ДРАМА ДО ПОСЛЕДЊЕ СЕКУНДЕ: Аргентина и Аустралија приредили сјајну завршницу! Магија Месија погурала "гаучосе" ка историји

В.М.П.

03. 12. 2022. у 18:55

ФУДБАЛЕРИ Аргентине изборили су пласман у четвртфинале Светског првенства победом над Аустралијом. Након велике драме и борбе до последње секунде меч је завршен резултатом 2:1.

ДРАМА ДО ПОСЛЕДЊЕ СЕКУНДЕ: Аргентина и Аустралија приредили сјајну завршницу! Магија Месија погурала гаучосе ка историји

"Гаучоси" су данас остварили велику победу, Меси је у свом 1000. наступу у каријери наставио да сања о освајању Мундијала, страствени Аргентинци правили су нестваран амбијент на трибинама стадиона "Ахмед бин Али", све је ове вечери било као у бајци за нацију која живи за овај Мундијал.

Танјуг/АП

Ипак, ако се фудбал гледа кроз призму игре, далеко од тога да је игра "гаучоса" била тако бајковита.

Прво полувреме без много садржаја, готово да је прелеп гол Лионела Месија у у 35. минуту био једини тренутак вредан помена.

Колико су бојажљиво играле обе екипе сведочи и податак да је укупно виђено три шута за цело полувреме. "Гаучоси" су два пута претили Рајану, а "кенгури" једном Мартинезу.

Скалони свестан да је данас императив само победа, а да се на лепоту и лепршавост заборави, већ на старту другог прави формацијску промену. Лисандро Мартинез је ушао уместо Папуа Гомеза.

Дефанзивац за везњака,  селектор Аргентине кренуо је у наставку са три штопера у жељи да сачува резултат, упркос томе што игра против великог аутсајдера.

Аустралија је у уводних 12 минута била потпуно равноправан противник, баш као што је то била и готово целим током првог полувремена, а онда велики кикс дефанзиве користи Хулија Алварез и удвостручује предност свог тима.

Деловало је да ће то потпуно дотући Аустралијанце, али су наставили са компактном одбраном, а онда награда за храброст и борбеност долази у 77. минуту.

Један шут Гудвина са дистанце, практично из очаја, погађа дефанзивца Аргентине, лопта мења правац и одлази иза леђа голмана Мартинеза

Аустралија је наставила да сања о четвртфиналу, и имала шансу у 7. минут надокнаде да избори продужетак. Али је млади Куол у ситуацији 1 на 1 са голманом Мартинезом пропустио прилику да постане херој нације. Цела Аустралија се ухватила за главу вероватно, а нема сумње да је Аргентина прокључала у том моменту, било је јасно да су Меси и дружина у 8 најбољих на свету.

АРГЕНТИНА - АУСТРАЛИЈА 2:1

СТАДИОН: "Ахмед бин Али"

СУДИЈА: Симон Марчињак

САСТАВИ:

АРГЕНТИНА: Мартинез – Молина, Ромеро, Отаменди, Акуња – Фернандез, Де Пол, Макалистер – Меси, Алварез, Гомез

АУСТРАЛИЈА: Рајан – Дегенек, Сутар, Роулс, Бехич – Леки, Муј, Ирвин, Бакус – Макгри, Ђук

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

89. минут - Нестваран промашај Лаутара Мартинеза! Меси је предриблао целу одбрану, упослио голгетера Интера, а овај катастрофална промашује, обрукао се сада Мартинез.

88. минут - Добар напад Аргентине, Лаутаро Мартинез који је унео свежу крв на терен је био у лепој позицији, упутио ударац, али лопта још једном поред гола Рајана. Аустралија и даље сања о чуду.

81. минут - Ауу какав меч сада! Чудесан продор Бехича, спасили су се сада Аргентинци, све је прошао Бехич, али га у последњој секунди блокира дефанзива гаучоса, ово би био сигуран гол.

77. минут - Гооооооооол! Нема предаје! Аустралија се враћа у меч, Гудвин је распалио из очаја, а лопта нако одбитка у мрежи Аргентине. Деловало је да је све готово, али можда је на помолу нова сензација на Мундијалу! Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

74. минут - Таљафико је улетео са левог бека у шпиц напада, испратио контру, али његов ударац је био траљав, и одлази поред гола који чува Рајан.

66. минут - Сада су се пробудили Аргентинци, осетили су да је ривал морално пао, види се по говору тела Аустралијанаца да немају снаге да се издигну из ове ситуације. Меси је са неколико феноменалних дриблинга и продора направио проблеме кенгурима, успео и да упути ударац, али остаје 2:0 за Аргентину.

