ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА СЈАЈНУ СЕРИЈУ: Црвено-бели победили у Подгорици, следи историјски вечити дерби

04. 12. 2022. у 18:53

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су нову победу. Црвено-бели су славили у Подгорици против Студентског центра са 76:92 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24) и уписали седми везани тријумф у свим такмичењима.

Стигао је шампион Србије и Јадрана у добром расположењу у престоницу Црне Горе, пошто је пре два дана савладао Виртус у Евролиги.

Меч у "Морачи" је Звезда боље отворила, брзо је стигла до 5:13. Ипак, домаћин је успео да се пробуди на крају првих 10 минута буде у заостатку од пет поена - 21:26. Гости су одбили налет ривала, појачали одбрану и после првог полувремена су водили са 39:49.

Деловало је да ће изабраници Душка Ивановића уписати лагану победу, али Студентски центар је одиграо одлично у трећем кварталу и у последњи период ушао са само једним поеном минуса - 67:68.

Опет су црвено-бели подигли ниво игре у одбрани у четвртом периоду, противник је без коша био више од три минута и актуелни шампион АБА лиге је то искористио да направи осетнију предност коју изабраници Андреја Жакеља нису могли да стигну.

Кључни играч у прављењу разлике био је Стефан Лазаревић са две тројке. Иначе, он се после неколико мечева вратио у тим и може се рећи да су његови кошеви били преломни за исход овог сусрета.

Доминација Београђана у последњој четвртини огледа се у томе што је домаћин постигао само девет поена, од тога два са линије слободних бацања.

Најефикаснији код победника био је Немања Недовић са 16 поена, пратио га је Бен Бентил са 14. На другој страни Лорен Џексон је меч окончао са 15, а одличан је био Флечер Мекги са 14, уз шут за три поена 4/5.

Црвена звезда сада има учинак 7-1, а Студентски центар 4-5. Подсетимо, за црвено-беле сада следи историјски вечити дерби, пошто ће први пут одмерити снаге са Партизаном у Евролиги.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01