ХРАБРА ЗВЕЗДА ПАЛА У МАДРИДУ: Црвено-бели још увек чекају на победу у Евролиги

21. 10. 2022. у 17:54 >> 22:55

КОШАРКАШИ Црвене звезде доживели су четврти пораз у Евролиги, пошто су поражени од Реала у Мадриду са 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12).

Лоше су поново црвено-бели ушли у меч и после 10 минута се чинило да им прети катстрофа, јер били у заостатку од чак 15 разлике. Ипак, подигли су се гости у другој четвртини и успели са једноцифреним заостатком да оду на одмор - 39:30.

Још боље је Звезда кренула у другом делу. Пришли су гости у једном моменту на два поена разлике 44:42, али читавих пет минута нису успели да постигну кош, а то екипа квалитета Реала лако кажњава.

Упркос празним минутима тим Владимира Јовановића се није предавао. "Краљевићи" су константно чували предност, но Звезда је опет на три минута до краја дошла на минус пет. Ипак, снаге за преокрет није било.

Навијаче црвено-белих може да радује деби Луке Вилдозе. Није то било идеално, али видело се да Аргентинац поседује огроман квалитет и да ће много значити Звезди у наставку сезоне. Он је меч завршио са 10 поена и четири асистенције.

Екипу из Мадрида је до победе предводио Џанан Муса са 13 поена, пратио га је Габријел Дек са 12. На другој страни најбољи је био Бен Бентил са 17 поена, док је још поменути Вилдоза био двоцифрен, а до осам су бројали Хасан Мартин и Огњен Добрић.

Реал је сада на учинку 2-2, Звезда има четири пораза и још увек чека на тријумф. Прилику за то имаће следећег петка када у дворану "Александар Николић" долази Бајерн.

Реал Мадрид - Ц. звезда 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12).

Дворана: "Визинк центар". Гледалаца: око 8.000. Судије: Сашо Пукл, Ана Пантер, Роберт Виклицки.

Реал Мадрид: Козер 2, Абалде 6, Хезоња, Родригез 6, Дек 12, Поарје 5, Корнели 7, Таварес 10, Љуљ, Јабуселе 11, Ндиаје, Муса 13.

Ц. звезда: Холанд 7, Вилдоза 10, Лазаревић 2, Митровић 2, Лазић, Мартин 8, Добрић 8, Радуљица, Ивановић, Марковић 2, Петрушев, Бетил 17.

Четврта четвртина: Реал - Звезда 72:56

40' - Добар напад гостију и нови поенаи одличног Бентила који је потом промашио и тројку, као и Добрић. Тачку на утакмицу тројком је ставио Габријел Дек.

39' - Пада Звезда у завршници и Реал иде ка новој победи. О час посла домаћи иду на +15 после тројке Јабуселеа. Затражио је тајм-аут Јовановић

38' - Успео је Таварес да постигне битне поене за Реал, потом је уследила добра одбрана "краљевића". После закуцавања уз фаул Тавареса чини се да домаћи решавају питање победника. Погодио је центар Реала и додатно бацање.

37' - Сјајна сарадња Марковића и Мартина, центар Звезде је поново поентирао. Одмах Матео реагује минутом одмора.

37' - Невероватан кош постигао је Мартин. Истицало је време за напад, он је узео некарактеристичан шут и успео је да погоди.

36' - Вилдоза је промашио бацање и на 0/3 је што се тиче шута са црте Аргентинац који данас дебитује у црвено-белом дресу. Дек то кажњава и долази до лаких поена.

35' - Трећу тројку постиже Бентил и гости су поново на једноцифреном заостатку - 57:50. Сада и Чус Матео добија техничку, а Звезда ће слободно бацање извести после телевизијског тајм-аута. Бурно је сада у Мадриду. Домаћи су незадовољни суђењем добили у кратком веременском периоду две техничке грешке.

34' - Узео је тежак шут Бентил и успео је да погоди. Црвено-бели поново играју добро у одбрану, али то не користе, јер тешко долазе до поена.

33' - Техничку грешку зарадио је нервозни Хезоња. Слободно бацање за госте извео је Добрић и био је прецизан.

32' - Отворену тројку није погодио Добрић, но ни Мадриђани нису успели да поентирају. Звезда је наставила мучење у нападу.

31' - Родригез је промашио тројку на старту последње деонице, али другу је погодио након изгубљене лопте Холанда.

Трећа четвртина: Реал - Звезда 54:44

30' - Више од пет минута Звезда није постигла кош и то на се сурово кажњава у Евролиги, посебно против Реала на његовом терену. Ипак, ту серију је прекинуо Вилдоза поенима у последњој секунди.

29' - Мадриђани кажњавају пропусте и промашене отворене шутеве црвено-белих. Ван линије 6,75 прецизан је био Муса.

28' - Реал има серију 7:0, дуго су гости без поена и не могу да пронађу начин да провуку лопту кроз обруч у овим моментима.

27' - Одлична позиција за Јабуселеа и поени Француза. Остају без решења у нападу црвено-бели. До првих поена дошао је и Родригез после сјајног продора - 50:42. Одмах је тајм-аут затражио Јовановић.

26' - Два лоша напада Звезде. Против Реала на његовом терену то не сме да се дешава, Митровић је најпре изблокирао Таварес, а потом није стигао да шутне на време - 46:42.

25' - Добро је Митровић чувао Тавареса који је ипак успео да поентира на тжак начин. На другој страни другу тројку у овом периоду постиже Бентил.

24' - Фантастична енергија и одбрана Звезде. Дек је изгубио лопту и 13:8 је у продатим лоптама за домаћина. То је доказ колико су црвено-бели подигли одбрану после прве четвртине која је била лоша.