57. минут - Гоооол! Хулијан Алварез користи поклон противника и доноси сада већ огромних 2:0 Аргентини. Катастрофалан кикс Аустралијанаца, гаучоси на прагу четвртфинала. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

50. минут - Биће ово формацијска промена, Лисандро Мартинез улази уместо Папуа Гомеза. Дефанзивац за везњака, изгледа да Скалони креће у наставку са три штопера и изгледа да ће гледати да сачува резултат, упркос томе што игра против великог аусајдера.

46. минут - Главни арбитар показује да друго полувреме може да почне!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +2 - Након два минута судијске надокане Марчињак означава крај првог полувремена. Полувреме без много садржаја, готово да је гол Лионела Месија био једини тренутак вредан помена. Колико су бојожљиво играле обе екипе сведочи и податак да је укупно виђено три шута за цело полувреме. "Гаучоси" су два пута претили Рајану, а "кенгури" једном Мартинезу.

44. минут - Поново су "гаучоси" оборили темпо, контролишу посед, сем лепог гола Месија нису показали ништа, али имају резултат за четвртфинале, то је оно што је једино важно на великим такмичењима.

35. минут - Гооооооооол! Страшан потез Лионела Месија! Морало је овако просто, 1000. меч у каријери и лепотица фудбалског мајстора! Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

29. минут - Горостасни Сутар је одлично скочио након корнера, али Де Пол некако блокира његов покушај главом. Штопер Аустралије и Стоука бриљира на овом шампионату. Сигурно да ће са својих 198 центиметара бити још у прилици да угрози гол Аргентине након прекида у наставку.

23. минут - Одличан отпор Аустралије, очекивало се бомбардовање њиховог гола, али компакта дефанзива одолева под свим притисцима, гаучоси потпуно безопасни за сада.

Tekst potpisa

17. минут - Коначно први шут на мечу, Папу Гомез је опробао ударац из велике удаљености, али без вече опасности по искусног Рајана. Љубитељи фудбала га се вероватно сећају из времена када је играо за Брајтон, када је овај голман бриљирао на дресу популарних "галебова" у Премијер лиги.

8. минут - Меси је претрпео један тежак ударац на средини терена, завршио је на трави, деловало је да је у питању нека повреда, срећом по Аргентинце брзо се придигла њихова фудбалска икона и лидер.

5. минут - Мирна увертира утакмице, барем на терену, на трибинама нестварна атмосфера, као да се игра у Буенос Ајресу. Фантастичан амбијент праве страствени Јужноамериканци.

1. минут - Вежите се, полећемо! главни арбитар показује да меч може да почне!

18:50 - САСТАВИ: Аргентина - Аустралија

УОЧИ МЕЧА

Аргентина је велики фаворит за победу над Аустралијом у потрази за сном Лионела Месија да освоји своје прво Светско првенство.

Али они су, више од било кога другог, научили да не потцењују аутсајдера. Аргентина је претрпела један од најтежих удараца у историји Мундијала својим првим поразом од Саудијске Арабије, али је потом повратила своју равнотежу и савладала Мексико и Пољску у групној фази.

Аустралија, која је рангирана 35 места испод "гаучоса", већ је надмашила очекивања када је два пута победила у групи и изборила своје место на стадиону "Ахмад Бин Али" у Катару за једну од највећих утакмица у својој историји.

Пресрећни и исцрпљени након што су тек други пут стигли до нокаут фазе Светског првенства, Аустралија ће морати да игра утакмицу свог живота како би савладала аргентинску екипу која пршти од таленат, како у дефанзивној, тако и у офанзивној линији.

Предводник целе екипе је наравно Лионел Меси, које се налази у свом петом и последњем походу на трофеј Светског првенства, којим жели да парира свом великом претходнику у дресу са бројем 10 - Дијегу Арманду Марадони.

Меси тренутно ужива у хармонији са навијачима, онако како то никада раније није био случа и уживаће у прилици да их додатно одушеви против "кенгура".

Селектор Аргентине Лионел Скалони можда ће се одлучити за неке промене пред вечерашњи дуел против Аустралије, па би Лисандро Мартинез могао да буде у стартној постави на позицији штопера, док би Николас Таљафико дошао уместо Маркоса Акуње на позицији лево бека.

Гол који је постигао Хулијан Алварез против Мексика могао би да му донесе место у стартној постави поред Лионела Месија и Анхела Ди Марије који је под знаком питања због повреде.

Мали број промена могао би да направи селектор Аустралије Грејем Арнолд, вероватно у задњој линији пошто је Милош Дегенек на позицији десног бека ускочио против Данске и угрозио место Натанијелу Аткинсону и Франу Карачићу који су били стартери у прве две утакмице у групи.

Вечерашња утакмица биће осма између Аргентине и Аустралије, а у претходних седам ''гаучоси'' су остварили пет победа. Аустралија је успела да тријумфује једном и то у првом мечу између ове две селекције, а једна утакмица је завршена нерешеним резултатом.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17