ЈОКИЋ РАЗНЕО ФИНИКС: Србин показао Американцима ко је МВП (ВИДЕО)

21. 10. 2021. у 07:56

НИЈЕ се Денвер показао у припремном периоду, тренер Мајк Мелоун је грмео на играче и одмах прва званична утакмица и победа на врућем гостовању. Кошаркаши Нагетса су у Аризони савладали Финикс са 110:98, уз дабл-дабл учинак Николе Јокића, 27 поена и 13 скокова.

Кошаркаши Денвера су контролисали резултат и ток меча већим његовим делом, те заслужено дошли до премијерног тријумфа.

Денвер је након првих 12 минута имао предност од шест поена. Већ у другој четвртини улоге су се тотално замениле. Финикс је урадио исто оно што и Нагетси неколико тренутака раније, направили су серију од 11:0 којом су се вратили у меч, али и прешли у огромно вођство.

Покушавали су играчи Денвера да држе прикључак, али им је свакога пута све више одмицао, у једном тренутку је било чак и 16 поена разлике у корист Санса, да би Нагетси успели да смање на "само" седам до полувремена - 58:51.

Трећа четвртина је била кључна за екипу коју предводи Никола Јокић, они су "експлодирали", кренуо их је шут за три поена и то им је било довољно да направе искорак ка победи у овом мечу. Иако су имали +11 неколико минута пред крај четвртине, Финикс је постигао брзих осам поена и смањио је на 85:82 пред последњу четвртину.

Оно што је започето у трећој, финиширано је у четвртој, где је Денвер наставио да погађа све изван линије за три поена, на шта Финикс није имао одговор.

Већ почетком последње деонице Нагетси су се одлепили и мирном игром су дошли до +12. Покушали су противници да одговоре, али све што су могли јесте да приђу на седам поена разлике, међутим, Денвер их је олако "одјавио" и рутински је дошао до прве победе у новој сезони.

Јокић је на паркету је провео скоро 35 минута, у којима је остварио дабл-дабл учинак.

Прошлосезонски МВП такмичења постигао је 27 поена, ухватио 13 скокова, уделио две асистенције, украо две, а изгубио три лопте, уз проценат шута од 59 одсто из игре и показао Американцима ко је најбољи кошаркаш света.

Поред српског центра, Денвер су до победе водили још и Бартон који је убацио 20 поена, Портер јуниор који је меч завршио са 15 и Грин који је додао 13 поена.

Најефикаснији у редовима Финикса били су Бриџис са 16, Пол и Ејтон са по 15 и Букер са 12 поена.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45