КАД ЏИМИ БАТЛЕР НАПРАВИ НБА ШОУ: Мајами изгубио три четвртине од Бостона, али га убедљиво савладао на старту финала Истока (ВИДЕО)

Д. Н.

18. 05. 2022. у 07:23

МАЈАМИ Хит је повео у финалу Источне конференције са 1-0, јер је на почетку серије са Бостоном, на свом терену, захваљујући изврсној партији Џимија Батлера, савладао Селтиксе са резултатом 118:107.

Домаћин је губио са осам разлике на полувремену, чинило се да чак и ослабљени "келти" (играли су без два стартера, Маркуса Смарта и Ала Хорфорда) могу до новог подвига, попут избацивања Бруклин нетса, али... Батлер је узео ствари у своје руке.

У преостале две четвртине он је убацио 27 од укупно 41 поена, колико је постигао на овом мечу, помогавши Мајамију да поведе у финалној серији Истока.

За то је била најзаслужнија трећа деоница, коју је екипа Хита добила са чак 39:14, задржавши притом ривала на свега два поготка из игре, од 15 покушаја.

- Па, видите, ми смо добили три четвртине, али та једна коју нисмо баш "штрчи". Пробали смо да се вратимо у живот у последњој, но... Када шутирате 2/15 и када претходну деоницу изгубите са 25 разлике, тешко је - истакао је тренер Селтикса Име Удока.

Славље кошаркаша Мајамија током првог НБА плеј-оф меча са Бостоном / FOTO: Tanjug/AP

Џими Батлер је, уз 41 поен, на још неколико начина помогао Мајамију: имао је девет скокова, пет асистенција, четири освојене лопте и три блокаде. Било је играча који су такву статистику имали и раније у НБА лиги (Хаким Олајџувон, Дејвид Робинсон, Карим Абдул-Џабар, Ентони Дејвис и Џејмс Харден), али нико од њих у плеј-офу.

Батлеру је, кошгетерски, највише помагао резервиста Тајлер Хиро, стрелац 18 поена, Винсент је убацио 17, а код гостију из Бостона најефикаснији су били Џејсон Тејтјум са 29 и Џејлен Браун са 24.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00