ЈОКИЋ БЕЗ ГЛЕДАЊА ЗАДИВИО ЊУЈОРК: Кад игра Никола, игра (се) и Денвер (ВИДЕО)

04. 12. 2021. у 21:14

НИКОЛА Јокић је водио Денвер Нагетсе до још једног тријумфа.

Tanjug/AP

Екипа из Колорада је, после шест пораза у низу (четири док је Србин паузирао због повреде зглоба шаке) остварио другу узастопну на гостовањима, и то против Њујорка од 113:99.

Већ у првој четвртини МВП је показао колико је мотивисан да бриљира у најпознатијој хали, а у Медисон Сквер Гардену је у за уводних десет минута већ стигао до десет поена, шест скокова и једне асистенције. И то какве.

Било је то без гледања ка Арону Гордону, кога је лукаво проиграо, а одбрана збуњених Никса ништа није могла да уради:

До полувремена је Јокић догурао до учинка од 17 поена, седам скокова и три асистенције, шутирајући притом 8/12, од чега су три промашаја била са дистанце (од четири упућена).

Међутим, посебно су импресивни били резервисти Нагетса, који су се највише и побринули да предност после две деонице буде 49:60, а нарочито се истакао Зик Нађи са 16 поена за 13 минута наступа, те добром одбраном новајлија Дејвон Рид, Факундо Кампацо и Џамајкл Грин.

У другом полувремену разлика тима из Колорада је расла и питање победника се ниједног момента није доводила у питање, а Јокић је наставио тамо где је стао у првом делу сусрета.

Србин је поново додавао без гледања:

Управо је Јокић био тај који је по ко зна који пут повукао Денвер ка победи. Уписао је нови дабл-дабл, а меч је окончао са 32 поена, 11 скокова и пет асистенција за само 27 минута у игри. Њега је у тријумфу пратио Зик Нађи који је постигао 21 поен, крило које је тако стигло до личног НБА рекорда. Код Никса највише се истакао Џулијус Рендл са 24 поена, док је Еван Фурније убацио 15.

Нагетсе је, поред Јокићеве и Нађијеве игре, нарочито могао да радује и наступ новопридошлог појачања: Дејвон Рид је заблистао и у нападу, а нарочито у одбрани.

Денвер је сада на учинку 11-11 и заузима седмо место у Западној конференцији, док Њујорк има исти број победа, али један пораз више и 11. је на Истоку.