СЕНЗАЦИЈА НАД СЕНЗАЦИЈАМА: Храбри Камерун украо јужноамеричку магију! Бразил поклекао у судијској надокнади

В.М.П.

02. 12. 2022. у 20:40

СЕНЗАЦИЈА над сензацијама, репрезентација Камеруна савладала је моћни Бразил резултатом 1:0.

Јако оскудно утакмица, по садржају, лепоти, шансама, можда и најгора на шампионату.

Бразилци су са 50 % снаге одрађивали посао, није било довољно енергије и залагања у њиховој игри, а ни препознатљиве магије у њиховим ногама.

Тите је поставио тактику са жељом да се избегну повреде и са што мање проливеног зноја закорачи у осмину финала.

Камерун је деловао потпуно незаинтересовано да крене ка голу ривала, али без обзира на то, изабраници Ригоберта Сонга добрано су засукли рукаве за историјски резултат и радном етиком и борбеношћу покупили симпатије свих неутралних љубитеља фудбала.

Негде око 60 минута пробудиле су се "кариоке", била је то краткотрајна опсада гола Камеруна, али су нестварни рефлекси Епасија одржали "лавове" у животу.

Након те иницијативе, потпуно је замрла утакмица, готово без шута, као да су две репрезентације само чекале да амерички арбитар одсвира крај.

Камерунци срећни са великим бодом против фудбалске велесиле, а Бразил срећан што са позиције 1 иде у наредну рунду. А онда, право ниоткуда, шок!

Играо се други минут судијске надоканде, а једна наизглед безопасна лопта након центаршута Нгома пада на главу Абубакара, који одлично реагује и прави једну од највећих сензација у историји светских првенстава. Моћни Бразил је пао пред Камеруном.

Афричка селекција тако је заузела треће место у групи, а да је Србија којим случајем успела да избегне пораз од Џаке и екипе, лако су се Камерунци могли наћи у осмини финала.

КАМЕРУН - БРАЗИЛ 0:1

Стадион: "Лусаил"

Судија: Измаил Елфат (Американац)

Камерун: Епаси, Толо, Ебосе, Во, Фаи, Кунде, Ангуиса, Нгамалеу, Чупо-Мотинг, Ембеумо, Абубакар

Бразил: Едерсон, Дани Алвес, Бремер, Милитао, Тељеш, Ентони, Фабињо, Фред, Родриго, Жесус, Мартинели

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 + 3 - Гооооооооол! Абубакар тресе мрежу! Какав шок. Абубакар добија и црвени картон, због прославе, с обзиром да је већ раније имао жути.

84. минут - Ево коначно прилике за Бразил, Рапиња је сјајно повукао, оштра лопта у петерац, а дефанзивни блок Камерунаца спречава Бруна Гимараеса да донесе предност кариокама.

75. минут - Потпуно је замрла утакмица, пуних 20 минута готово без шута, као да две репрезентације само чекају да амерички арбитар одсвира крај. Камерунци срећни са великим бодом против фудбалске велесиле, а Бразил срећан што са позиције 1 иде у наредну рунду, наравно, уколико овај резултат остане не снази.

56. минут - Велика шанса за Бразил! Нестварна одбрана Епасија, Мартинели је феноменално шутирао, али невероватни рефлекси голмана Камеруна остављају лавове у животу. Потом и Габријел Жезус покушава у наставку акције, али поново невероватни Епаси! Кликом ОВДЕ, погледајте само једну у низу феноменалних интервенција чувара мреже Камеруна.

54. минут - Прете и Камерунци. Кунде је опробао ударац са дистанце, али лопта одлази далеко од оквира гола који чува Едерсон.

52. минут - Велики прекид на утакмице. Алекс Тељеш је добио ударац у главу након гужве у казненом простору. Трпео је бек Бразила велике болове, а извесно је да ће због овога уследити велика судијска надокнада.

45. минут - Друго полувреме је почело, остаје нада да ће Бразилци заиграти боље у наставку, те да ће Србија у завршници зависити искључиво од себе.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 4 - Главни арбитар показује да играчи крену ка свлачионицама. Јако оскудно полувреме, Бразилци са 50 % снаге одрађују посао, нема довољно енергије и залагања у њиховој игри. Тите је поставио тактику са жељом да се избегну повреде и са што мање проливеног зноја закорачи у осмину финала.

