АМЕРИКАНЦИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ: Никола Јокић остварио рекорд сезоне (ВИДЕО)

24. 11. 2022. у 08:06

Кошаркаши Денвера победили су прошле ноћи у гостима екипу Оклахоме после продужетка са 131:126 у НБА лиги, уз сјајну партију српског центра Николе Јокића којем је недостајала једна асистенција за трипл-дабл учинак.

Јокић је меч завршио са 39 поена, што је његов рекорд сезоне, а уписао је и десет скокова и девет асистенција. Најбоље га је пратио Арон Гордон са 30 поена, Влатко Чанчар је додао 19, а Брус Браун 17 поена, 13 скокова и десет асистенција.

На другој страни, најбољи је био Шај Гилџес Александер који је постигао 31 поен, док је српски кошаркаш Алексеј Покушевски за 29 минута на терену уписао 13 поена, три асистенције и један скок.

Денвер сада има 11 победа и седам пораза, док Оклахома има скор 7/11.

Кошаркаши Мајамија прекинули су низ од четири везана пораза пошто су на свом терену славили против Вашингтона са 113:105.

Мајами је до победе водио Кајл Лаури са 28 поена, од чега је 24 постигао у првом полувремену, Кејлеб Мартин је додао 24, док је Тајлер Хиро убацио 17 поена. Српски кошаркаш Лука Јовић је поново био стартер, али је на терену провео 12 минута и за то време је уписао седам поена и пет скокова.

У тиму Вашингтона најефикаснији је био Кајл Кузма са 33 поена, док је Кристапс Порзингис додао 21 поен.

Кошаркаши Бостона су на свом терену били бољи од Даласа са 125:112.

Најзаслужнији за победу Бостона био је Џејсон Тејтум који је уписао 37 поена и 13 скокова, а Џејлен Браун је додао 31 поен. Даласу, који је доживео и трећи пораз у последње четири утакмице, није помогла још једна сјајна партија Луке Дончића који је постигао 42 поена.

Чикаго је у гостима славио против Милвокија са 118:113, предвођен Демар Дерозаном који је убацио 36 поена и Николом Вучевићем и Зеком Лавином који су додали по 18. У тиму Милвокија најбољи је био Јанис Адетокунбо са 36 поена, 11 скокова и шест асистенција.

Њу Орлеанс је нанео Сан Антонију шести узастопни пораз, пошто је победио тај тим са 129:110. Зајон Вилијамсон је био најефикаснији у победничком тиму са 32 поена, Јонас Валанчијунас је додао 22 поена, док је у редовима Сан Антонија најбољи био Девин Васел са 26 поена.

Кошаркаши Голден Стејта победили су Лос Анђелес Клиперсе са 124:107. Најбољи у победничком саставу био је Ендрју Вигинс са 31 поеном, Стеф Кари је додао 22, а Клеј Томпсон 19 поена. Код Клиперса је бољи од осталих био Маркус Морис са 19 поена.

Бруклин је победио Торонто са 112:98, предвођен Кајријем Ирвингом који је постигао 29 поена, Шарлот је славио против Филаделфије са 107:101, док је Атланта прекинула низ од седам везаних победа Сакрамента славивши против тог тима са 115:106.

Кошаркаши Детроита су били бољи од Јуте са 125:116, у победи Кливленда против Портланда (114:96) Донован Мичел је убацио 34 поена, док је Минесота била боља од Индијане са 115:101.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