СРБИН ЈЕ НЕЗАУСТАВЉИВ: Америка бруји о партији Николе Јокића (ВИДЕО)

01. 12. 2022. у 08:11

Кошаркаши Денвера победили су ноћас Хјустон са 120:100 и остварили четврту узастопну победу у НБА лиги.

Најефикаснији у екипи Денвера били су Џамал Мареј са 26 поена, Арон Гордон са 20 поена и шест скокова и Брус Браун са 18 поена. Српски центар Никола Јокић је за 27 минута имао 17 поена и 12 асистенција, од којих је 10 додавања имао у првом полувремену. Такође, Јокић је у утакмици имао и девет скокова, украдену лопту и блокаду.

У екипи Хјустона Кевин Портер постигао је 23 поена, уз шест скокова и пет асистенција, Алпрен Шенгун додао је 18 поена и 11 скокова, а Џејлен Грин 16 поена. Српски центар Бобан Марјановић није играо.

Кошаркаши Оклахоме победили су Сан Антонио са 119:111 и нанели му девети узастопни пораз. Оклахому су предводили Џејлен Вилијамс са 27 поена, Лу Дорт са 23 поена и Џош Гиди са 14 поена и 14 скокова. Српски кошаркаш Алексеј Покушевси утакмицу је завршио са пет поена, седам скокова, блокадом и асистенцијом. Најбољи стрелац екипе Шеј Гилџес-Александер није играо због проблема са куком.

У екипи Сан Антонија најефикаснији су били Девин Васел са 25 поена уз седам скокова и Келдон Џонсон са 19 поена, седам скокова и шест асистенција.

Кошаркаши Финикса победили су Чикаго са 132:113 и забележили шести везани тријумф. Сансе је предводио Девин Букер који је у три четвртине постигао 51 поен, уз шест асистенција и четири скока. Он је постигао 25 поена у првом полувремену и још 26 у трећој четвртини, а у последњој деоници није играо.

Деандре Ејтон у победи је учествовао са 30 поена и 14 скокова, а Демион Ли са 12 поена.

У тиму из Чикага Демар Дерозан постигао је 29 поена уз седам скокова и четири асистенције, а Зек Левин 21 поен уз седам асистенција. Никола Вучевић додао је 17 поена и осам скокова.

Кошаркаши Бостона победили су Мајами са 134:121 предвођени Џејсоном Тејтумом који је постигао 49 поена. Тејтум је за три четвртине, колико је играо, имао и 11 скокова, три асистенције и две украдене лопте. Он је постигао осам "тројки" из 12 покушаја, а имао је шут 15/25.

Џејлен Браун у победи је учествовао са 27 поена, седам скокова и пет асистенција, а Малколм Брогдон са 21 поеном и шест скокова.

У тиму из Мајамија Макс Струс и Бем Адебајо постигли су по 23 поена, а Тајлер Хироу 22 поена, девет асистенција уз шест скокова. Српски кошаркаш Никола Јовић није играо.

Кошаркаши Бруклина победили су Вашингтон са 113:107 за трећу узастопну победу. Најбољи међу Нетсима били су Кевин Дурент са 39 поена и Кајри Ирвинг са 27 поена.

У екипи Вашингтона, који је изгубио четврти пут у последњих пет утакмица, Кристапс Порзингис постигао је 27 поена уз 19 скокова, док су по 25 поена додали Бредли Бил и Кајл Кузма.

Лос Анђелес лејкерси победили су Портланд са 128:109 и забележили осми тријумф у сезони. Лејкерсе је предводио Леброн Џејмс са 31 поеном, осам асистенција и седам скокова. Добру партију приказали су и Ентони Дејвис са 27 поена и 12 скокова и Остин Ривс са 22 поена.

У екипи Портланда Џерами Грант био је најефикаснији са 27 поена, Анферни Симонс постигао је 22, а Џастин Винслоу 21 поен.

У осталим утакмицама кошаркаши Милвокија победили су Њујорк са 109:103 уз 37 поена, 13 скокова и седам асистенција Јаниса Адетокунба, а Кливленд је био бољи од Филаделфије са 113:85.

Атланта је победила Орландо са 125:108, Минесота је победила Мемфис са 109:101, а Јута је победила Лос Анђелес клиперсе и прекинула низ од пет пораза.

Њу Орлеанс је предвођен Зајоном Вилијамсом, који је имао 33 поена и четири украдене лопте, победио Торонто са 126:108, док је Сакраменто био бољи од Индијане са 137:114 и прекинуо низ од три пораза.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17