24' - Поиграва се Вилдоза са Реалом, сјајну финту је продао ривалу и поентирао. Одмах је тајм-аут звао Матео - 42:39.

23' - Украо је Аргентинац у редовима Звезде лопту, а Добрић је дошао до лаких поена и гости су на минус 5.

22' - Неспоразум у одбрану гостију и казна Абалдеа који је до шестог поена дошао новом тројком, али на успео је да је врати Бентил - 42:35.

21' - Сјајно је Вилдоза проиграо Митровића, а овај полагањем на други обруч избегао потенцијалну рампу Тавареса.

Друга четвртина: Реал - Звезда 39:30

20' - Вилдоза је покушао продором да реши напад, но није успео да пребаци Тавареса, па Реал са +9 иде на одмор.

20' - Имали су гости прилику да смање разлику Мадриђана, али лоше су одиграли напад. Реал је то казнио и дошао до поена. Тајм-аут је затражио Јовановић како би нацртао последњи напад у првом полувремену.

19' - Аргентинац је потом фаулирао Мусу који је поново завршио на линији пенала и опет је био прецизан оба пута - 37:28. Осетио је просто Лазаревић и храбро је кренуо на кош, натерао је Јабуселеа да га фаулира и потом погодио оба бацања.

18' - Можда не може да погоди са линије пенала, но прве поене у црвено-белом дресу постигао је ван линије 6,75. Одмах је тајм-аутом реаговао Чус Матео. Изгубио је Реал лопту, а онда Вилдоза погађа још једну тројку за серију 8:0.

17' - Промашио је Вилдоза оба слободна бацања, али је из офанзивног скока исправио то Мартин - 35:22.

16' - Подигли су гости мало ниво агресивности. Муса је то искористио да се избори за слободна бацања. Сјајни крилни кошаркаш "краљевића" је био оба пута прецизан. Истом мером је узвратио Добрић.

15' - Добар продор Вилдозе и асистенција за Мартина који је успео да се избори за слободна бацања која је реализовао - 31:18.

14' - Наставља се рапсодије Реала. Јабуселе је био прецизан ван линије 6,75, али истом мером је узвратио Холанд.

13' - Кренуо је снажно на закуцавање Холанд и фаулиран је од стране Поаријеа. Американац је погодио једно од два пенала.

12' - Добар напад Звезде. Бентил је искористио снагу у односу на Хезоњу и погодио после добре леђне технике.

11' - Наствљају се проблеми гостију. Родригез све види, сјајно је проиграо Јабуселеа кога је Марковић морао да фаулира и то на шуту. Француз је био половичан.

Прва четвртина: Реал - Звезда 25:10

10' - Страшна утакмица Реала и лоша Звезде. Гости су на -15 већ после прве четвртине. Нема сумње да су навијачи забринути због оваквог издања.

10' - Холанд је покушао да омете Мусу на шуту ван линије 6,75, али је том приликом направио фаул, па ће репрезентативац БиХ имати три слободна бацања. Реализовао је два - 23:10.

9' - Друга тројка за Звезду. Прецизан је био Холанд који је први пут ушао на терен. Велике муке имају црвено-бели са игром у нападу.

8' - Иако су гости одиграли добру одбрану Реал је пронашао начин да поентира, после чаролије Родригеза који је без гледања проиграо Поаријеа за лагано закуцавање - 20:7.

7' - Какав напад Реала. Родригез је повукао контру, упослио је Корнелија који је снажно закуцао и одмах минутом одмора реагујем Владимир Јовановић.

Владимир Јовановић/Фото: EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

6' - Кажњава то домаћин и тројку из десног корнера погађа Петр Корнели. На другој страни је Бентил успео да извуче два слободна бацања, извешће их после телевизијског тајм-аута. Оба је реализовао кошаркаш из Гане.

5' - Отворен терен је искористио Абалде и снажно закуцао. Звезда је дуго без поена. На терен је ушао и Вилдоза који је промашио прва два шута.

4' - Фаулирао је Марковић на шуту Абалдеа који је отишао на линију пенала, но био је половичан са црте - 8:5.

3' - У стрелце се уписао и Марковић. Није стигао да га изблокира Таварес и судије су сигнализирале силазну путању.

2' - Сада је био прецизан Добрић ван линије 6,75. Истом мером узвратио је Дек. Пре тога и Муса је био прецизан за два поена.

1' - Тежак шут погодио је Дек. Добру одбрану одиграо је Лазаревић, али из окрета је погодио Аргентинац. Први напад Звезда није реализовала, пошто је Огњен Добрић промашио тројку.

Звезда меч почиње у петорци Марковић, Добрић, Лазаревић, Бентил и Радуљица, док Реал креће дуел са Абалдеом, Мусом, Деком, Корнелијем и Таваресом.

Уочи меча:

Знали су црвено-бели да направе проблем "краљевићима" на његовом паркету. Последњи тријумф шампион Србије и АБА лиге у престоници Шпаније остварио је 18. јануара 2021. године (77:79).

Звезда је и прошле сезоне успела да узме скалп Реалу, али Београду (65:62). Ипак, треба бити реалан и рећи да су Мадриђани велики фаворити на овом сусрету, иако они нису отворили сезону у елитном такмичењу онако како су желели.

Тим Чуса Матеа је изгубио од Барселоне и Олимпијакоса, а победио је у првом колу Панатинаикос у Атини.

Са друге стране изабраници Владимира Јовановића су поражени били у дуелима са Ефесом, Панатинаикосом и Басконијом.

Звезда у овај меч улази без помоћи Немање Недовића, Далибора Илића и Огњена Кузмића. Добра вест је да ће у саставу бити последње појачање Лука Вилдоза.

БОНУС ВИДЕО: Овако су "делије" дочекале Дејана Радоњића као тренера Панатинаикоса