МУСА ОЧЕРУПАО ПЕТЛОВЕ: Репрезентација БиХ серијом каква се ретко виђа сломила фаворизованог противника

27. 08. 2022. у 22:43

КОШАРКАШКА репрезентација Босне и Херцеговине победила је вечерас Француску након продужетка резултатом 96:90 у квалификацијама за Светско првенство.

Французи су у Сарајево дошли као апсолутни фаворити, али су као и у мечу против Чешке имали јако лоше отварање сусрета.

Искористио је то босански тим. Јусуф Нуркић и Џон Роберсон су водили игру националног тима БиХ и након прве деонице било је плус 14 у корист Босне, 28:14.

Готово девет минута у трећој четвртини Француска је остала без поена, то је БиХ тим искористио за серију од 20:0 и предност од осам разлике пре уласка у задњу деоницу (59:51).

Међутим, у четвртој четвртини Франзуци су били бољи, а Роберсон је промашио шут за победу па је утакмица отишла у продужетак.

Није селекција БиХ поклекла у додатних пет минута. Наставили су са одличном игром и на крају славили.

Најефикаснији у тиму БиХ био је Јусуф Нуркић са 21 поеном и девет скокова, Роберсон је додао 18 кошева, док је Џанан Муса одиграо свеобухватну партију забележивши 17 поена, шест скокова и пет асистенција.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић и Жељко Обрадовић заједно гледају "орлове"