ШОК-ПОРАЗ ОРЛОВА: Србија уздрмана, Светско првенство у кошарци није више тако близу

04. 07. 2022. у 20:55 >> 19:01

КОШАРКАШКА репрезентација Србије доживела је болан пораз. Пред пуном халом у Нишу, Белгија је победила наше "oрлове" са једним поеном предности, 73:74, али и да је било убедљивије, незгодна ситуација по нашу националну селекцију би била иста.

Овај пораз Србије значи да је репрезентација Србије завршила такмичење у квалификационој групи А на трећем месту, последњем које води у следећу фазу борби за Мундобаскет, али... Даље иду "орлови" уз баш лош учинак.

Наиме, првопласирана Летонија, са 11 бодова (пет победа и пораз) и другопласирана Белгија (4-2, за 10 бодова) не само да су боље од Србије и њених 3-3 (девет бодова), него ће у новоформираној групи испред наше репрезентације сигурно бити још и Грчка (са 3-1 у досадшњим наступима), можда и Турска (тренутно на учинку 2-2 у својој групи), док је у игри чак и Велика Британија (са 1-3).

Из те, новоформиране И групе, само три најбоље екипе иду на Мундобаскет, па је пред Пешићевим изабраницима веома тежак задатак у завршници квалификација.

Квалификације за Мунобаскет

Србија - Белгија 73:74 (21:23, 17:15, 22:15, 13:21)

Србија: Бјелица 12 поена, 6 скокова, 2 асистенције, 1 украдена лопта, 4 изгубљене, Давидовац 3п, 67ск, 2ас, 1ук, Јарамаз 9п, 4ск, 4ас, 3из, 1ук, Маринковић 14п, 2ск, 2из, и ук, Ристић 3п, 2ск, Аврамовић 11п, 2ас, 1ук, Дангубић 3п, 2ск, Марјановић 7п, 10ск, 3из, Петрушев није играо, Симанић 5п, 2ск, Тодоровић 6, Ускоковић није играо

Белгија: Бако 17, Де Зеув 6, Лекомт 16, Обасохан 16, Ванвијн 8, Братановић није играо, Либер 3, Салуму 3, Шварц, Серон 3, Тумба 2, Вандерхаген

У наставку можете видети како се одвијао ток меча у Нишу, који је завршен победом Белгијанаца уз кош Лекомбта 40 секунди пре краја.

КРАЈ! Србија - Белгија 73:74

40' - Наши не могу да направе фаул за 15 секунди! Белгија се из Ниша враћа са победом у рукама. Нешто је стало у нашој игри, а гости су са великом лакоћом поентирали у завршници меча.

40' - На 40 секунди до краја Лекомбт поново погађа и Белгија води! 73:74
39' - Огњен Јарамаз је изнудио три слободна бацања, од којих је погодио два. Србија води минималном предношћу 73:72
38' - Погађа Лекомбт уз фаул. Белгија води поен предности!
37' - И још једна тројка за госте. Само два предности за Орлове 71:69
37' - Тројка Белгијанаца. "Само" пет поена предности за наше 71:66. Орлови као да су се уморили
35' - Јарамаз уз фаул завршава на други обруч у стилу Дерика Роуза. 71:61
35' - Опет Пако поентира под кошем за госте. Његов 15 поен. 68:61
34' - Давидовац за три поена! 68:57
34' - Пако закуцава после промашеног продора Обасохана и враћа једноцифрену разлику 65: 57
33' - Марјановић користи своју висину и стиже до седмог поена  под кошем. 65:55
32' - Након погођених бацања Обасохана, Ристић маши па је Белгија кренула у контру али се Даводовац сјајно поставио  и изнудио фаул у нападу
31' - Тројка Тодоровића у последњим секундама напада! Двоцифрена предност за наше 63:63
КРАЈ ТРЕЋЕ ДЕОНИЦЕ
30' - Аврамовић као брзи воз бежи од чувара и завршава на обручу. Србија пред последњу четвртину има седам поена предности.
30' - Дангубић погађа тројку! Имао је довољно времена да се намести 58:51. Највеће вођство до сад
29' - Утакмица као да се игра само на слободим бацањима. Обасохан погађа за Белгију прво бацање, а друго маши
29' - Бјелица половичан са линије пенала 55:50
29' - Аврамовић одмах погађа тројку! Девет његових поена
28' - Салуму погађа дугу двојку 51:48
27' - Прецизан је бек Партизана оба пута 51:46.
27' - Салуму погађа једно бацање, а потом Аврамовић иде на линију бацања. Обе екипе су испуниле бонус
26' - Али не задуго, Белгија постиже двојку 49:45
26' - Плус 6 је највећа предност коју смо имали на овом утакмици
26' - Србија прави мини серију од 6:0 . Марниковић је био прецизан оба пута са пенала 49:43
25' - Немања Дангубић погађа прво бацање, али маши друго 47:43
24' - Маринковић прекида лошу серију погођеном тројком 46:43
24' - Већ неколико напада заредом и једни и други не могу да погоде отворен шут
23' - Белгијанци враћају тројку Бјелице и нерешен резултат. Орлови су недовољно агресивни у одбрани
22' - Након сјајног скока, Бобан Марјановић прави грешку у корацима. Србија никако не може да се одлепи
22' - Професор Бјелица погађа тројку 43:30. Он тренутно има 11 поена
21' - Фаул за фаулом. Србија прави два прекршаја у истом нападу и шаље госте на линију пенала. Опет је резултат изједначен 40:40
21' - У првом нападу у другом делу игре Огњен Јарамаз поентира а Орлови воде 40:38
20' -  КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА  - 38:38
20' - Лепо је прошао Бјелица, али је заустављен фаулом и иде на линију пенала. Погађа Професор прво, а потом маши друго 38:38
20' - Белгија води продором Обасохана, 37:38. Тајм-аут тражи Пешић
20 - Опет лоше враћање у одбрану Орлова, Белгија је смањила предност из контре 37:36
19' - Техничка грешка за нашег селектора Светислава Пешића након чега противници погађају пенал, а потом маше зицер
19' - Јарамаз сигуран оба пута са пенала.  Орлови воде 37:33
19' - Наши момци се споро враћају у одбрану и Белгија из контре лагано поентира 35:33
18' - Либер је био непрецизан оба пута са пенала, резултат остаје исти
18' - Поентира Аврамовић, али одмах након тога Маринковић прави фаул и опет шаље госте на линију слбодних бацања.
17' - Чинило се да је Шварц направио кораке, што је изазвало реакцију публике у Чаиру. АЛи ипак, судија свира два бацања за Белгијанце. Гости смањују вођство на 33:31
17' - Дејан Тодоровић прави кораке и поклања лопту противницима, након чега Пако погађа преко двојице играча 33:30
16' - Сјајна контра. Аврамовић краде лопту и додаје до Бјелице који лагано завршава 33:28
15' - Ристић маши прво и погађа друго слободно бацање 31:26
15' - Ристић је незаустављив под кошем, сада ће наш центар отићи на линију за слободна бацања
14' - Душан Ристић пивотира под кошем и Србија иде на плус четири 30:26

