ЧУДО НА СТАРТУ ФИНАЛА: Голден Стејт просуо немогуће

03. 06. 2022. у 08:08

КОШАРКАШИ Бостона повели су против Голден Стејта у финалу НБА лиге, пошто су ноћас у првој утакмици на гостујућем терену победили са 120:108.

Фото АП

Селтиксе је предводио Ал Хорфорд са 26 поена, од којих је постигао шест "тројки", а имао је и шест скокова и три асистенције. Џејлен Браун постигао је 24 поена, уз седам скокова и пет асистенција, Дерик Вајт 21 поен, а Маркус Смарт додао је 18 поена, пет скокова и четири асистенције.

Џејсон Тејтум победи је допринео са 12 поена, 13 асистенција и пет скокова.

Бостон је крајем треће четвртине губио са 15 разлике, а у последњу деоницу ушао је са резултатом 80:92. Селтикси су преокренули серијом 17:0 у четвртој четвртини, коју су добили са 40:16, уз шут за три поена 9/12 и убачених првих седам шутева из даљине.

У екипи Голден Стејта најефикаснији је био Стефен Кари са 34 поена, уз пет скокова, пет асистенција и три украдене лопте. Он је постигао шест "тројки" у првој четвртини, највише "тројки" у једној четвртини у историји НБА финала.

Ендру Вигинс додао је 20 поена уз пет скокова, Клеј Томпсон 15 поена, а Ото Портер 12 поена. Српски кошаркаш Немања Бјелица утакмицу је завршио са три поена и скоком.

Пре овог пораза, Вориорси су 13 узастопних серија у плеј-офу почињали победом на домаћем терену.

Наредна утакмица игра се у ноћи између недеље и понедељка и поново ће Голден Стејт бити домаћин.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17