45. минут - Леп продор Мартинелија, коначно кариоке прете, али Епаси интервенише, лопта је у корнеру. Антони је извео ударац из угла кратко, на прву стативу, а Родриго шутира и погађа спољни део мреже.

37. минут - Ништа Бразил није показао за сада. Катастрофалних 38 минута фудбалских звезда. Србија има резултат за осмину финала, али судбина орлова зависи сада од овог меча. Подсетимо, уколико Камерун повреде, Србија мора до још једног гола против Швајцарске.

30. минут - Родриго је тукао, али право у живи зид, остаје 0:0, јако лош фудбал за сада на Лусаилу.

28. минут - Бразил ће имати прилику из слободног ударца. Биће ово одлична прилика за мајсторе прекида попут Родрига и Данија Алвеса, али и Алекса Тељеша.

22. минут - Фред је сада имао лепу прилику, пробао је популарним "скорпионом", али његов покушај да спектакуларно затресе мрежу завршава иза гола Епасија.

14. минут - Ево прилике, и то какве! Мартинели је пробао главом, али чудесна одбрана Епасија спашава "лавове".

13. минут - За разлику од меча Србија - Швајцарска, овде нема нити једног узбуђења у првом делу првог полувремена. Сем игре кратких пасова готово да ништа није виђено на овом мечу.

6. минут - Мирна увертира, без значајнијих догађања на терену, па вреди погледати на трибине велелепног "Лусаила". Бразилиц праве прелеп амбијент.

1. минут - Меч је почео! Играјте "кариоке" за радост Бразила, али и за Србију!

18:45 - Познати су и састави за данашњи меч. Жезус, Мартинели, Родриго и Антони, страшна нападачка линија "кариока", ово обећава.

УОЧИ МЕЧА

Последње коло групе "Г" на Светском првенству у Катару биће веома интересантно пошто три репрезентације покушавају да се домогну другог места које доноси пласман у осмину финала где се Бразил већ пласирао из ове групе.

Вечерас од 20 часова Камерун и Бразил играће на стадиону ''Луисаил'', а ''неукротиви лавови'' са пажњом ће пратити резултат другог меча у групи између Швајцарске и Србије.

Камерун је у првом колу поражен од Швајцарске минималним резултатом, а екипа Ригоберта Сонга има за чим да жали јер нису били лошији ривал у односу на ''сајџије''

Међутим, искусни Швајцарци искористили су прилику која им се указала и стигли до три бода.

У наредном колу Камерун је био на корак од елиминације пошто је губио са 3:1 од Србије, али је успео да се врати са два гола за три минута и стигне до изједначења и једног бода.

Због тога је Камеруну вечерас против Бразила неопходна победа, а да истовремено Србија и Швајцарска ремизирају или да Србија победи ''сајџије'' са само голом предности како би ''неукротиви лавови'' дошли до осмине финала.

Бразилци су све бриге око пласмана у осмину финала пребринули у другом колу групе када су савладали минималним резултатом Швајцарску. Претходно је Бразил у првој утакмици на Мундијалу у Катару потпуно надиграо Србију и славио победу од 2:0.

''Селесао'' је тренутно на првом месту у групи са шест бодова и потребан је само бод екипи селектора Титеа како би из групе отишла у нокаут фазу са прве позиције.

Селектор Камеруна Ригоберт Сонг одрекао се стартног голмана Андреа Онане којег је послао кући из дисциплинских разлога после неслагања око стила игре који је Сонг желео од свог голмана, што Онана није могао да му пружи. То је и једини изостанак у Камеруну пошто су сви остали играчи на располагању Сонгу за меч против Бразила.

''Кариоке'' имају прилично проблема са повређеним играчима. Селектор Тите не може због повреда да рачуна на Алекса Сандра, Нејмара и Данила, а истовремено се можда одлучи и да неке играче одмори за осмину финала.

Камерун и Бразил до сада су одиграли шест мечева, а предност је на страни Бразила који је остварио пет победа у односу на само један тријумф Камеруна. Иако је Бразил већ обезбедио пласман у наредну фазу, нема сумње да је фаворит вечерас.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17