим поенима капитена клуба из Хумске.

10' - Сјајна алеј-уп комбинација коју је закуцавањем завршио Смаилагић. Потом је уследила серија Задра 5:0, преко Дејвиса и Јордана. Жељко Обрадовић је одмах затражио тајм-аут.

9' - Подигао је Партизан агресивност у одбрани и из тога долазе лаки поени, и то највише од Алексе Аврамовић који их је везао шест. Одмах је минутом одмора реаговао Данијел Јусуп - 27:18.

8' - Везао је пет поена Вукчевић, а онда је Аврамовић после добре одбране изнудио фаул Жганеца и успео је да погодио оба пенала.

7' - Ушао је тек у игру и одмах погодио тројку Тристан Вукчевић, пре тога је Задар промашио два пута. Непрецизни су били Јордано и Дрежњак.

6' - Сада је ван линије 6,75 био прецизан и Шантељ. Нове поене за домаће постигао је Смаилагић који је закуцао после додавања Мадара - 16:17.

5' - Снажно је закуцао Папапетру, али на другој страни Јордано погађа тројку, а онда и Лука Божић и остаје сам на зицеру и поентира. На другој страни је Грк у редовима Партизана погодио и тројку.

4' - Прве поене за госте из игре постигао је Дрежњак и то под фаулом Папапетруа. Он је потом био прецизан и са пенала.

3' - Пантер за сада до поена долази са полудистанце и једини који је за сада поентирао из игре за домаћи тим.

2' - Зек Ледеј је реализвао једно од два пенала, а Жељко Обрадовић је код једне спортне ситуације већ на старту затражио челенџ и није био у праву. Прве поене за госте постигао је Дарио Дрежњак.

1' - Почела је утакмица у "Арени". Први напад нису реализовали ни једни ни други, али је потом Кевин Пантер био прецизан са полудистанце.

Уочи меча:

Црно-бели у меч улазе као велики фаворит, због тога што су квалитетнији, али и због сјајне форме у којој се налази клуб из Хумске (пет везаних победа).

Ипак, хрватски клуб у овај дуел улази са надом да може да понови партију против Звезде када је славио у Београду са 98:96.

Партизан у овај меч улази са учинком 10-2, док Задар има седам победа и пет пораза.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17