КАКАВ ТРИЈУМФ СРПКИЊА: Маринине "лавице" срушиле сребрне са Олимпијских игара из Токија

23. 09. 2022. у 08:08

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас у Сиднеју Јапан, сребрног са Олимпијских игара, са 69:64 (24:9, 14:25, 16:12, 15:18), у утакмици другог кола Групе Б на Светском првенству.

КАКАВ ТРИЈУМФ СРПКИЊА: Маринине лавице срушиле сребрне са Олимпијских игара из Токија

Српски тим предводиле су Јована Ногић са 13 поена и девет скокова и Ивон Андерсон са 12 поена и осам асистенција. Ивана Раца победи је допринела са 11 поена и седам скокова, а Тина Крајишник са 10 поена и шест асистенција.

У екипи Јапана најефикаснија са 15 поена била је Маки Такада. Саори Мијазаки постигла је 11 поена уз шест асистенција, а Химавари Акахо 10 поена уз седам скокова.

Србија је повела од почетка и прву деоницу завршила уз предност 24:9. Екипа олимпијског вицешампиона је у завршници друге четвртине успела да се примакне на три поена заостатка, 30:33, али је српски тим успео да одбије тај налет и "тројком" Чађо оде на полувреме са четири поена предности.

Standings provided by SofaScore

Друго полувреме почело је "тројком" Ногићеве, која је уз Рацу и Кристину Топузовић предводила Србију до нове предности и од 11 поена, колико је било у последњој деоници - 65:54, што је било довољно за прву победу на Светском првенству.

После два кола обе екипе имају по победу и пораз.

У трећем колу Србија ће у недељу од 10 часова по средњоевропском времену играти против домаћина Аустралије, а Јапан ће од 12.30 играти против Канаде.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00