Погледајте каква атмосфера влада у нишком Чаиру

13' - И опет Симанић! Три поена, Србија води 28:26

12' - Белгија је поново повела са линије слободних бацања, али је Аврамовић поентирао на табли и опет вратио резултат.
11' - Почела је и друга четвртина. У првом нападу друге деонице Белгијанци су промашили тројку, након чега је Бориша Симанић уписао своје прве поене и донео изједначење 23:23.

Крај прве четвртине 21:23 воде гости.

10' - Након Серонове тројке, Тодоровић греши али Белгијанци нису знали то да искористе и додатно увећају предност.
9' - Нису гости дуго водили. Дангубић провлачи лопту испод руке чувара и враћа предност пола коша разлике 21:209' - Обасохан сјајним продором стиже до свог десетог поена. Белгија води 19:20
5' - Закуцавање Бобана Марјановића доноси 12:11 Србији
3' - Распуцали су се и једни и други. Маринковић је тројком донео прво данашње вођство Србији (7:6), следећом 10:8, али је Обасохан узвратио истом мером - 10:11
19.00 Меч је почео (тј. настављен!)

18.05 - Почело је загревање...

17.40 - Постојале су најаве да Белгијанци неће желети да играју наставак меча, али су се изгледа током ноћи и овог јутра предомислили, па се у нишкој хали "Чаир" очекује да се од седам увече супротставе нашој националној селекцији.

Уочи меча:

Подсеитмо, прекид је настао у трећем минуту након што је Немања Бјелица фаулиран при резултату 3:6 за Белгију. У три наврата је струја "долазила" и правила проблем (једна фаза није радила како треба, услед велике електро-хаварије), па су надлежни кошаркашки челници донели одлуку да се меч настави у понедељак од 19 часова.

Важност утакмице

"Орлови" не улазе у идеалном расположењу у овај дуел, пошто су пре четири дана изгубили од Летоније и остали без прилике да као првопласирани из групе прођу у другу фазу.

Бринуо је Светислав Пешић да ли ће на овом мечу моћи да рачуна на Алексу Аврамовића и Немању Бјелицу. Они јесу у саставу и то су добре вести. Ипак, наша репрезентација је, истворемено, ослабљена неиграњем Марка Јагодића-Куриџе.

У првом мечу Белгије и Србије, "орлови" су поражени у Монсу, па ће сигурно сада желети да се реванширају ривалу.

Подсетимо, наша селекција тренутно има учинак 3-2, баш као и Белгија.

БОНУС ВИДЕО: СВЕТИСЛАВ ПЕШИЋ ПРЕД БЕЛГИЈУ: Радује ме пун Чаир

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45