ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОРАЗОМ ПОЧЕЛИ ПЛЕЈ-ОФ: Страшни Вориорси убедљиви у првој утакмици (ВИДЕО)

17. 04. 2022. у 07:56

КОШАРКАШИ Денвер нагетса поражени су у првој утакмици плеј-офа Западне конференције НБА лиге, у гостима код Голден Стејта са 123:107. МВП лиге Никола Јокић пружио је солидну партију, уз нешто слабији проценат шута од уобичајеног.

Домаћин је победу обезбедио пред последњу четвртину, у коју је ушао са 20 поена предности, а Јокић је за 35 минута на терену постигао 25 кошева, са процентом шута 12 од 25, забележио је 10 скокова и шест асистенција.

Вил Бартон је постигао 24 поена, а двоцифрени код Денвера су још били само Бизи Боунс Хајленд и Монте Морис са по 10 поена.

У екипи Голден Стејта најефикаснији је био Џордан Пул са 30 поена, док је Клеј Томпсон додао 19. Стеф Кари је после скоро два месеца паузе због повреде имао 16 поена.

Српски репрезентативац Немања Бјелица играо је 15 минута и постигао осам поена, имао три скока и једну асистенцију.

Следећи меч, такође у Сан Франциску, на програму је у ноћи између понедељка и уторка.

У утакмици плеј офа у Источној конференцији, Филаделфија је повела са 1:0 против Торонта, након убедљиве победе 131:111.