"КЕНГУРИ" ПОЈЕЛИ "ЛАВИЦЕ": Србија без подвига у Сиднеју

25. 09. 2022. у 11:50

КОШАРКАШИЦЕ Србије су у "Б" групи на Светском првенству играле против домаће Аустралије, а тријумф домаћег тима није ни у једном тренутку доведен у питање.

КЕНГУРИ ПОЈЕЛИ ЛАВИЦЕ: Србија без подвига у Сиднеју

ФИБА.БАскетбалл

Након пораза од Канаде и победе над Јапаном уследио је нови, најтежи пораз на Мундобаскету за српске кошаркашице. Аустралија је у сиднејском "Супердому" рутински славила против наше репрезентације 69:54.

Изабранице Марине Маљковић остале су на петом месту испред селекције Малија.

Након прве четвртине било је јасно да је пред Србијом тежак посао. Пулени Санди Брондело повели су 18:10, а своју предност чувале су домаће кошаркашице све до полувремена.

У трећој деоници успеле су Аустралијанке да оду на +16, а тада је уследио период игре у којем је одбрана српских лавица била на нивоу, те су успеле да се поново спусте на осам поена заостатка.

Ипак, у последњих 10 минута Аустралијанке су заиграле доста ангажованије и до краја меча нису дозволиле нашим кошаркашицама да се врате у меч.

У саставу Србије се истакла Ивон Андерсон са 16 поена, седам скокова и шест асистенција. Саша Чађо је додала 12 поена.

Најефикаснија у победничком тиму била је Бек Ален са 16 поена.

У овој групи је рано јутрос Француска победила Мали са 74:59. Француска има скор 2-1, док је Мали има сва три пораза.

Од 12.30 сати играју Јапан и Канада. Јапанке имају учинак 1-1, а Канађанке су стартовале са два тријумфа.

Србија сутра од 5.30 ујутру по нашем времену игра против Малија

БОНУС ВИДЕО: ЕВРОБАСКЕТ 2022: Завирите у свлачионицу "орлова"

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00