БОСТОН УЗВРАЋА УДАРАЦ: Незапамћен рафал Селтикса (ВИДЕО)

20. 05. 2022. у 08:32

КОШАРКАШИ Бостона победили су прошле ноћи у гостима екипу Мајамија са 127:102 и изједначили на 1:1 у финалу плеј-офа Источне конференције НБА лиге.

Фото АП

Најзаслужнији за победу Бостона били су Џејсон Тејтум са 27 и Маркус Смарт и Џејлен Браун са по 24 поена. Смарту је недостајао један скок за трипл-дабл учинак, пошто је уписао 12 асистенција и девет ухваћених лопти.

Двоцифрени учинак у победничком тиму имали су и Грент Вилијамс са 19 поена, као и Ал Хорфорд и Пејтон Причард који су постигли по десет.

У редовима Мајамија најбољи је био Џими Батлер који је постигао 29 поена за 32 минута на терену, док су Виктор Оладипо и Гејб Винсет додали по 14 поена.

Мајами је боље отворио утакмицу и у првој четвртини је стигао до десет поена предности, али је Бостон серијом тројки преокренуо резултат.

Селтикси су за 18 минута били бољи од Мајамија са 60:21, што им је донело предност на полувремену од 70:45.

Предност од 25 поена на полувремену била је највећа у некој утакмици плеј-офа који је неки тим имао у гостима.

На крају је мало недостајало да Бостон упише најубедљивију победу икада у доигравању, а да Мајами доживи најтежи пораз. Најубедљивија победа Селтикса до сада у плеј-офу износи 40, а најтежи пораз Мајамија 36 поена.

Наредне две утакмице ове серије играју се у Бостону, а прва је у ноћи између суботе и недеље.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету