ПОЗНАТ ПРВИ УЧЕСНИК ЧЕТВРТФИНАЛА МУНДИЈАЛА: Холандија срушила САД, сад се чека Меси (ФОТО)

Ч. В.

03. 12. 2022. у 17:55

ХОЛАНДИЈА је први учесник четвртфинала Светског првенства у Катару. У првој утакмици осмине финала "орање" је победило САД са 3:1.

Оправдала је европска селекција улогу фаворита на овом сусрету и заслужено се домогла наредне фазе Мундијала. Ипак, можда би све било другачије да је Кристијан Пулишић погодио мрежу ривала у 5. минуту.

Након тог промашаја Холандија је преузела конце игре и за такав приступ је награђена поготком Мемфиса Депаја који је искористио одлично додавање сјајног Дензела Дамфриса.

Таман када су сви мислили да ће се на полувреме отићи са минималном предношћу "орања" на сцену је ступио Дејли Блинд и натерао је Тарнера до други пут на утакмици извади лопту из мреже.

Чувала је Холандија стечено вођство и чекала да се меч заврши. Ипак, велику неизвесност у меч унео је Рајт који је постигао невероватан погодак у 76. минуту. Ипак, стање на семафору се брзо променило. Коначних 3:1 поставио је Дамфрис који је после две асистенције успео да постигне и погодак.

Изабраници Луја ван Гала вечерас ће сазнати с ким играју у четвртфиналу. Они чекају бољег из дуела Аргентина - Аустралија.

Холандија - САД 3:1 (2:0)

Стадион: "Кафила Интернешнол". Гледалаца: 44.846. Судија: Вилтон Сампајо (Бразил). Стрелци: Депај 10, Блинд 45+1, Дамфрис 81 (Холандија) - Рајт 76 (САД)

Холандија (3-4-1-2): Ноперт - Тимбер, Ван Дајк, Аке (од 90+3. Де Лихт) - Дамфрис, Де Рун (од 46. Бергвајн), Де Јонг, Блинд - Класен (од 46. Купмејнерс) - Гакпо (од 90+3. Вегхорст), Депај (од 82. Симонс).

САД (4-1-2-3): Тарнер - Дест (од 75. Једлин), Зимерман, Рим, Робинсон (од 90+2. Морис)) - Адамс - Мекени (од 67. Рајт), Муса - Веа (од 67. Арносон), Фереира (од 46. Рејна), Пулишић.

Друго полувреме: Холандија - САД 3:1

90+1' - Играће се још шест минута на овом сусрету.

81' - Таман што се Америка вратила опет је примила гол. Сјајну партију Дензел Дамфрис је крунисао голом. Одлично га је са леве стране проиграо Блинд, а овај је натрчао на лопту и закуцао је у мрежу противника.

76' - Шок за Холандију. Рајт се искупио за промашај. Постигао је невероватан погодак. Закачио је лопту на нестваран начин, лопта је добила чудну путању и превалира Ноперта.

75' - Велику грешку направио је Депај, но срећом по њега Холандија није кажњена. Играч Барселоне је хтео да врати лопту голману Ноперту, послао је лош пас, искористио је то Рајт дошао до лопте, обишао чувара мреже ривала. Ипак, са гол линије лопту је избио Дамфрис.

72' - Какве две прилике за "орање". Најпре је Купмејнерс шутирао из даљине, Тарнер је добро реаговао, лопта је потом пала на главу Депају, али опет је голман Арсенала био добар и спречио ривала да постигне трећи гол.

61' - Страшан ударац Депаја. Тукао је из колена са ивице казненог простора. Ипак, добро је био постављен Тарнер и одбио лопту преко пречке.

60' - Оштар старт Купмајнерса. Непрописно је зауставио Пулишића и кажњен је жутим картоном, иначе првим на овој утакмици.

50' - Велика прилика за САД. Могао је Тим Рим да ову утакмицу учини занимљивијом, али је његов ударац са неколико метара зауставио Ноперт. Већ у следећем нападу могло је да буде 3:0. Зимерман је умало постигао аутогов, но добро је Тарнер реаговао и успео да сачува гол у овој ситуацији.

46' - Почело је друго полувреме. У редовима "орања" направљене су две промене. На терену су Купмејнерс и Бергвајн, а утакмица је готова за Класена и Де Руна. На другој страни Рејна је добио шансу уместо Фереире.

Прво полувреме: Холандија - САД 2:0

45+2' - Гол фудбалера Ајакса био је последње виђено у првом полувремену првог меча осмине финала Мундијала.

45+1' - Ево новог поготка и опет се затресла мрежа Тарнера. Опет се у улози асистента нашао Дамфрис, побегао је одбрани противника. Послао је оштру лопту по земљи, на њу је натрчао Дејли Блинд и послао је у мрежу ривала.

42' - Опасан напад за САД. Могло је да буде много опасније, али је непрецизно додавање ка саиграчу послао Пулишић. Потом се Веа нашао у доброј прилици. Тукао је фудбалер Лила са ивице казненог простора, но Ноперт се није дао изненадити, па је добром интервенцијом сачувао гол.

34' - Делује да притисак селекције Америке пада како се ближи крај првог дела утакмице. Квалитетни ривал је Холандија и то сада показује, тако што не дозвољава ривалу да је угрози.

24' - Покушава САД да кроз паси угрози ривала, али изабраници Луја ван Гала добро стоје на терену и сигурно чувају рано стечену предност.

21' - Добра контра Холандије. Депај је прихватио лопту на десној страни, шутирао је искоса, ипак није био прецизан као у претходном покушају. Лопта је отишла далеко поред леве стативе.

16' - Сигурно да се сада лакше дише када је "орање" у питању. На време су "отворили" ривала и сада је Америка та која је принуђена да јури резултат.

10' - ГООООООЛ! Мемфис Депај погађа мрежу Американаца после једне од најлепших акција на Мундијалу! Био је то мат у три потеза. Гакпо је из прве пронашао Дамфриса на десном крлу, овај вратио у средину опет из прве, а Мемфис Депај неодбрањиво тукао. Гол погледајте овде.

7' - Много боље је Америка отворила утакмица. Први корнер на утакмици извео је тим Грега Берхалтера, но није добро центрирао Пулишић.

3' - Опасан напада за САД. Кристијан Пулишић се нашао у нестварној шанси, изашао је 1 на 1 са Нопертом, али голман Херенвена му је сјајно ушао и шут и сачувао је мрежу нетакнутом.

1' - Почела је прва утакмица осмине финала Светског првенства.

Уочи меча:

Изабраници Луја ван Гала су групну фазу окончали са седам бодова и као лидери групе А. Сада у меч са Америком улазе као фаворити, али једна утакмица је увек непредвидива јер поправни не постоји.

На другој страни САД има разлога за задовољство пошто ће на терену од првог минута бити најбољи играч Кристијан Пулишић који се повредио у дуелу са Ираном. Екипа Грега Берхалтера је једину победу у групној фази забележила против азијске селекције. У преостала два меча са Енглеском и Велсом је ремизирала.

Подсетимо, у другом мечу осмине финала ове суботе од 20 сати састају се Аргентина и Аустралија.

Састави:

Холандија (3-4-1-2): Ноперт - Тимбер, Ван Дајк, Аке - Дамфрис, Де Рун, Де Јонг, Блинд - Класен - Гакпо, Депај.

САД (4-1-2-3): Тарнер - Дест, Зимерман, Рим, Робинсон - Адамс - Мекени, Муса - Веа, Фереира, Пулишић.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00